Futbolo turnyre „Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti“ triumfavo Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“

Šeštadienį Kazlų Rūdos miesto futbolo stadione vyko 7×7 futbolo turnyras „Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti“, kuris sulaukė nemenko susidomėjimo. Marijampolės apskrities futbolo federacijos ir Kazlų Rūdos sporto centro surengtoje futbolo šventėje dalyvauti pareiškė norą devynios komandos. Tądien pasivaržyti tiek dėl einamųjų trofėjų, tiek dėl įskaitinių taškų, kuriais komandos savas sąskaitas pasipildė skaičiuojant juos Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės įskaitoje, susirėmė trys Marijampolės komandos („Niekur nežaidę“, „Šešupė“, „United“), taip pat Alytaus r. „Simnas“, Marijampolės r. „Liūtai“, Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“, Jurbarko „Imsrė“, Vilniaus MSC (Mėgėjų Sporto Centras) ir Kauno „Nadruvis“.

Pagal turnyro reglamentą, komandos sužaidė rato sistema pogrupiuose ir po šio etapo pirmąsias vietas iškovojusios komandos pateko iškart į pusfinalį, na o antras ir trečias pozicijas užėmusios komandos turėjo sužaisti papildomas ketvirtfinalio rungtynes. Pirmame pogrupyje ketvirtfinalio užribyje liko vieną pergalę, vienas lygiąsias ir du pralaimėjimus patyrę vilniečiai ir nei vieno taško susitikimų repertuare neiškovoję „United“ futbolininkai. Šioje grupėje pirmu taikymu į pusfinalį šovė „Niekur nežaidę“ komanda, kuri turėjo surinkusi 8 taškus ir tik dėka geresnio įvarčių skirtumo sugebėjo aplenkti „Liūtus“ ir taip pasilengvinti atkrintamųjų kelią. Treti šiame pogrupyje finišavo ir galimybę kovoti ketvirtfinalyje užsitikrino „Nadruvis“.

Antrame pogrupyje fiasko patyrė dukart Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės nugalėtojai „Šešupės“ futbolininkai. Jie per trejas rungtynes surinko vieną tašką ir su tokiu kukliu rezultatu tegalėjo tik stebėti grupės varžovų tolimesnius pasirodymus. Šiame pogrupyje septynis taškus surinko „Kazlų Rūda“ ekipa, kuri taip pat dėl geresnio įvarčių skirtumo nukeliavo laukti varžovų pusfinalyje, antroje vietoje palikdami su tiek pat taškų surinkusiais „Imsrė“ futbolininkus. Trečia vieta šioje grupėje ir paskutinis kelialapis į ketvirtfinalį atiteko „Simno“ futbolininkams.

Ketvirtfinaliai komandoms klostėsi itin dramatiškai. Abiejų jų nugalėtojas paaiškėjo tik po baudinių serijos. Fortūnos kelyje į stipriausiųjų ketvertą pritrūko „Liūtams“, kurie baudinių serijoje 2:3 nusileisdami „Simnui“, jiems atvėrė kelią į pusfinalį. Kitame ketvirtfinalyje „Nadruvis“ tokiu pat rezultatu baudinių serijoje 3:2 „ištraukė pergalę“ prieš „Imsrė“ ekipą.

Pusfinalyje Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ dar kartą susirėmė su „Simno“ ekipa. Grupės varžybose Kazlų Rūdos komanda varžovams vos nepaliko 3 taškų. Tik rungtynių pabaigoje „Kazlų Rūda“ sugebėjo per pora minučių apversti viską aukštyn kojomis ir iškovoti pergalę. Ypač gražų persveriantį rezultatą įvartį mušė F.Petrovas, kuris iš itin didelio atstumo taip šovė, kad kamuolys įskriejo į vartų devyniukę. Prisimindami šiuos epizodus Kazlų Rūdos komandos futbolininkai dar kartą į tokį įtampos lauką savęs nestūmė ir laimėjo prieš Simno komandą pusfinalio akistatą 2:0. Kitame pusfinalyje „Niekur nežaidę“ komanda nepagailėjo varžovo „Nadruvio“ ir atseikėdami be atgalinio adreso keturis įvarčius pateko į turnyro finalą. „Nadruvio“ ekipa rungtynėse dėl trečios vietos kapituliavo ir šią poziciją fiksuojant rezultatą 3:0 iškovojo atkaklūs „Simno“ futbolininkai. Na, o finale, atkaklioje kovoje „Kazlų Rūda“ komanda sugebėjo palaužti „Niekur nežaidę“ ekipą ir laimėjusi rungtynes 2:0 tapo šio turnyro nugalėtoja. Kazlų Rūda tuo pačiu įsirašė ir pirmuosius 6 taškus į turnyrinę lentelę kovoje dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės.

Komandas apdovanojo Kazlų Rūdos sporto centro direktorė Sandra Kilikevičienė, kuri daugiausia pasižymėjusiems futbolininkams įteikė ir specialius prizus. Rezultatyviausiu turnyro futbolininku tapo 6 įvarčius mušęs Justas Paškauskas („Niekur nežaidę“). Geriausiu gynėju turnyre pripažintas Fiodoras Petrovas, vartininku – Dominykas Besarabovas. Abu futbolininkai rungtyniavo Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ komandoje.

 

Turnyrinė lentelė Kazlų Rūdos savivaldybės Taurei laimėti:

  1. Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ – 6 taškai
  2. Marijampolės „Niekur nežaidę“ – 5 taškai
  3. FK „Simnas“ – 4 taškai
  4. Kauno „Nadruvis“ – 3 taškai
  5. Marijampolės r. „Liūtai“ – 1,5 taško
  6. Jurbarko „Imsrė“ – 1,5 taško
  7. Vilniaus MSC
  8. Marijampolės „Šešupė“
  9. Marijampolės „United“

 

7×7 futbolo turnyro protokolas