Jūrės miestelio sporto šventėje tinklinio turnyre triumfavo „Ežerietis“, krepšinio sektoriuje  – „Šilavotas“

Šeštadienį, birželio 8-ąją, Kazlų Rūdos ir aplinkinių savivaldybių sporto komandoms prasidėjo medžioklės sezonas dėl šių metų Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės. Kaip ir pastaraisiais metais, taip ir šiais krepšinio, tinklinio, futbolo komandos ne tik dėl einamųjų prizų, bet ir solidesnių trofėjų varžosi Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje organizuojamose vasaros sporto šventėse, rinkdamos įskaitinius taškus, kurie labai pravers rugsėjo mėnesį Kazlų Rūdoje vyksiančiuose baigiamuosiuose turnyruose. Futbolo komandoms pirmojo turnyro reikės luktelėti liepos 6-ąją, kuomet švęsime tradiciškai Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Na, o krepšinio ir tinklinio komandoms sezonas, kaip jau minėjome, prasidėjo praėjusį šeštadienį Jūrės miestelyje, surengiant 2×2 tinklinio ir 3×3 krepšinio turnyrus. Džiugu paminėti, jog abiejuose sektoriuose užfiksuotas nemenkas komandų aktyvumas. Tinklinio aikštelėje varžėsi 12 komandų iš Kazlų Rūdos, Vilkaviškio bei Kauno rajono savivaldybių. Na, o krepšinio turnyre kovojo 11 ekipų iš Kazlų Rūdos, Kauno, Prienų rajono bei Marijampolės savivaldybių.

Pirmoji taškų medžioklė tinklinio sektoriuje geriausiai nusisekė „Ežeriečiui“. Dar grupės varžybose jie 11:2 ir 11:5 įveikė „Eduardo“ ir „Tornado“ komandas. Išvengę aštuntfinalio barjero, ketvirtfinalyje Kauno rajono tinklininkai didesnės apimties rungtynėse 21:14 pranoko „Naujokus“, pusfinalyje, kuriame jau buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų setų, sausu rezultatu 2:0 įveikė ABC1 duetą, na o finale darkart jiems ietis teko sukryžiuoti su „Eduardo“ tandemu. Finalas išties buvo vertas savo vardo. Nugalėtojui išaiškinti prireikė visų trijų setų serijos. Ją po atkaklios kovos rezultatu 2:1 laimėjo „Ežerietis“, kuris ir tapo pirmojo vasaros turnyro nugalėtoju į sąskaitą brūkštelėjęs tuo pačiu 6 taškus. (Priminsime, kad komanda bet kuriame vasaros turnyre iškovojusi 1-ąją vietą gauna 6 taškus, antrąją vietą  – 5 taškus ir t.t. Kuomet vyks vasaros sporto turnyrų finalinis etapas Kazlų Rūdoje, taškų fondas dvigubinamas, t.y. už 1-ąją vietą skiriama 12 taškų, antrąją – 10 taškų ir t.t.). Prizininkų gretose pirmame vasaros sporto turnyrų etape buvo ir „ABC“ tinklininkai, kurie rezultatu 2:0 mažajame finale, kovoje dėl trečios vietos įveikė ABC1 duetą.

3×3 krepšinio turnyre viskas kaip iš pypkės klostėsi „Šilavoto“ krepšininkams. Jie pirmajame etape, grupės varžybose rezultatu 15:9 pranoko „Iššvaistytą potencialą“, antrame mače 15:12 „Tūtkės“ ekipą. Ketvirtfinalyje Prienų rajono komandos krepšininkų varžovais buvo Marijampolės „Marista“. Itin atkaklioje akistatoje dramatiškoje kovoje vieno taško skirtumu, 13:12 „Šilavotas“ šventė pergalę prieš praėjusio sezono savivaldybės Taurės nugalėtojus. Pusfinalyje dar viename trileryje Prienų rajono krepšininkai vėl vienu tašku 12:11 įveikė „Kvietiškį“, na o finale 15:7 nugalėjo šio sezono Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybių vicečempionus „GP“ krepšininkus. Trečiąją vietą šiame turnyre iškovojo gana galingai rungtyniavusi „Full House“ trijulė. Jie mažajame finale įtikinamu skirtumu 15:5 įveikė „Kvietiškį“.

3×3 krepšinio turnyro metu paraleliai vyko baudų metimo ir tritaškių konkursai. Baudų metimo sektoriuje triumfavo „Underdogų“ krepšininkas Matas Aksionas, na o tritaškių konkursą laimėjo „Juodai žali“ komandą atstovavęs Mantas.

Tinklinio ir krepšinio turnyrų nugalėtojus bei prizininkus, konkursų laureatus apdovanojo šios sporto ir kultūros šventės šeimininkė, Jūrės miestelio bendruomenės pirmininkė, Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narė Žaneta Štreimikytė-Mockeliūnė.

 

 

Turnyrinė lentelė:

 

Tinklinis:

„Ežerietis“ – 6 taškai

„Eduardas“ – 5 taškai

„ABC“ – 4 taškai

„ABC1“ – 3 taškai

„Rimi“ – 0,75 taško

„Naujokai“ – 0,75 taško

„Jamaika“ – 0,75 taško

„Juoda balta“ – 0,75 taško

„Stankiai“ – 0 taškų

„Vietiniai“ – 0 taškų

„Tornado“ – 0 taškų

„Du Donatai“ – 0 taškų

 

Krepšinis:

 

„Šilavotas“ – 6 taškai

„GP“ – 5 taškai

„Full House“ – 4 taškai

„Kvietiškis“ – 3 taškai

„Tūtkė“ – 0,75 taško

„Iššvaistytas potencialas“ – 0,75 taško

„Marista“ – 0,75 taško

„Underdogai“ – 0,75 taško

„Grizliai“ – 0 taškų

„Kuvaldos“ – 0 taškų

„Žaliai juodi“ – 0 taškų