Antradienio vakarą Kazlų Rūdos miesto stadione vykusios Hegelmann LFF Taurės antro etapo rungtynės tarp Kazlų Rūdos „Šilo“ ir Vilniaus BFA visiems įsimins ilgam…

Buvo visko – ir gražaus futbolo, ir emocijų pliūpsnių ir cirku pavirtusios dvikovos baigties, kurią, mūsų supratimu, paskatino teisėjo profesionalumo stoka. Rungtynės baigėsi vilniečių pergale rezultatu 2:3 (1:1), kurie ir pateko į kitą šio trofėjaus medžioklės etapą.

Jau pirmomis rungtynių minutėmis tam tikra prasme buvo užprogramuotos konflikto užuomazgos, kuomet prieš dvikovą nepadarius formalios procedūros, nepatikrinus abiejų komandų žaidėjų ir nepateikus vertinimo, ar visi gali rungtyniauti čia ir dabar, tokios procedūros buvo taikomos jau įsibėgėjusių rungtynių metu.

Tik tuomet aikštės teisėjas reiškė pastabas, kad šortų spalva turi sutapti su timpų spalva, aikštelę trumpam palikti ir „susitvarkyti“ turėjo „Šilo“ komandos kapitonas A.Račkus, U.Montvilas, antrame kėlinyje tai turėjo padaryti E.Bindokas.

Šis rungtynių elementas ilgainiui tapo savotišku ir jų simboliu…

Grįžtant į patį futbolą, tai pirmomis rungtynių minutėmis kamuolį kiek daugiau kontroliavo svečiai, tačiau pirmus pavojingus epizodus prie varžovų vartų kūrė Kazlų Rūdos komandos futbolininkai.

Jau 6-ąją rungtynių minutę iš baudos aikštės prieigų gana galingai smūgiavo D.Omilevičius, tačiau vartininkas kamuolį nukreipė už galinės linijos.

„Šilo“ ekipos keliamo kampinio metu baudos aikštėje atsidūręs A.Račkus pamėgino atskriejusį kamuolį smūgiuoti galva, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

12-ąją minutę vilniečių vartams grasino kairiu kraštu prasiveržęs su kamuoliu M.Minevičius, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Realiausia pirma proga pasižymėti „Šilo“ futbolininkams pasitaikė 14-ąją rungtynių minutę, kuomet baudos aikštėje su kamuoliu atsidūrė, po puikaus R.Beniušio perdavimo, R.Mačežinskas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Ko nepavyko padaryti aikštės šeimininkams, tą padarė Vilniaus futbolininkai. 15-ąją minutę, po kamuolio perdavimo iš kairio krašto, prie pat baudos aikštės jį gavęs Lukas Juodkūnaitis pasiuntė kamuolį į kairį vartų kamputį išvesdamas BFA komandą į priekį 0:1.

Ne pirmose rungtynėse pirmi praleidę įvartį „Šilo“ futbolininkai netrukus atsitiesė ir šįkart. 26-ąją minutę, po R.Beniušio perdavimo, su kamuoliu į baudos aikštę įskuodė A.Spelman, pasiuntęs kamuolį į kairį vartų kampą ir išlyginęs rezultatą – 1:1.

Vos po keletos minučių atrodė, kad aikštės šeimininkai rezultatą persvers savo komandos naudai, kuomet prie BFA vartų rezgamos atakos metu varžovų vartininko atmuštą kamuolį į vartų tinklą pasiuntė R.Mačežinskas, tačiau „Šilo“ puolėjui buvo užfiksuota nuošalė.  

Nuošalė netrukus buvo užfiksuota ir varžovų atakos metu.

36-ąją minutę vėl puikus epizodas kalbant apie ataką užfiksuotas prie sostinės futbolininkų vartų. Po puikaus A.Račkaus skersuoto kamuolio, jį vienu lietimu į vartų tinklą siuntė R.Beniušis, tačiau paskutinę akimirką Vilniaus komandos futbolininkas sugebėjo smūgiuotą kamuolį blokuoti. 

Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatui esant 1:1.

Antrojo kėlinio pradžioje iškart „Šilo“ puolimo mašinos jėgą pajuto svečiai. 46-ąją minutę, po A.Spelman reido dešiniame krašte ir skersuoto kamuolio, jį į vartų plotą nukreipė R.Beniušis.

Svečių vartininkas kamuolį atrėmė, tačiau čia pat buvęs R.Mačežinskas išvedė „Šilo“ komandą į priekį 2:1.

Varžovų futbolininkai taip pat atakose nebuvo tušti. 53-ąją minutę neblogą galimybę smūgiuoti turėjo svečių futbolininkas. Baudos aikštėje akimirkai paliktas be priežiūros jis gavo kamuolį ir atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Futbolo varžybų grožis „naujų spalvų“ įgijo 56-ąją minutę. Tuomet „Šilo“ futbolininkai savoje aikštės pusėje turėjo įžaisti kamuolį, aikštės teisėjui fiksuojant baudą varžovams.

Teisėjas pareikalavo, kad žaidimas būtų pradedamas, kiek patraukus kamuolį. „Šilo“ gynėjas D.Isoda paklausęs šoninio teisėjo, kur tuomet statyti kamuolį netrukus sulaukė akibrokšto iš aikštės teisėjo – jam buvo parodyta geltona kortelė.

Tai sukėlė pasipiktinimo bangą tiek „Šilo“ stovyklavietėje, tiek tribūnose. Viskas baigėsi tuo, kad geltona ir raudona kortelė buvo parodyta „Šilo“ treneriui S.Vikertui…

Kuo toliau, tuo daugiau rungtynėse tapo akivaizdu, kad teisėjas nevaldė jų, o ir jo priimamus sprendimus lydėdavo tiek sirgalių, tiek futbolininkų nepasitenkinimo bangos.

Incidentas kurį laiką buvo primirštas, kai 59-ąją minutę vienas prieš vartus su kamuoliu atsidūrė Vilniaus komandos futbolininkas. Meistriškumo klasę pademonstravo tuomet G.Zenkevičius, sugebėjęs smūgiuotą kamuolį atremti.  

68-ąją minutę puikią progą pasižymėti turėjo R.Mačežinskas. Kazlų Rūdos komandai spaudžiant varžovus, kamuolys buvo atšokęs nuo vartininko ir atsidūręs baudos aikštės prieigose prie „Šilo“ puolėjo kojų, tačiau į tuščius vartus pataikyti kamuoliu R.Mačežinskui nepavyko. Kamuolys skriejo virš vartų.

Vis mažiau rungtynių grožio ir daugiau cirko elementų užfiksuota nuo 82-sios rungtynių minutės. Vienas iš epizodų, vėl sukėlęs audrą tribūnose buvo tuomet, kai dėl kamuolio kovojęs R.Mačežinskas varžovo buvo pusiau apkabintas.

„Šilo“ puolėjas sukdamasis su kamuoliu ranka kliudė varžovą ir už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

86-ąją minutę iš aikštės buvo pašalintas dar vienas „Šilo“ puolėjas – R.Beniušis. Tuomet „Šilo“ baudos aikštės prieigose buvo skirtas baudos smūgis ir nepasitenkinimo audra kilo, kuomet Kazlų Rūdos komanda sienelę turėjo statyti daugiau nei už 9 m nuo kamuolio buvimo vietos.

Tai mėgino įrodyti Kazlų Rūdos komandos futbolininkas ir epizodas vėl buvo įvertintas geltona kortele, o visai netrukus didžiulę varžybinę patirtį turinčiam futbolininkui buvo parodyta ir raudona kortelė…

Baudos smūgį varžovai realizavo, išlygino rezultatą 2:2. Tai buvo paskutinis lašas, demoralizavęs „Šilo“ komandą, kuri toliau tiesiog nerungtyniavo, likusį rungtynių laiką stovėjo.

Varžovai tuo pasinaudojo, įmušė įvartį, atveriantį kelią į kitą etapą ir toliau žaidimą baigė tiesiog mušinėdami kamuolį savoje aikštės pusėje.

Vos pasibaigus rungtynėms, vieningai, kaip vienas kumštis stoję Kazlų Rūdos „Šilo“ sirgaliai aikštės teisėjo darbą rungtynių metu palydėjo skanduote „Gėda! Gėda!”, kuri tik parodė, kokios “kokybės” teisėjavimą gausiai susirinkusiems futbolo mylėtojams teko patirti…

Pabaigai… Norime atsiprašyti dėl paskutinių rungtynių minučių ir nuoširdžiai padėkoti nuostabiems futbolo fanams už tokį puikų ir azartišką palaikymą. Su tokia Jūsų energija į stadioną visada norisi sugrįžti! Jūs esate JĖGA!

“Šilo” gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas (46′ Giedrius Zenkevičius), Gytis Urba (66′ Egidijus Bindokas), Tadas Kvietkauskas (54′ Haroldas Serbenta (81′ Fiodoras Petrovas), Mindaugas Minevičius, Ugnius Montvilas, Audrius Račkus, Darius Isoda, Ramūnas Mačežinskas, Džiugas Omilevičius (77′ Giedrius Kazelis), Ričardas Beniušis, Artiom Spelman.

Futbolas. Hegelmann LFF Taurės antrasis etapas „Šilo“ futbolininkams neapsiėjo be incidentų
Futbolas. Hegelmann LFF Taurės antrasis etapas „Šilo“ futbolininkams neapsiėjo be incidentų