Draugiškame mače su „Riteriais“ „Šilas“ nusileido minimaliu skirtumu

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai nesnaudžia. G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda varžybiniam tonusui palaikyti, nacionalinių rinktinių langą išnaudojo žaisdami draugiškas rungtynes su „A“ lygos kalibro, Vilniaus „Riterių“ vienuolike.

Nors rungtynėse aikštės šeimininkai varžovams ir nusileido rezultatu 1:2 (0:2), vaizdas aikštėje nenuvylė. „Šilo“ futbolininkai sugebėjo parodyti, kad nėra iš kelmo spirta komanda ir turinti parako visose jos grandyse. Įvartį į varžovų vartus mušė Audrius Račkus.

Jau pirmomis rungtynių minutėmis Vilniaus „Riteriai“ mėgino spausti aikštės šeimininkus prie savų vartų. Daugiau kontroliuodami kamuolį ir aukštai pasitikdami „Šilo“ futbolininkus varžovai ieškojo spragų Kazlų Rūdos komandos gynyboje ir turimą žaidybinę persvarą siekė paversti įvarčiais, tačiau aikštės šeimininkai bent pusę kėlinio žaidė užtikrintai ir sėkmingai gynėsi.

Negana to, pirmi buvo sukūrę keletą standartinių situacijų prie Vilniaus komandos vartų. Pirmasis pasiųsti kamuolį varžovų vartų link dar 7-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų rengiamos atakos metu mėgino A.Brokas. Tiesa, kamuolys skriejo ne į vartų plotą.

10-ąją minutę, baudos aikštės prieigose svečiams prasižengus prieš A.Račkų, baudos smūgį atliko vėl „Šilo“ saugas, tačiau A.Broko smūgiuotas kamuolys atšoko nuo „Riterių“ pastatytos sienelės.

Netrukus, po keliamo kampinio prie vilniečių vartų, baudos aikštėje atskriejusį kamuolį galva į vartų tinklą mėgino nukreipti R.Beniušis, tačiau „Riterių“ gynėjas čia pat kamuolį blokavo.

Pirmi spragų gynyboje surado ir jomis pasinaudojo „Riteriai“. 22-ąją minutę dešiniu kraštu su kamuoliu veržęsis vilniečių futbolininkas atliko perdavimą prie pat vartų komandos kolegai. Nors „Šilo“ futbolininkas mėgino išmušti kamuolį, tačiau šį tik šiek tiek „brūkštelėjo“ ir „Riterių“ futbolininkas vienu lietimu nukreipė kamuolį į G.Zenkevičiaus ginamų vartų kampą – 0:1.

Po keletos minučių Vilniaus futbolininkai vėl kūrė link Kazlų Rūdos vartų. Tuomet vos įsiveržęs į kairę baudos aikštės zoną su kamuoliu „Riterių“ futbolininkas siuntė kamuolį į artimą vartų kampą, tačiau G.Zenkevičius kamuolį atrėmė.

Svečiai ir toliau dominavo. 37-ąją minutę į baudos aikštę su kamuoliu buvo įsiveržęs M.Grigalevičius, tačiau puikiai rungtyniavęs G.Zenkevičius jo smūgiuotą kamuolį atrėmė.

Varžovai po poros minučių visgi pasiekė savo. Po kamuolio perdavimo iš kairės baudos aikštės zonos tolimo virpsto link, jį „uždarė“ V.Borovskij – 0:2.

Kėlinio pabaigoje apie save puolime priminė ir „Šilo“ futbolininkai. A.Brokui atliekant baudos smūgį ir siunčiant kamuolį į baudos aikštę, joje išniro tarp abiejų komandų žaidėjų R.Mačežinskas, tačiau smūgiuotas kamuolys skriejo ne į vartų plotą.

Antrojo kėlinio pradžioje pirmi aštrų epizodą sukūrė svečių futbolininkai. 49-ąją minutę į baudos aikštę įsiveržęs varžovas, kairėje baudos aikštės zonoje suklaidino „Šilo“ vartininką, tačiau po to smūgiuotas kamuolys „neužsisuko“ ir suspurdėjo išoriniame vartų tinkle.

Į tai Kazlų Rūdos komanda atsakė kur kas efektyviau 55-ąją minutę. Audrius Račkus kurį laiką baudos aikštės prieigose buvęs su kamuoliu surado nišą smūgiavimui. Jis pasiuntė kamuolį į vartų kamputį sušvelnindamas varžovų pranašumą 1:2.

Toliau sekė net keletas keitimų „Šilo“ komandoje. Tiesa, varžovai tai padarė dar po pirmojo kėlinio. Po keitimo aikštėje pasirodžius I.Raštučiui pasitaikė netrukus „dovanėlė“. 61-ąją minutę netoli savų vartų vilniečiui atliekant perdavimą, kamuolys atsidūrė prie „Šilo“ puolėjo kojų.

I.Raštutis priartėjo prie baudos aikštės, tačiau paskutinę akimirką „Šilo“ futbolininkas per daug atleido kamuolį ir „Riterių“ vartininkas jį išmušė.

Žaidimas vėlesnėmis minutėmis vyko gana permainingai ir savų blyksnių atakose turėjo abi ekipos. 78-ąją minutę „Šilo“ baudos aikštėje gana aštriame kampe atsikovojo kamuolį „Riterių“ futbolininkas, kuris čia pat siuntė jį į vartus, tačiau G.Zenkevičius kamuolį numušė ir šis liko aikštėje.

Po poros minučių į ataką prie varžovų vartų kūrė J.Česnavičius ir I.Raštutis. Smūgiuoti galimybę turėjo I.Raštutis, tačiau kamuolį varžovų vartininkas atrėmė.

Rungtynėms einant į pabaigą įvykių virtinė persikėlė vėl „Šilo“ baudos aikštėje. Iš dešinės baudos aikštės zonos galingai užsimojo „Riterių“ futbolininkas, tačiau ne mažiau efektingai rungtyniavęs G.Zenkevičius kamuolį atrėmė.

Mačas netrukus baigėsi, „Šilo“ futbolininkai sužaidė garbingai, nusileisdami varžovams 1:2.

Rungtynes „Šilo“ futbolininkai pradėjo šia sudėtimi: Giedrius Zenkevičius, Deividas Karpavičius, Haroldas Serbenta, Darius Isoda, Ilya Tsyvilka, Tadas Kvietkauskas, Audrius Račkus, Audrius Brokas, Ramūnas Mačežinskas, Ričardas Beniušis, Ugnius Montvilas.

Antrajame kėlinyje pasirodę futbolininkai: Ignas Raštutis, Tomas Raštutis, Artiom Spelman, Mindaugas Minevičius, Airidas Sidaravičius, Justas Česnavičius, Andrius Lekeckas.