Atakiečiai su kaupu atsirevanšavo Plungės „Olimpui“

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkų puikus pasirodymas antrojoje Nostra.lt-RKL „A“ lygos pirmenybių reguliaraus sezono dalyje tęsiasi. T.Bietkio treniruojama komanda šeštadienį pasiekė jau penktą pergalę iš šešių galimų. Po Kazlų Rūdos ekipos ratais tądien pakliuvo Plungės „Olimpas“. Trečioje lig tol pozicijoje buvusi komanda įveikta įtikinamu rezultatu – 89:67 (27:11; 23:25; 19:18; 20:13). Tokiu būdu atakiečiai su kaupu atsirevanšavo už patirtą pralaimėjimą varžovui pirmajame rate išvykoje. Tuomet Žemaitijos krepšininkai šventė pergalę poros taškų skirtumu.

Sporto centre vykusiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandos krepšininkai dominavo nuo pat pirmų minučių ir turėjo dvikovos kontrolę visų jų metu. Pirmą ir paskutinį kartą plungiškiai pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje, kuomet tritaškiu „Olimpą“ priekin išvedė R.Kreišmontas – 0:3, tačiau čia pat J.Davniukas paleido penkių taškų seriją ir nuo tos akimirkos atakiečiai, išsiveržę priekin 5:3 pirmaujančios komandos statuso nebepaleido. Dar pirmoje pirmo kėlinuko pusėje „Ataka“-Kauno Kolegija nuo varžovo pabėgo įgydami dviženklę persvarą. Po I.Dirdos, M.Makausko tritaškių, taškų seriją pridėjus ir puikią formą demonstruojančiam M.Gelčiui, atakiečiai šoktelėjo priekin 20:5. Antroje kėlinuko pusėje varžovai kiek pristabdė Kazlų Rūdos komandos galingą puolimą, tačiau aikštės šeimininkai po pirmos atkarpos pirmavo užtikrintai – 27:11.

Antro kėlinuko pirmoje pusėje „Olimpo“ krepšininkai vargais negalais buvo sumažinę Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 8 taškų – 33:25, tačiau vėl apie save puolime priminė M.Gelčius, M.Makauskas, varžovų dirvonus raižęs ir išprovokavęs pražangą G.Asačiovas, sėkmingai rungtyniavęs J.Davniukas ir atakiečiai kaipmat susigrąžino turėtą persvarą – 42:27. Iki didžiosios pertraukos buvo likusios dar trys minutės. Panašią persvarą “Ataka“-Kauno Kolegija išlaikė per šią atkarpėlę ir antrąją dvikovos pusę pradėjo pirmaudami 50:36.

Nei kruopelės teritorijos T.Bietkio komanda neatidavė varžovams ir trečio kėlinuko metu. Puolimą pirmomis jo minutėmis užsuko pora rezultatyvių atakų užbaigęs I.Dirda. Po jo sekė M.Makausko taškai ir Kazlų Rūdos komandos pranašumas pasiekė 20 taškų skirtumą – 58:38. Artėjimą prie bedugnės krašto mėgino sulaikyti tritaškiu D.Matutis, tačiau čia pat tokio paties kalibro metimu atsakė G.Asačiovas  – 61:41. Plungės krepšininkai nemenkomis pastangomis sugebėjo kiek aptirpdyti atakiečių pranašumą ir teko tenkintis paskutinį ketvirtį pasitikti turint 15 taškų deficitą – 69:54.

Užtikrintą kontrolę Kazlų Rūdos komanda turėjo ir ketvirtajame kėlinuke. Dvidešimties taškų turėta aikštės šeimininkų persvara netruko sugrįžti. Pakako M.Makausko „išrašyto“ tritaškio ir poros I.Dirdos taiklių baudos metimų – 74:54. Panašiu tonusu rungtynės vyko iki pabaigos, kurios metu aikštėje pasirodė ir du kazlųrūdiečiai – W.Bernotas ir E.Paliokas. Džiugu pažymėti, kad per šias krepšinio akimirkas E.Paliokas spėjo atlikti rezultatyvų perdavimą, na o W.Bernotas ir pelnyti taškus. „Ataka“-Kauno Kolegija, po praėjusio šeštadienio švęsdama pergalę rezultatu 89:67 išlygino savo laimėtų/pralaimėtų rungtynių seriją. Ji šiuo metu yra 11/11.

Nugalėtojų gretose šiame mače rezultatyviausias ir naudingiausias buvo Matas Makauskas, pelnęs 24 taškus ir surinkęs 27 NB. Dubliu taškų sektoriuje pasižymėjo dar trys krepšininkai: M.Gelčius (16 taškų), I.Dirda (13 taškų), J.Davniukas (11 taškų). Labai efektyviai rungtyniavo po 22 NB surinkę M.Gelčius ir I.Dirda.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (33 vs 30), atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (23 vs 9), buvo tikslesni atakuojant krepšį iš bet kokio atstumo: baudų metimai (12/16 (75 proc) vs (12/19 (63,1 proc)), dvitaškiai (25/38 (65,7 proc) vs (20/37 (54 proc)), tritaškiai (9/22 (40,9 proc) vs 5/29 (17,2 proc)).