A.Broko hetrikas ir trys „Šilo“ taškai rungtynėse su BFA

Po patirto pralaimėjimo trečiadienio rungtynėse Hegelmann LFF Taurės aštuntfinalio akistatoje prieš Kauno rajono „Hegelmann Litauen“, „Šilo“ futbolininkai netruko reabilituotis pagrindiniame fronte – LFF Pirmos lygos pirmenybėse akistatoje prieš Vilniaus BFA.

Pavasarį vykusiame draugiškame mače pasirengimo pirmenybėms ciklo metu G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda minėtiems varžovams buvo nusileidę rezultatu 0:4. Šįkart Kazlų Rūdos komanda Vilniaus ekipai atseikėjo namų rungtynėse tiek pat įvarčių. „Šilo“ futbolininkai Vilniaus BFA įveikė tokiu pat sausu rezultatu 4:0.

Net tris kartus kamuolys varžovų vartų tinkle pabuvojo po A.Broko tikslių smūgių, kartą pasižymėjo nuolat įvarčius renkantis Ričardas Beniušis.

Rungtynės pasižymėjo dinamiškumu, gana atviru futbolu. Atakų bangos liejosi tai prie vienų, tai prie kitų vartų, tačiau jų aštrumas, dažnumas ir efektyvumas buvo Kazlų Rūdos komandos pusėje.

Pirmi grėsmingą epizodą sukūrė aikštės šeimininkai. Jau 5-ąją minutę vilniečiams prasižengus baudos aikštės prieigose, kamuolį varžovų vartų link siuntė galingai užsimojęs Darius Isoda. Tiesa, kamuolys prašvilpė pro vartų skersinį.

8-ąją minutę „Šilo“ futbolininkai, vos spėję apsiginti, pasinėrė į greitą kontroataką. Varžovų aikštės pusėje R.Mačežinskas gavęs kamuolį atliko tikslų perdavimą tarp gynėjų vartų link skuodusiam R.Beniušiui, tačiau jo smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė.

10-ąją minutę, kiek pasivarinėjęs kamuolį „bombą“ paleido baudos aikštės prieigose A.Brokas. Kamuolys pataikė į vartų skersinį.

Į šią atakų plejadą Vilniaus komandos futbolininkai atsakė 13-ąją minutę. Prie pat 16 m atžymos buvo skirtas baudos smūgis. BFA futbolininko į vartų kampą siųstą kamuolį sugavo puikią reakciją pademonstravęs G.Zenkevičius.

Netrukus varžovai vėl buvo remiami prie savų vartų. 19-ąją minutę, po R.Beniušio perdavimo, baudos aikštėje su kamuoliu atsidūrė A.Račkus ir tik paskutinėmis akimirkomis vilniečių futbolininkas spėjo blokuoti smūgiuotą kamuolį.

Jau kone sekančio epizodo metu, „Šilo“ dominavimą įvarčiu užtvirtino rezultatyviausias komandos futbolininkas Ričardas Beniušis. Po A.Račkaus perdavimo, jis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, išvesdamas aikštės šeimininkus į priekį 1:0.

Antroje kėlinio pusėje aikštės šeimininkai pasižymėjo dar du kartus. 37-ąją minutę, Kazlų Rūdos komandai lankantis varžovų baudos aikštėje, po R.Beniušio perdavimo, „Šilo“ persvarą padvigubino A.Brokas – 2:0.

Na, o 42-ąją minutę puikų ilgą perdavimą, kamuolį siunčiant įstrižai aikštės, atliko D.Isoda. Kamuolys buvo adresuotas A.Brokui, kuris progų nešvaistė ir dar kartą tiksliai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Antrame kėlinyje BFA futbolininkai mėgino rungtynėse siekti daugiau produktyvumo. Varžovai ne kartą buvo arti įvarčio, tačiau to padaryti jiems niekaip nepavyko. Vienas iš tokių epizodų buvo užfiksuotas 55-ąją rungtynių minutę.

Tuomet aikštės šeimininkų klaida varžovai nepasinaudojo, kuomet kamuolys buvo siunčiamas „Šilo“ futbolininko atgal ir vartininko bandymas išmušti kamuolį kuo toliau baigėsi tuo, kad kamuolys atsidūrė prie baudos aikštės prieigose buvusio vilniečio kojų, tačiau šio smūgis buvo netikslus ir kamuolys skriejo ne į vartų plotą.

Negana to, netrukus BFA sulaukė dar vieno A.Broko „lauknešėlio“. 59-ąją minutę, vėl po R.Beniušio perdavimo, „Šilo“ saugas, būdamas baudos aikštėje su kamuoliu, pasiuntė jį į vartų tinklą – 4:0.

Per likusį rungtynių pusvalandį Vilniaus futbolininkai ir toliau strigo puolime. Arčiausiai įvarčio vilniečiai buvo 65-ąją minutę. Tuomet, po chaoso baudos aikštėje, vieno iš varžovo smūgiuotas kamuolys atšoko nuo vartų virpsto.

Antra galimybė smūgiuoti kamuolį baigėsi tuo, kad puikią reakciją vėl pademonstravęs G.Zenkevičius kamuolį atrėmė, na ir galiausiai viskas baigėsi tuo, kad aikštės šeimininkai apsigynė.

Per likusį rungtynių laiką susikrautos persvaros „Šilo“ futbolininkai neiššvaistė ir iškovojo užtikrintą pergalę. Šiuo metu esama penktoji komandos vieta ne be pagrindo leidžia dairytis ir į aukštesnes turnyrinės lentelės pozicijas.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Haroldas Serbenta, Ilya Tsyvilka, Nedas Labukas, Audrius Račkus (68‘ Andrius Lekeckas), Mindaugas Minevičius (68‘ Tomas Raštutis), Audrius Brokas (63‘ Artiom Spelman), Ignas Raštutis (46‘ Justas Česnavičius), Ričardas Beniušis (63‘ Deividas Karpavičius), Ramūnas Mačežinskas.