Atakiečių pasirodymo savaitgalio aidai – dvi pergalės ir antroji pozicija RKL „A“ lygos pirmenybėse

Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkams antrasis RKL „A“ lygos sezonas klostosi įspūdingai. Po dvigubo savaitgalio, T.Bietkio treniruojama kariauna iškovojo dar dvi pergales. Penktadienio vakarą, palaikant gana gausiai susirinkusiems krepšinio gerbėjams, atkakliose rungtynėse rezultatu 69:60 (13:17; 23:11; 15:12; 18:20) įveiktas Kauno „Žalgiris-3“. Na, o šeštadienį dar įnirtingesniame mūšyje 89:84 (26:20; 21:22; 18:19; 24:23) išsivežta pergalė iš Biržų „Biržų“ tvirtovės.

Po penkiolikos rungtynių atakiečiai arsenale turi trylika pergalių ir turnyrinėje lentelėje, po savaitgalį įvykusio Kauno r. „Omega-Tauras“ kluptelėjimo, šiuo metu yra antroje turnyrinės lentelės vietoje. Be kita ko, po šeštadienio rungtynių, Kazlų Rūdos komanda iškovojo dešimtą pergalę iš eilės. Tiesa, ateisiantis vėl dviejų rungtynių paeiliui savaitgalis bus ko gero pats sunkiausias lig šiol buvęs sezone. SC „Ataka“ penktadienį išvykoje, o šeštadienį namuose du kartus susitiks su RKL „A“ lygos lyderiais Jurbarko „Jurbarku- Kariu“.

Na, o grįžtant į savaitgalinių, kupinų įtampos, krepšinio kovų peripetijas, penktadienį prieš Kauno „Žalgirio“ dublerių komandą atakiečiams, siekusiems pergalės, teko gerokai paplušėti. Pirmomis dvikovos minutėmis Kazlų Rūdos komandos krepšininkams labai sunkiai sekėsi rinkti taškus. Beveik keturias pirmo kėlinuko minutes nebuvo taiklių metimų iš žaidimo. Tiesa, „Žalgirio-3“ krepšininkai taipogi dideliu tikslumu pasigirti negalėjo, bet jo užteko tiek, kad išsiveržtų į priekį 8:1. Po truputį prisišaudė ir aikštės šeimininkai. „Žalgirio-3“ pranašumą pradėjo tirpdyti po krepšiu prasiveržęs D.Senda, netrukus taiklų metimą pridėjo J.Davniukas – 8:5. Į varžovų vėliau paleistą tritaškį, tokio pat kalibro pabūklu atsakė ir G.Asačiovas – 11:8. Tokiu būdu atakiečiai iki kėlinuko pabaigos pernelyg atitrūkti varžovams neleido ir po pirmo ketvirčio T.Biektio treniruojami krepšininkai turėjo 4 taškų deficitą  – 13:17.

Aikštės šeimininkai truktelėjo antrajame kėlinuke. Pirmoje jo pusėje vis dar pirmaujanti komanda buvo „Žalgirio-3“ krepšininkai. Po J.Sirtauto pataikyto baudos metimo žalgiriečiai vis dar pirmavo 26:23, tačiau antroje jo dalyje atakiečiai sugebėjo „perlaužti“ varžovus, sužaisdami atkarpą 13:2. Po taiklių J.Davniuko baudos metimų, Kazlų Rūdos komandai rezultatą persvėrė, perėmus kamuolį G.Asačiovui ir rezultatyviai ataką užbaigęs M.Gelčius – 27:26. J.Davniukas, M.Gelčius pasikeisdami, tai vienas tai kitas rinko taškus, na o pirmą dvikovos dalį prasiveržimu užbaigė G.Asačiovas, įpūsdamas komandą pakilesnės nuotaikos pasitikti antrą dvikovos dalį turint aštuonių taškų persvarą – 36:28.

Trečio kėlinuko pradžioje, po M.Makausko tolimo šūvio, atakiečių persvara tapo dviženkle – 39:28. Netrukus dar vieną tritaškį įsūdė J.Davniukas, taip į savo komandos stovyklą įnešdamas dar daugiau pasitikėjimo ir ramybės – 42:28. Didžiausia SC „Atakos“ krepšininkų turėta persvara buvo trečiąją trečio kėlinuko minutę, kuomet po prasiveržimo taikliu metimu ataką užbaigė K.Šarukas – 45:28. Kurį laiką toks solidus apie 15 taškų atakiečių pranašumas laikėsi. Šiaip ne taip iki kėlinuko pabaigos žalgiriečiai jį sumažino iki 11 taškų – 51:40.

Negana to, Kauno komanda sugebėjo ir grįžti į rungtynes paskutiniame ketvirtyje. Likus rungtyniauti kiek daugiau nei trims minutėms, po K.Kepežinsko taiklaus metimo, iš Kazlų Rūdos komandos persvaros buvo belikę vos du taškeliai – 58:56. Rungtynių įtampa pasiekė maksimalią padalą. Ekstremaliomis sąlygomis jau nemenkai pasikausčiusi rungtyniauti atakiečių komanda išlaikė egzaminą. Jos atakų lyderiu tapo K.Šarukas. Į jo pelnytus du taškus, varžovai atsakė tritaškiu ir SC „Atakos“ persvara tapo taškas – 60:59.  Prie aikštės šeimininkų puolamojo arsenalo tuomet dar stojo M.Makauskas, pora baudos metimų pridėjo I.Dirda, na o tritaškį smeigus K.Šarukui, Kazlų Rūdos pranašumas ūgtelėjo iki 8 taškų – 67:59, o rungtyniauti buvo likusi kiek daugiau nei minutė. T.Bietkio treniruojama ekipa pranašumo jau nebešvaistė ir iškovojo nelengvą pergalę 69:60.

Rezultatyviausiais krepšininkais SC „Atakos“ ekipoje buvo 16 taškų surinkęs K.Šarukas, 13 pelnęs J.Davniukas ir 12 – M.Makauskas. Naudingiausiu krepšininku buvo 22 NB sukaupęs K.Šarukas. Atakiečių įžaidėjas G.Asačiovas atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje SC „Ataka“ prieš kur kas aukštesnę varžovų komandą laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34 vs 33), atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (15 vs 9). Kazlų Rūdos komanda gerokai tiksliau už varžovus realizavo baudos metimus (19/23 (82,6 proc) vs 7/14 (50proc)).

Dar sunkesnės, dar įnirtingesnės su maksimalia emocijų porcija vyko rungtynės Biržuose. Kazlų Rūdos komanda sugebėjo ir čia pradžiuginti savuosius Suvalkijos krašto žiūrovus ir išplėšti pergalę. Rungtynės su aikštės šeimininkais vyko nuolatinėje įtampoje. Pirmoje rungtynių pusėje Kazlų Rūdos komandos puolimo gyvybingumas iš esmės laikėsi renkant taškus daugiausia po varžovų krepšiu. Puikiai tuomet sužaidė abu atakiečių centrai – M.Gelčius ir K.Šarukas. Na, rungtynių kulminacinėje fazėje biržiečiams niekaip SC „Ataka“ nebuvo pasiekiama, kadangi puikiai lemtingomis akimirkomis veikė tolimoji artilerija.

Kazlų Rūdos komanda Biržuose pirmavo beveik visas rungtynes, varžovai į priekį išsiveržę buvo tik trumpam. Pirmomis dvikovos minutėmis, vietos įsiaudrinusius sirgalius taikliais metimais malšino M.Gelčius, G.Asačiovas ir tritaškį paleidęs J.Davniukas – 7:0. Tiesa atakiečiams velniškai sunku buvo stabdyti ir Biržų lyderį V.Saulį. Po jo taškų serijos, pabaigiant ją taikliu baudos metimu, rezultatas švieslentėje gana greitai tapo lygus – 7:7. Netrukus, po I.Dirdos taiklaus metimo atakiečiai vėl įgijo 6 taškų persvarą 17:11. Tačiau sėkmingai puolime rungtyniavę T.Rimkus ir T.Saulis toliau neleido pabėgti SC ‚Atakos“ krepšininkams. Tokiu tonusu komandos ir baigė pirmą kėlinuką, atakiečiams pirmaujant 26:20.

Panašią persvarą Kazlų Rūdos komanda laikė ir antrajame kėlinuke. Gana sėkmingai nardant po aikštės šeimininkų krepšiu, K.Šarukas besibaigiant kėlinukui buvo persvarą padidinęs ir iki 10 taškų – 47:37. Deja, per pusę minutės biržiečiai jį „perpjovė“ per pusę ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje žybsint 47:42.

Antroje rungtynių dalyje įtampa ir toliau neslūgo. Varžovai kaip įmanydami mėgino gintis, balansuodami ties pražangos riba, ir remdamiesi komandos lyderiais akimirkai jie buvo pasiekę savo. Po K.Urbanavičiaus tritaškio, aikštės šeimininkai buvo išsiveržę į priekį 54:53, o sužaistos buvo trys su puse minutės. Tačiau netrukus „šviesos lemputė“ išsijungė vienam iš Biržų krepšininkų, kuris dėl nesportinio elgesio buvo pašalintas iš aikštės. Tiesa šioje rungtynių fazėje būta nesportinės pražangos ir atakiečių stovykloje. Iš emocijų lauko, netrukus kovos persikėlė vėl į krepšinio aikštelę. O joje ir toliau svilino varžybinė įtampa. Surengus pora sėkmingesnių epizodų Kazlų Rūdos komandos puolime, po K.Šaruko ir D.Ratkaus taškų, SC „Ataka“ vėl pirmavo 57:55. Iki kėlinuko pabaigos Biržų krepšininkams dar buvo pavykę susigrąžinti persvarą du kartus, tačiau pabaigą geriau sužaidė atakiečiai. Svarbiomis akimirkomis tritaškį pataikė G.Asačiovas, na o kėlinuką taikliu baudos metimu užbaigė M.Gelčius ir paskutinį ketvirtį SC „Ataka“ pasitiko pirmaudama 65:61.

Taškų lenktynės tęsėsi ir baigiamojoje rungtynių dalyje. Jau kėlinuko pradžioje tolimąją artileriją atidarė E.Barkus, G.Asačiovas, tačiau analogiškų metimų galėjo pasiūlyti ir aikštės šeimininkai. Tokiu būdu vis 4-6 taškų skirtumu toliau pirmavo atakiečiai. Besibaigiant rungtynėms, likus rungtyniauti nepilnai dviems minutėms, tritaškį įsūdė K.Šarukas, po kurio SC „Ataka“ pirmavo 86:79, bet šį pranašumą likus rungtyniauti 40 sekundžių iki dviejų taškų ištirpdė tolimu metimu Biržų krepšininkai – 86:84. Po T.Bietkio inicijuotos minutės pertraukėlės kamuolį kontroliavo atakiečiai. Puikiai puolime sužaidė I.Dirda, kuris išprovokavo varžovų pražangą ir pataikė abu baudos metimus, o biržiečių paleisti metimai, kapsint paskutinėms rungtynių sekundėms, tikslo nepasiekė ir rungtynes taikliu baudos metimu „uždarė“ M.Makauskas. Saldus, kaip iš Aukštaitijos avilių ką tik iškrapštytas medus, taškas, iškovojant pergalę – 89:84.

Rezultatyviausiais krepšininkais nugalėtojų gretose buvo K.Šarukas (20 taškų), I.Dirda (13 t.), M.Gelčius (12 t.), M.Makauskas (11 t.), U.Nikitinas (10 t.). Naudingiausiai Kazlų Rūdos komandoje rungtyniavo po 17 NB surinkę K.Šarukas ir I.Dirda. 6 rezultatyvius perdavimus mače atliko J.Davniukas.

Atakiečiai laimėjo prieš varžovus kovą dėl atšokusių kamuolių (33 vs 29), atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (17 vs 8), buvo tikslesni nuo baudų metimo linijos (17/26 (65,3 proc) vs 10/22 (45,4 proc)).