Antanas Bagušinskas apie „SC-Atakos“ įpusėjusį sezoną, komandos lūkesčius, rėmimą bei RKL „A“ lygos favoritus

Kaip bet kokia sporto organizacija, taip ir Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ yra ne tik krepšinio komandos krepšininkai ir jų pasirodymai populiariausios mūsų šalyje sporto šakos krepšinio arenose besikaunantys su varžovais, bet ir žmonės, esantys už kadro. Žmonės, kurių veikla taipogi itin svarbi komandos gyvenime, kuriems krepšinis taip pat yra gyvenimo dalis. Taigi, Naujųjų išvakarėse nutarėme pakalbinti „SC-Atakos“ komandos sporto direktorių Antaną Bagušinską, sutikusį pasidalinti mintimis apie beveik įpusėjusį ekipos sezoną, lūkesčius, rėmimą bei RKL „A“ lygos favoritus:

– Koks Jūsų vaidmuo „SC-Atakos“ krepšinio klube? Kokie Jūsų veiklos barai? Kiek turite įtakos komandos komplektacijoje?

– Esu vienas iš krepšinio klubą įsteigusių žmonių, kartu su Mariumi ir Gintaru. Mano darbas komandoje daugiausia susijęs su biudžeto planavimu ir dokumentų tvarkymu, kurių, kaip teko susidurti krepšinio srityje, yra gana nemažai. Tai ir sutarčių sudarymai su rėmėjais ir personalu, buhalterinių dokumentų tvarkymas, projektų ruošimai sportiniams renginiams, įvairūs kiti raštai bendraujant su klubais ar krepšinio lyga. Komandos komplektacijoje daug įtakos neturiu, esu gal tik patariantis asmuo. Didžiausią žodį šioje vietoje turi treneris ir klubo siela Gintaras.

– „SC-Atakai“ RKL vandenyse antras sezonas. Praėjusiais metais komanda tapo „B“ diviziono“ vicečempionais. Šįmet iškovota „Perkūno Taurė“, debiutas „A“ lygoje ir beveik įpusėjus sezonui 6 vieta. Kaip vertinate ekipos pasirodymą…?

– Krepšinio klubui Kazlų Rūdoje skaičiuojant antrus metus, manau pasiekta išties nemažai. Kurdami komandą ir žengdami į Regionų krepšinio lygą nė vienas iš mūsų nebuvome čia buvę, nežinojome lygos pajėgumo. Komandą būrėme pagal mums jau žinomus žaidėjus, atsižvelgdami į jų charakterį ir už aikštės ribų. Einant laikui, komandai vis labiau „susiklijuojant“, pavyko papildyti ir klubo trofėjų lentyną. Sėkmingai susiklosčius pirmam sezonui „B“ divizione ir pakilus komandai į „A“ divizioną, buvo puikus jausmas ir mūsų darbo įvertinimas. Kalbant apie šį sezoną, kuris dar tik įpusėjo, nesinori nei girti, nei peikti: 6 vieta turnyrinėje lentelėje tikrai esame patenkinti, bet šiuo metu yra dar tik sezono vidurys, todėl galutinius jo pasiekimus vertinsime po jo.

– Kaip manote, ar komandai pavyks tokia nata užbaigti reguliarųjį sezoną? Kokį komandos pasirodymą vertintumėte šiame sezone pozityviai?

– Pagal komandos rodomą žaidimą tikrai manau, kad galime išsilaikyti netoli lentelės viršuje esančių komandų. Prieš sezoną kalbėjome, kad pagrindinis tikslas yra patekti į atkrintamąsias. Dabar, žiūrint į mūsų užimamą vietą, norėtųsi bent jau pirmame jų etape turėti ir namų aikštės pranašumą.

– Savo veikloje ko gero taipogi analizuojate ir kitų komandų žaidėjų statistiką, stebite jų raidą. Kas, Jūsų manymu, komplektuojant komandą žaidėjui yra svarbiausia? Kokie jų pasirinkimo prioritetai?

– Kaip jau minėjau, mes didžiausią dėmesį atkreipiame į žaidėjo charakterį, mąstymą aikštėje, darbą gynyboje. Individuali statistika yra svarbus faktorius, bet mūsų pasirinkimo prioritetų paletėje jis nėra prioritetinis veiksnys.

– Matome šių metų bendrą visų RKL „A“ lygos komandų turnyrinę rikiuotę… Kaip manote, ar antroje sezono pusėje ji stipriai keisis? Kokios komandos dar neatskleidė potencialo ir kas yra lygos favoritai?

– Komandų išsidėstymas turnyrinėje lentelėje yra gana logiškas. Prieš sezoną kalbėdamiesi tarpusavyje panašiai ir spėjome favoritus. Labiausiai nustebino galbūt tik Akmenės užimama vieta turnyrinėje lentelėje. Pagal surinktą sudėtį mačiau juos kaip vienus lygos favoritų. Aišku jiems labai nesisekė antroje pirmo rato dalyje. „Patriots“ ekipoje daug žaidėjų turėjo traumų, ligų, keletas svarbių krepšininkų išėjo į NKL. Antroje sezono pusėje, jeigu neužklups vėl vis labiau siaučiantis virusas, manau, kad didžiausią kokybinį šuolį gali padaryti Jurbarko komanda, kuri praktiškai visą pirmą ratą žaidė be dviejų labai svarbių žaidėjų. Jiems prisijungus, manau gali išties „Jurbarkas-Karys“ gerokai sustiprėti.

– O kaip su „SC-Atakos“ komandos krepšininkais? Ar yra Jūsų manymu tokių, kurie atskleidė dar ne visą potencialą, ir krepšininkų, kurie pranoko lūkesčius? Gal įvardintumėte juos..?

– Tikiuosi, kad mes dar tikrai neparodėme viso savo potencialo. Žvelgiant į mūsų komandos žaidimą, galima pastebėti, kad dar ne visi žaidėjai rungtyniauja aukščiausiu savo lygiu. Tikrai dar yra kur gerinti žaidimą, todėl tikiuosi, tai ir padarysime po naujųjų metų. Atskirų žaidėjų išskirti nesinori, nes visi manau dar turi potencialo žaisti geriau.

– Ar pajėgi Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ prasibrauti į RKL „A“ lygos ketvertuką? Kokių pozicijų stiprinimas šią tikimybę padidintų?

– Iš tiesų tai sunkus klausimas, nesinorėtų šios galimybės išskirti procentine tikimybe, bet pasiekus formos piką tinkamu metu, sukritus palankiems varžovams atkrintamosiose varžybose, kodėl gi ne. O dėl komandos stiprinimo, tai nelabai apie tai svarstome, nes viskas atsiremia į finansus. Be abejo, atsiradus tinkamam žmogui, svarstytume tokias galimybes.

– Krepšinio klubų žemėlapyje komanda nuo 2018 m. Kaip vystėsi klubo rėmimas? Kokios kasmetinės tendencijos? Ar keičiasi rėmėjų požiūris, lūkesčiai į komandą skaičiuojant kiekvienus klubo gyvavimo metus? Ko reikėtų, kad klubas finansiškai stiprėtų?

– Nuo pat klubo įsikūrimo turime ištikimų jo rėmėjų ir esame jiems labai dėkingi, kad nenusisuka nuo mūsų visų komandos. Pirmaisiais metais ieškoti rėmėjų buvo labai sunku, visgi buvome naujas krepšinio klubas, nežinomas, be rezultatų, be titulų. Po praejusio sezono užimtos antros vietos RKL “B” divizione ir šįmet rungtyniaujant “A” divizione, klubas tapo labiau matomas. Pastebėjome, kad atsirado didesnis susidomėjimas, Žvelgiant į ateitį, kalbant apie galimą rėmimą, mes puikiai suprantame, kad ieškant partnerių tai ilgas kelias. Užmegzti ryšiai ir vykstantys pokalbiai rodo, kad galbūt ateityje pavyks dar labiau tapti finansiškai stabilesniems.

– Kazlų Rūdoje „SC-Ataka“ antri metai. Kokias matote perspektyvas kalbant apie krepšinį šiame mieste. Kokie, Jūsų manymu, didžiausi iššūkiai? Ar matote šios sporto šakos teigiamas užuomazgas artimiausiais metais..?

– Krepšinis, kaip sporto šaka, Kazlų Rūdoje pastaraisiais metais buvo užmirštas. Per keletą paskesnių metų pamatėme, kad yra šia sporto šaka besidominčio jaunimo, surengtos 3×3 Kazlų Rūdos krepšinio pirmenybės. Didžiausias postūmis ir tuo pačiu iššūkis būtų vaikų komandų subūrimas ir varžymąsis vaikų čempionatuose. Šiai dienai, teigiamos užuomazgos yra matomos, yra pradėtos rengti krepšinio treniruotės vaikams. Aišku iki ketinamų pasiekti tikslų darbo dar labai daug.

– Pabaigai, ko palinkėtumėte Kazlų Rūdos krepšinio bendruomenei Naujaisiais metais..?

– Krepšinio bendruomenei norėčiau palinkėti, kad ateinantys metai virstų drąsių idėjų, tikrų atradimų ir svarbių laimėjimų metais, kad ateinantieji būtų geresni nei praėję ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir gyvenime.