Search
Close this search box.

Atakiečiai prasidėjusio krepšinio sezono pirmose namų rungtynėse sirgaliams dovanojo pergalę

Antra pergale prasidėjusiose Nostra.lt-RKL „A“ lygos šio sezono krepšinio pirmenybėse nudžiugino Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai. Po praėjusią savaitę Vilniuje iškovotos pergalės prieš „Ryto-MRU“ ekipą penktadienį, žymint šio sezono pradžią savoje aikštėje, Kazlų Rūdos sporto centre buvo surengta jauki krepšinio šventė, kurios pagrindiniai herojai be abejo T.Bietkio treniruojami atakiečiai, padovanoję pergalę įveikiant rezultatu 82:75 (23:14, 22:13, 21:23, 16:25) pajėgią Prienų KKSC ekipą. Prieš pat rungtynes, pristatant komandas, „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkus pasitiko būrys sporto centro krepšininkų, nuo mažiausiųjų, dar tik besimokančių krepšinio pagrindų, iki jaunimo, 2007 m.g. komandos, kurių šįmet laukia krepšinio sezonas dviejuose frontuose. Po komandų pristatymo buvo sugiedotas Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos choro mūsų šalies himnas, pasveikintas atakiečių komandos vidurio puolėjas Mantas Gelčius su gražiu jubiliejumi, taip pat įteiktas specialus prizas darbščiausiam, atkakliausiam sporto centro jaunimo grupės krepšininkui Jauniui Leskaičiui, kuris galėtų būti puikus pavyzdys jauniausiems mūsų savivaldybės krepšininkams, kaip kantriai nenuleidžiant rankų reikia siekti užsibrėžtų tikslų.

Na, o grįžtant į rungtynių peripetijas, tai aikštės šeimininkai taškų kapitalą, leidusį tikėtis pergalės, susikrovė pirmoje rungtynių pusėje. Po apylygaus žaidimo pirmoje pirmo kėlinuko pusėje, kuomet taškus Kazlų Rūdos komandai rinko T.Sebežiovas, M.Gelčius, atakiečiai į priekį truktelėjo pora tritaškių šveitus A.Krūminiui, dar vieną tokio kalibro metimą pridėjus L.Stoškevičiui. Tuomet „Ataka“-Kauno Kolegija priartėjo prie dešimties taškų skirtumo ir pirmą atkarpą baigė pirmaudama 23:14.

Antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai ir toliau nestabdė, kaupė riebalus žiemai… Jau pirmos atakos metu ją taikliu metimu užbaigė A.Krūminis, netrukus po pora taškų pridėjo K.Šarukas, M.Makauskas ir aikštės šeimininkai taškais varžovus lenkė daugiau nei dvigubai – 29:14. Nors svečiai iki kėlinuko vidurio sužaisdami sėkmingą atkarpą 7:0 sugebėjo sumažinti T.Bietkio treniruojamos ekipos persvarą iki 7 taškų – 31:24, po „Ataka“-Kauno Kolegija trenerių štabo paprašytos minutės pertraukėlės, reikalai puolime kaip mat pasitaisė. Puolime tik pražangomis buvo sulaikomas M.Gelčius, nesugaudė prieniškiai nei G.Asačiovo, nei J.Davniuko ir atakiečiai per geras dvi minutes šovė į viršų padidindami persvarą iki 16 taškų – 40:24. Antram kėliniui keliaujant prie pabaigos, rezultatyviai rungtyniaujant A.Krūminiui ir T.Sebežiovui, pirmą dvikovos pusę Kazlų Rūdos komanda baigė pirmaudama 45:27.

Trečiajame ketvirtyje Prienų krepšininkai beįsismarkaujančią Kazlų Rūdos komandą pristabdė. Nors jo pirmoje pusėje, po Ž.Kerzos  taškų, „Ataka“-Kauno Kolegija pirmavo ir 22 taškų skirtumu – 54:32, įsivažiavo ir Prienų komandos lyderiai – D.Šeškus, A.Tilindė, tritaškį paskutinėmis kėlinuko sekundėmis smeigęs I.Dirda, ko pasekoje pasitinkant paskutinį ketvirtį rezultatas švieslentėje buvo 66:50.

Paskutiniame kėlinuke Kazlų Rūdos komanda kristelėjo į duobę, net keletą minučių nepavyko niekaip pelnyti taškų, kamuolys tiesiog išsisukdavo iš lanko, o rodosi ir būta gana patogių metimų. Tuo tarpu prieniškiai jų be atsako surinko 9 ir iš aikštės šeimininkų persvaros buvo belikę 7 taškai – 66:59. Da Vinčio kodą tik kėlinuko viduryje nulaužė Tadas Sebežiovas, išjudinęs Kazlų Rūdos komandos nurimusius vandenis. Likusios penkios rungtynių minutės buvo kupinos įtampos. Nors „Ataka“-Kauno Kolegija kariauna lyg ir rodė požymius, kad puolimas atsigauna ir po K.Šaruko taškų atakiečių persvara vėl perlipo per dviženklę – 72:61, atkaklūs ir užsispyrę prieniškiai, ne kartą mėgindami užklupti aikštės šeimininkus netikėtu spaudimu dar jų aikštės pusėje, likus rungtyniauti nepilnai minutei, buvo sumažinę Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 3 taškų – 76:73. Lengviau atsikvėpti Kazlų Rūdos komandos sirgaliai galėjo tik tuomet, kai jau sekančios atakos metu tritaškį smeigė po truputį į puikią formą įeinantis Matas Makauskas – 79:73. Rungtyniauti buvo likusios dar 37 sekundės. Per jas atakiečiai rungtynių nebepaleido, atsilaikė ir iškovojo sunkią pergalę rezultatu 82:75.

Rezultatyviausiu krepšininku Kazlų Rūdos komandos gretose buvo 18 taškų surinkęs T.Sebežiovas. Po 12 taškų komandai pelnė A.Krūminis, M.Makauskas, 11 taškų – M.Gelčiaus sąskaitoje. Net 9 varžovų pražangas išprovokavo T.Sebežiovas.

Komandinėje statistikoje „Ataka“-Kauno Kolegija laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40 vs 37), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19 vs 12). Aikštės šeimininkams kiek geriau sekėsi atakuoti krepšį nuo trijų taškų zonos (7/25 (28 proc) vs 5/27 (18 proc)), dviejų taškų zonos (25/41 (60 proc) vs 25/42 (59 proc)), bei baudų metimo linijos (11/17 (64 proc) vs 10/18 (55 proc)).