Atkakliose rungtynėse “Šilo” futbolininkai įveikė “Miniją”

Kazlų Rūdos “Šilo” futbolininkai į trumpą tarpsezonio pertrauką keliauja džiugiomis nuotaikomis. Antradienį vykusiose rungtynėse G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda nuraškė tris taškus rezultatu 3:2 (2:1) įveikdami pajėgią Kretingos “Minijos” vienuolikę ir po 14 turų su 29 taškais mažų mažiausiai įsitvirtindami ketvirtoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Du įvarčius į varžovų vartus mušė Ramūnas Mačežinskas, kartą pasižymėjo rezultatyviausias “Šilo” futbolininkas Ričardas Beniušis.

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo „Šilo“ futbolininkai ir jau 7-ąją jų minutę sirgalius sukėlė ant kojų, kai po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, jį prie baudos aikštės atžymos praleido A.Brokas ir kamuolys atsidūrė prie R.Mačežinsko kojų. „Šilo“ puolėjas, vos įsiveržęs į baudos aikštę, pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:0.

Deja, pakili nuotaika truko neilgai. 10-ąją minutę baudos aikštėje prie kamuolio artėjęs Kretingos futbolininkas spėjo jį patraukti į šalį ir „uždirbti“ 11 m baudinį, kurį realizavo Ugochukwu Prince Odoh, išlygindamas rezultatą 1:1.

„Šilo“ futbolininkų dominavimas ir toliau išliko, nors ne kartą teko gana kruopščiai gintis ir nuo varžovų išpuolių. Kėlinio viduryje Kazlų Rūdos komandos persvarą pamėgino sugrąžinti iš baudos aikštės prieigų kamuolį užvaldęs A.Brokas, tačiau jo galingai smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

28-ąją minutę atmosfera kaito vėl prie kretingiškių vartų. Tuomet kone nuo 16 m atžymos užsimojo R.Beniušis, tačiau vartininkas kamuolį numušė už galinės linijos. Po keliamo kampinio nuvilnijo dar vienas atodūsis tribūnose, kuomet pro baudos aikštėje praskriejusį kamuolį prašoko ne vienas „Šilo“ futbolininkas ir nebuvo kam kamuolio pasiųsti į vartus.

Vos po poros minučių, kairiame varžovų aikštės krašte buvo atliekamas baudos smūgis. Vėl į baudos aikštę atskriejus kamuoliui, pasižymėti nepavyko M.Minevičiui.

Ledai buvo pralaužti kėliniui einant į pabaigą. 43-ąją minutę, po A.Broko skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, tiksliu smūgiu galva jį į vartų tinklą pasiuntė Ričardas Beniušis – 2:1.

„Minijos“ futbolininkai turėjo kėliniui einant į pabaigą taip pat aštresnį epizodą, kuomet jų rengiamos greitos atakos metu iš baudos aikštės prieigų galingai smūgiavo Ugochukwu Prince Odoh, tačiau kamuolys skriejo tiesiai G.Zenkevičiui į rankas.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo vėl aktyvesniu „Šilo“ futbolininkų žaidimu. Pirmomis antro kėlinio minutėmis iš baudos aikštės prieigų laimę pamėgino viename epizode I.Raštutis, kitame T.Raštutis, tačiau didesnės grėsmės varžovų vartams tai nesukėlė.

Negana to, 56-ąją minutę aikštės šeimininkams išslydo trapi vieno įvarčio persvara. Po klaidos gynyboje, su kamuoliu baudos aikštėje atsidūrė V.Jašmontas, kuris rezultatą išlygino – 2:2.

Toliau vėl sekė Kazlų Rūdos komandos veiksmų dėlionė siekiant susigrąžinti pirmaujančios komandos statusą. 60-ąją minutę baudos smūgiu tai mėgino padaryti A.Brokas. Jo į vartų kampą siųstą kamuolį ne be vargo E.Brezgys numušė.

Analogiškų ketinimų turėjo ir kretingiškiai. 62-ąją minutę pasidarbuoti teko ir G.Zenkevičiui, kuomet iš baudos aikštės prieigų kamuolį smūgiavo D.Kirzneris. Kamuolį „Šilo“ vartininkas sugavo.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkai susigrąžino persvarą. 72-ąją minutę, po baudos smūgio, kamuolį siunčiant į baudos aikštę, jį užvaldė R.Mačežinskas, kuris pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3:2.

Įtampa ir toliau neslūgo. Padėti tašką rungtynėse bent pora kartų turėjo galimybių „Šilo“ futbolininkai. 78-ąją minutę, po I.Raštučio perdavimo baudos aikštėje, „prisišaudyti“ nepavyko į ją įskuodusiam A.Spelman. Jo smūgiuotas kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

81-ąją minutę galimybė pasižymėti buvo pasitaikiusi ir I.Raštučiui, tačiau įsiveržus su kamuoliu į baudos aikštę pro du varžovus, „Šilo“ futbolininko smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų skersinio.

Rungtynių įtampa buvo juntama iki pat paskutinių dvikovos sekundžių. Jų metu Kretingos futbolininkai dar turėjo paskutinį šansą – baudos smūgį, kuris buvo atliekamas iš „Šilo“ baudos aikštės prieigų. Varžovo smūgiuotas kamuolys skriejo gerokai virš vartų. O tai reiškė, kad visas trijų taškų paketas lieka „Šilo“ sąskaitoje.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Audrius Račkus, Ilya Tsyvilka, Deividas Karpavičius, Nedas Labukas, Tomas Raštutis, Mindaugas Minevičius, Audrius Brokas (70‘ Artiom Spelman), Ramūnas Mačežinskas, Ignas Raštutis, Ričardas Beniušis (84‘ Justas Česnavičius).