Atakiečių savaitgalio laimikis – pergalės prieš „Akmenės krašto“ ir „Ryto-MRU“ ekipas

Pergalėmis mėgautis nori visi, tačiau krepšinis yra ta sporto šaka, kuomet po rungtynių komandos palieka aikštę diametraliai skirtingomis nuotaikomis… Praėjusį savaitgalį laimingųjų sąraše buvo Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija komandos krepšininkai, kurie pagaliau 2023/2024-ųjų Nostra.lt RKL „A“ lygos sezone dvigubo savaitgalio metu patyrė dvigubą pergalę ir keturgubą džiaugsmą. Pagaliau galėjo startuoti visi gydęsi traumas komandos žaidėjai. Ir tai nutiko sausio 12-ąją, prasidėjus antrojo rato kovoms. Štai tokiomis aplinkybėmis šiame sezone kaunasi lygoje atakiečiai…

Antrojo rato pirmuosiuose laipteliuose savaitgalį varžovais buvo dar pirmenybių starte įveikta Naujosios Akmenės „Akmenės krašto“ ekipa ir Vilniaus „Rytas-MRU“ krepšininkai, kuriems pirmajame rate buvo nusileista trimis taškais. Į atsakomąsias rungtynes varžovai iš Naujosios Akmenės atvyko sustiprėję, pasipildę žinomais krepšininkais. Nepaisant to,  T.Bietkio vadovaujamos kariaunos dantys buvo tvirti, riešutas išgliaudomas. Tiesa, kovos būta išties labai sunkios. Pirmoje dvikovos pusėje atsilikinėję dviženkle persvara, atakiečiai užlipo varžovams ant kulnų antroje rungtynių dalyje ir įveikė juos rezultatu 67:58 (16:22; 13:16; 18:8; 20:12).

Pirma rungtynių pusė Kazlų Rūdos komandai klostėsi labai sunkiai. Nepataikyti metimai buvo matomi kur kas dažniau, nei žaidimo elementai, kurie augintų teigiamą rezultatą. N.Akmenės krepšininkai pirmomis dvikovos minutėmis išsiveržė į priekį 6:0. Atakiečiai atsidarė 3-ąją dvikovos minutę, kuomet pirmuosius taškus pelnė M.Gelčius – 6:2. Toliau sekė netaiklūs aikštės šeimininkų metimai. Tuo tarpu „Akmenės krašto“ krepšininkai, po poros taiklių tolimų metimų, nesužaidus ir pusės kėlinio, įgijo dviženklę persvarą – 14:4, priversdamas T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Kazlų Rūdos komandai reikalai iš esmės nesitaisė. Varžovai ir toliau išlaikė dviženklę persvarą, tik kėlinuko pabaigoje, po D.Ramono ir I.Dirdos baudos metimų pavyko šią persvarą aptirpdyti iki 6 taškų – 22:16. Deja, jokios saulės, tik apniukęs dangus buvo ir antrame kėlinyje. Kazlų Rūdos komandai labai sekėsi toliau nepataikyti nei vieno tolimo metimo, taškų atakuojant krepšį iš artimesnių atstumų tam, kad priartėti prie varžovo taipogi neužteko. Užtikrintą 10-12 taškų pranašumą „Akmenės krašto“ krepšininkai laikė viso ketvirčio metu. Tik kėlinuko pabaigoje K.Šaruko pataikyti abu baudos metimai mažino varžovų pranašumą iki 9 taškų – 38:29.

Kazlų Rūdos komanda susiėmė antroje rungtynių pusėje. Trečio kėlinuko metu, pagerinusi gynybą, T.Bietkio treniruojama kariauna gerokai apsunkino varžovų užmačias rinktis taškus. Atakiečiai vis stipriau gniauždami svečius prie savo krepšio, atsakomuosiuose reiduose rinko taškus. Varžovų krepšį taikliai atakavo J.Davniukas, I.Dirda ir dar neįpusėjus kėlinukui iš „Akmenės krašto“ ekipos persvaros buvo belikę 2 taškai – 41:39. Nors varžovai tritaškiu mėgino atvėsinti įkaitusius atakiečius, kantriai, nuosekliai gindamiesi ir atakose turėdami J.Davniuko ir I.Dirdos tandemą, aikštės šeimininkai „prisikasė“ iki varžovų, o M.Gelčius jau persvėrė rezultatą ir savo komandos naudai – 47:46. Paminėtina, kad lig tol „Ataka“-Kauno Kolegija ir toliau gyveno be tritaškių.

Solidžiau pradėję ir paskutinį ketvirtį atakiečiai pirmąjį tritaškį „įsprūdino“ tik ketvirtąją kėlinuko minutę. Tai padarė A.Kuzminskas, po kurio tolimo metimo Kazlų Rūdos komanda jau buvo įgijusi 8 taškų persvarą – 56:48. Netrukus tolimą metimą pataikė ir J.Davniukas, baudos metimus sumetė M.Gelčius ir akimirkai Kazlų Rūdos komandai kvėpuoti darėsi lengviau – 61:50.  Tiesa, varžovai dar mėgino kibti į atlapus, mažindami atakiečių pranašumą iki 7 taškų, tačiau rungtynių T.Bietkio treniruojama komanda nebepaleido ir įveikdami varžovus 67:58 godžiai nurijo pergalę.

Rezultatyviausiu ir naudingiausiu krepšininku šiose rungtynėse atakiečių gretose buvo J.Davniukas (21 taškas, 25 NB). 13 taškų surinko M.Gelčius, 12 taškų – I.Dirda.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių  (40 vs 31), perėmė jų daugiau (8 vs 3), rečiau klydo (8 vs 10). „Ataka“-Kauno Kolegija solidžiai realizavo baudos metimus (21/24 (87,5 proc) vs 8/13 (61,5 proc)). Nors tolimi metimai aikštės šeimininkams labai nesisekė (2/20 (10 proc), įspūdingu pataikymu negalėjo pasigirti ir svečiai (4/22 (18,1 proc). Dviejų taškų zonoje reikalai palankiau klostėsi N.Akmenės krepšininkams (20/42 (47,6 proc) vs 19/36 (52,7 proc)), tačiau tai nesutrukdė pergalę švęsti Kazlų Rūdos komandai.

Žvelgiant į antrojo rato perspektyvas, dar daugiau optimizmo gaidų įpūsta šeštadienį vykusiose rungtynėse su Vilniaus „Rytu-MRU“ ekipa, po kurių atakiečiai turnyrinėje lentelėje atliko dar vieną grybšnį aukštesnės pozicijos link, laikinai apsistodami ties vienuolikta pozicija. T.Bietkio treniruojama komanda vilniečius įveikė gražiu ir užtikrintu stiliumi rezultatu 97:86 (29:23; 22:12; 27:20; 19:31). Tai buvo septintoji Kazlų Rūdos komandos pergalė.

Dvikova su Vilniaus „Rytu-MRU“ buvo laikoma turo rungtynėmis, kurias stebėjo išties nemažas žiūrovų būrys. Tiekos publikos aikštės šeimininkams teko jau ganėtinai senokai matyti. O akys nemeluoja. Padedami sirgalių, atakiečiai solidžiai rungtyniavo nuo pat pirmų minučių. Pataupę taiklius tritaškius penktadienį, juos liejo aikštės šeimininkai šeštadienį. Jau pirmos atakos metu tritaškį komandą išvesdamas į priekį šveitė M.Makauskas – 3:0. Varžovai atsakė į tai mažesnio kalibro metimu, tačiau netrukus į puolimą atakiečių gretose sėkmingai įsijungė M.Gelčius, tritaškį smeigė J.Davniukas, vėl atakose apie save priminė M.Makauskas, tačiau Vilniaus krepšininkai nebuvo pėsti puolime taipogi, todėl rezultatas švieslentėje ne kartą buvo lygus. Vis dėlto antroje kėlinuko pusėje tolimų taiklių metimų ir apskritai solidaus puolimo dėka Kazlų Rūdos komanda sugebėjo susikrauti vienu metu dviženklę persvarą – 25:14. Tik atkarpos pabaigoje vilniečiai sumažino ją iki 6 taškų – 29:23.

Antro kėlinuko pirmoje pusėje „Rytas-MRU“ vieną akimirką buvo visai čia pat, aikštės šeimininkai buvo pasiekiami vienu metimu – 32:30, tačiau Kazlų Rūdos komanda greitai atšovė taškų serija. Komandą truktelėjo J.Davniukas, G.Asačiovas, M.Gelčius. Varžovai gavo grąžos 14:0 ir trys paskutinės antro kėlinuko minutės buvo žaidžiamos švieslentėje žybsint 46:30. Šią persvarą aikštės šeimininkai išlaikė iki didžiosios pertraukos ir kiek ilgesniam poilsiui keliavo rezultatui esant 51:35.

Trečiame ketvirtyje Kazlų Rūdos komanda toliau smaginosi. Aikštės šeimininkai negailėjo varžovų krepšio tinklelio. Sėkmingų atakų ruože antroje kėlinuko pusėje, I.Dirdai pelnius taškus ir išprovokavus baudą, pataikius ir šį metimą, atakiečių persvara ūgtelėjo iki 24 taškų – 71:47. Vilniaus krepšininkai negalėjo ką nors ir priešpastatyti tiesiog galingesniam, brandesniam Kazlų Rūdos komandos žaidimui, kuomet aikštės šeimininkai dalindamiesi kamuoliu rinko taškus tai iš po krepšio, tai buvo stabdomi pražangomis. Esant reikalui, pataikomi ir tolimi metimai.

Paskutinį ketvirtį komandos pasitiko rezultatui esant 78:55. „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai šioje dvikovos fazėje turėdami solidų pranašumą kiek atsipalaidavo ir desperatiškomis pastangomis varžovai per kėlinį sugebėjo priartėti sumažindami Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 9 taškų – 95:86, tačiau rungtyniauti buvo likusi vos 21 sekundė. Rungtynes Kazlų Rūdos komanda baigė be nerimo požymių, iškovota pergalė 97:86.

Rungtynių su „Rytu-MRU“ trumputės šlovės spinduliuose nardė visa eilė Kazlų Rūdos komandos krepšininkų: I.Dirda (18 taškų, 20 NB), J.Davniukas (18 taškų, 17 NB), M.Makauskas (18 taškų, 20 NB), G.Asačiovas (15 taškų, 14 NB), M.Gelčius (13 taškų, 22 NB). I.Dirda išprovokavo 8 varžovų pražangas, vidurio puolėjas K.Šarukas atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje aikštės šeimininkai, nepaisant varžovų ūgio pranašumo karaliavo po krepšiu (38 vs 28), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 16). Tiesa, atakiečiai padarė daugiau klaidų (22 vs 13), tačiau atakose buvo solidesni atakuojant krepšį iš bet kokio atstumo: baudų metimai (21/30 (70 proc) vs 12/21 (57,1 proc)), dvitaškiai (23/39 58,9 proc) vs 25/50 (50 proc)), na ir tritaškiai (10/23 (43,4 proc) vs 8/27 (29,6 proc)).

Pabaigai paminėsime, jog šeštadienį sporto centre buvo sukurta tikra šventė: „Laisvės gynėjų dienai paminėti“ buvo sugiedotas mūsų šalies himnas, rungtynėse lankėsi garbūs krepšinio pasaulio svečiai: tai ir mūsų šalies krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, puikiai krepšinio pasaulyje žinomas Edas Nickus, RKL vadovybė, lygos prezidentas Vidas Butkus, direktorius Remigijus Kuodis, vyriausioji varžybų organizatorė Jolanta Kasteckienė, kiti garbūs asmenys. Pertaukėlių tarp kėlinukų metu gausiai susirinkusiems žiūrovams organizuoti žaidimai, laimėję asmenys apdovanoti prizais. Ilgosios pertraukos metu vyko minimačas „kartų konfliktas krepšinio aikštelėje“, kuomet krepšinio aikštėje varžėsi tėvai ir vaikai. Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas įteikė padėkas Kazlų Rūdos krepšiniui nusipelniusiems žmonėms garsinant miesto, savivaldybės vardą šalyje.

Neabejojame, kad tokį savaitgalį nuolat kartoti norėtų bet kuris Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšinio sirgalius…