Atakiečiai su RKL „A“ lygos lyderiais, Jurbarko krepšininkais, pasidalino po pergalę

Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkams buvo ko gero vienas sunkiausių dvigubų savaitgalių. T.Bietkio treniruojamos kariaunos laukė išties nemenkas iššūkis: du kartus teko susikauti su dabartiniu RKL „A“ lygos lyderiu Jurbarko „Jurbarku-Kariu“. Kazlų Rūdos komandos krepšininkai nenuvylė – sugebėjo parsivežti pergalę iš Jurbarko, taip įrodydami, kad neįkandamų varžovų atakiečiams lygoje beveik nėra. Penktadienio vakarą Jurbarke vykusiose rungtynėse SC „Ataka“ nukovė aikštės šeimininkus net 23 taškų skirtumu – 86:63 (21:22; 22:7; 24:14; 19:20). Tokiu būdu T.Bietkio treniruojama komanda pergalių seriją pratęsė iki 11! Tiesa, nepraėjus nė parai, antrose rungtynėse jurbarkiečiai atsirevanšavo 11 taškų skirtumu. Šeštadienio popietę dvikova baigėsi svečių pergale rezultatu 76:65 (21:19; 16:17; 17:15; 22:14). Pažymėtina, jog prieš šeštadienio rungtynes ant kortos buvo pastatytas ir pirmenybių lyderio klausimas. Antrosios sėkmės atveju, atakiečiai varžovus galėjo išstumti iš pirmosios vietos patys ją užimdami. Kaip ten bebūtų, sezone dar daug rungtynių ir kas žino, kokie labirintai dar laukia mūsų komandos…

Grįžtant į pirmos akistatos peripetijas, jau pirmose rungtynėse Kazlų Rūdos krepšininkai dar pirmame kėlinuke įrodinėjo, kad nėra niekuo prastesni už RKL „A“ lygos vienvaldžius lyderius. Pirmomis dvikovos minutėmis tritaškius švystelėjo G.Asačiovas, M.Makauskas ir atakiečiai išsiveržė priekin 6:2. Jurbarkiečiai tritaškių zonoje pradžioje taipogi buvo ne pėsti. M.Bulatovo tolimas metimas leido aikštės šeimininkams trumpam išsiveržti priekin – 7:6. Toks stumdymasis taškas į tašką vyko iki pat pirmo kėlinuko pabaigos. Į Kazlų Rūdos komandos sėkmingą puolimą varžovai atsakydavo tuo pačiu. Pirmos atkarpos pabaigoje paskutiniai pasižymėjo „Jurbarkas-Karys“. Vienas iš dviejų I.Juškevičiaus realizuotų baudos metimų pasiekė tikslą ir aikštės šeimininkai turėjo minimalią persvarą – 22:21.

Pirmą šalto dušo dozę jurbarkiečiai gavo antrajame kėlinuke. Jau pirmomis jo minutėmis atakiečiai sužaidė atkarpą 12:0 ir įgijo dviženklę persvarą 33:22. Varžovų negailėjo tritaškius paleidę K.Šarukas, E.Barkus. Spragų Jurbarko ekipos gynyboje rado ne vieną rezultatyvią ataką užbaigęs U.Nikitinas. Padėtį kažkiek švelninti mėgino pirmuosius ir paskutinius tose rungtynėse taškus pelnęs V.Šarakauskas, tačiau netrukus dar vieną tritaškį dūrė M.Makauskas (36:24), priversdamas aikštės šeimininkų trenerį prašyti minutės pertraukėlės. Situacija „Jurbarko-Kario“ ekipoje negerėjo. Tolimi metimai skriejo pro šalį. Tuo tarpu šiuo malonumu mėgavosi Kazlų Rūdos komanda, tos dienos rungtynėse apskritai pataikiusi net 12 tolimų metimų iš 24 galimų (50 proc). Atakiečiai išlaikė susikrautą pranašumą ir pirmą dvikovos dalį laimėjo turėdami 14 taškų persvarą – 43:29.

Trečio kėlinuko metu varžovams SC „Atakos“ krepšininkai suleido dar vieną, jau nokautuojančią dozę. Kėlinuko pradžioje „Jurbarkui-Kariui“ dar buvo pavykę sumažinti Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 11 taškų – 47:36, tačiau puolimo bangą vėl įsiūbavo 5 taškus iš eilės pelnęs K.Šarukas. Puolime, tai nuo baudos metimų linijos, tai žaidimo metu pasižymėjo D.Ratkus, G.Asačiovas. Vėl apie save priminė E.Barkus, po kurio tritaškio atakiečiai pirmavo 65:40, o rungtyniauti buvo likusios dar kiek daugiau nei trys minutės. Ketvirtą kėlinuką Kazlų Rūdos komanda pasitiko užtikrintai pirmaudama – 67:43.

Jokių gaisro židinių SC „Atakos“ žaidime nebuvo ir ketvirtajame kėlinuke. Po dar vieno E.Barkaus tolimo taiklaus metimo Kazlų Rūdos komandos persvara artėjo net prie trisdešimties taškų ribos – 71:43. Kontrargumentų varžovai neturėjo. Aikštės šeimininkai tegalėjo guostis tik šiek tiek sumažintu skirtumu rungtynių pabaigoje. Kazlų Rūdos SC „Ataka“ prieš RKL „A“ lygos lyderius šventė daugiau nei užtikrintą pergalę 86:63.

Kazlų Rūdos ekipos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 17 taškų pelnę K.Šarukas ir M.Makauskas, 14 taškų atseikėjo G.Asačiovas, 12 taškų E.Barkus, pataikęs visus keturis tritaškius. Naudingiausiai atakiečių ekipoje rungtyniavo 17 NB surinkęs G.Asačiovas. Pažymėtina, kad visi rungtynėms registruoti Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai baigė rungtynes turėdami teigiamą naudingumo balą.

Komandinėje statistikoje atakiečiai sugebėjo prieš varžovus laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių (34 vs 31), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 13), kaip ir minėjome, puikiai pataikė tolimus metimus (12/24 (50 proc) vs 6/33 (18,1 proc.)).

Šeštadienį vykusiose atsakomosiose rungtynėse T.Bietkio treniruojamai komandai dar kartą įveikti varžovų ir pakartoti dar vienos sėkmės istorijos nepavyko. Tiesa, didesnių duobių atakiečiai rungtynėse iš esmės išvengė, tris kėlinukus rungtynės vyko didžiulėje įtampoje ir taškas į tašką. Pirmomis dvikovos minutėmis jurbarkiečiai išsiveržė priekin 5:0, tačiau I.Dirdos šešių taškų serija, su M.Gelčiaus dvitaškio intarpu, leido atakiečiams išsiveržti priekin 8:7. Toliau sekė svečių krepšininkų vėl rezultatyvesnis žaidimas puolime, kurio dėka Jurbarkas buvo įgijęs ir 6 taškų persvarą – 17:11. Iki kėlinuko pabaigos priešnuodžių tam rado tritaškį švystelėjęs K.Šarukas, atakas sėkmingai užbaigė U.Nikitinas, J.Davniukas ir po pirmos atkarpos varžovų pranašumas aptirpo iki 2 taškų – 19:21.

Antrajame kėlinuke Jurbarko krepšininkams į nugaras nuolat alsavo atakiečiai. Varžovai visos atkarpos metu neturėjo daugiau nei keturių taškų persvaros. „Jurbarko-Kario“ sėkmės raktas buvo ir tai, kad svečiai geriau kovojo dėl kamuolių ir ne kartą galėjo naudotis antraisiais šansais. Nepaisant to, likus rungtyniauti iki kėlinuko pabaigos kiek daugiau nei trims minutėms, rezultatą tolimu metimu buvo išlyginęs G.Asačiovas – 32:32. Dar kartą tai padarė baudos metimais M.Makauskas, tačiau iki pirmos rungtynių dalies pabaigos „Jurbarkas-Karys“ susikrapštė taško pranašumą – 37:36.

Trečio kėlinuko pradžioje perimti SC „Atakos“ iniciatyvą pamėgino tritaškį įdrėbęs I.Dirda – 42:39, tačiau trimis baudos metimais rezultatą čia pat išlygino Jurbarko krepšininkas ir vėl visa kelionė trečios atkarpos laiko koridoriais buvo be didesnio vienos ar kitos komandos dominavimo. Tik kėlinuko pabaigoje vėl vieno tolimo metimo vertės pranašumą nusigramdė „Jurbarkas- Karys“ – 51:54.

Kazlų Rūdos komandai kiek pritrūko parako paskutiniame ketvirtyje. Varžovai pirmomis kėlinuko minutėmis sužaidė atkarpą 11:2. Tokia buvo kaina keletos atakiečių pramestų tolimų metimų, tačiau kovinga Kazlų Rūdos komanda sugebėjo grįžti į rungtynes. U.Nikitino 5 taškų serija, tvykstelėjus dar puolime K.Šarukui, tritaškį pataikius J.Davniukui, jurbarkiečiai vėl tapo pavejami vienu tolimu metimu – 63:66, o rungtyniauti buvo likusios keturios minutės. Deja, daugiau priartėti prie svečių krepšininkų nepavyko, Jurbarko ekipa iki dvikovos pabaigos vėl kiek atitrūko ir laimėjo akistatą 76:65.

SC „Atakos“ komandoje rungtynėse rezultatyviausi buvo G.Asačiovas (15 taškų), U.Nikitinas (13 taškų), I.Dirda (12 taškų), K.Šarukas (12 taškų). Naudingiausiai rungtyniavo I.Dirda (13 NB).

Kazlų Rūdos ekipa pralaimėjo kovą varžovams dėl atšokusių kamuolių (24 vs 38), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (9 vs 15). Jurbarkiečiai tikslesni buvo realizuojant baudos metimus (14/15 (93,3 proc) vs 16/24 (66,6 proc)), tiek atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (22/36 (61,1 proc) vs 14/32 (43,7 proc)).