Sekmadienio vidurdienį Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai viešėjo Vilniuje, kur LFF II lygos Pietų zonos pirmąsias išvykos rungtynes žaidė su „Žalgirio C“ vienuolike.

Varžovai įrodė, kad šiame sezone taškus renka ne atsitiktinai. Aikštės šeimininkai iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (0:0) ir su 10 taškų po keturių turų yra vieni iš pirmenybių lyderių.

Rungtynės prasidėjo apylyge kova. Kamuolį kontroliavo paeiliui tai viena, tai kita komanda, žaidimas pirmomis rungtynių minutėmis vyko daugiau baudos aikščių prieigose ir nei viena komanda grėsmingesnėmis atakomis, besibaigiančiomis siunčiamu kamuoliu į vartų plotą pasigirti negalėjo.

Pirmas aštrus epizodas dvikovoje užfiksuotas 7-ąją minutę. „Šilo“ rezgamos atakos metu, kairiame krašte su kamuoliu buvęs A.Spelman atliko puikų perdavimą arčiau varžovų baudos aikštės buvusiam R.Mačežinskui.

Kazlų Rūdos komandos puolėjas nieko nelaukdamas smūgiavo kamuolį. Deja, jis prariedėjo pro pat dešinį „Žalgirio C“ vartų virpstą.

10-ąją minutę pavojingu reidu, kontroataka atsakė aikštės šeimininkai, kurie su kamuoliu atsidūrė Kazlų Rūdos baudos aikštėje. Patikimai rungtyniavę „Šilo“ gynybinės grandies futbolininkai kamuolį numušė ir grėsmės G.Zenkevičiaus ginamiems vartams buvo išvengta.

18-ąją minutę vėl karšta buvo „Šilo“ baudos aikštėje. Vienas iš vilniečių sugebėjo įveikti dviejų Kazlų Rūdos komandos futbolininkų gynybą ir tik D.Isoda paskutinę akimirką nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Darbo gynėjams tądien netrūko. 28-ąją minutę vėl į greitą ataką kūrė aikštės šeimininkai. Po nenusisekusios „Šilo“ atakos puolime, netruko du varžovai atsidurti prie Kazlų Rūdos komandos vartų prieš vieną besiginantį futbolininką.

Paskutinę akimirką lyg ir pavyko sustabdyti vilnietį su kamuoliu, tačiau aikštės šeimininkai susikūrė progą smūgiavimui. Laimei, smūgiuotas kamuolys švilpė virš vartų.

„Šilo“ futbolininkams regzti atakas ne itin sekėsi. Ne kartą pritrūkdavo tikslesnio perdavimo, kad ataką būtų galima užbaigti kamuolio smūgiavimu.

Antras aštresnis epizodas iš Kazlų Rūdos komandos pusės buvo užfiksuotas jau besibaigiant kėliniui.

43-ąją minutę, atliekant baudos smūgį aikštės viduryje, D.Stulga siuntė kamuolį į vilniečių baudos aikštę. Atšokusį nuo žemės kamuolį kyštelėjęs koją mėgino vartų link nukreipti D.Isoda, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrojo kėlinio  pradžia „Šilo“ futbolininkams susiklostė nesėkmingai. 51-ąją minutę, ginantis nuo varžovų atakos, nesėkmingai buvo išmuštas kamuolys baudos aikštėje ir skirtas 11 m baudinys.

Kajaus Kontauto smūgiuotą kamuolį G.Zenkevičius atrėmė, tačiau čia pat pribėgęs Ugnius Tulaba pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, išvesdamas vilniečius į priekį 1:0.

Pagauti azarto „Žalgirio C“ futbolininkai surengė netrukus dar vieną pavojingą ataką. 53-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų smūgiuotas kamuolys leidosi į G.Zenkevičiaus ginamus vartus, tačiau „Šilo“ vartininkas pirštų galais sugebėjo kamuolį numušti.

Toliau 58-ąją minutę užfiksuotas agresyvesnis epizodas, kuomet apsistumdžius „Šilo“ vartininkui ir Kajui Adomui Kavaliauskui Kazlų Rūdos komandos baudos aikštės prieigose, aikštės teisėjas abiems parodė po geltoną kortelę.

Varžovui tos dienos dvikovoje ji buvo antra ir vilnietis buvo pašalintas iš aikštės. Po šio epizodo padaugėjo ir Kazlų Rūdos komandos aštresnių išpuolių, tačiau pasižymėti niekaip nepavyko.

67-ąją minutę, po A.Spelman keliamo kampinio, baudos aikštėje kamuolys buvo atšokęs prie D.Isodos kojų, tačiau mėginant smūgiuoti „Šilo“ gynėjui, kamuolys „nusipjovė“ ir varžovų vartininkas jį nesunkiai sugavo.

Dar po keletos minučių vėl neblogą galimybę išlyginti rezultatą turėjo „Šilo“ futbolininkai. Po A.Račkaus perdavimo į kairį kraštą R.Mačežinskui, pastarojo skersuotą kamuolį galva mėgino smūgiuoti baudos aikštėje laukęs kamuolio M.Minevičius, tačiau smūgis nebuvo stiprus ir vartininkas kamuolį sugavo.

75-ąją minutę į greitą ataką vėl kūrė Kazlų Rūdos komanda. Akimirkai prie varžovų vartų buvo atsidūrę du  „Šilo“ futbolininkai prieš vieną vilnietį, tačiau aikštės šeimininkai suspėjo sugrįžti, na o kamuolį kontroliavęs baudos aikštėje R.Mačežinskas, po keleto klaidinančių judesių, mėgino smūgiuoti, tačiau varžovų vartininkas kamuolį nesunkiai sugavo.

Per likusį laiką „Žalgirio C“ ekipa išlaikė minimalią persvarą ir iškovojo pergalę.

“Šilo” gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Gytis Urba, Ugnius Montvilas, Audrius Račkus, Tadas Kvietkauskas, Donatas Stulga (58‘ Haroldas Serbenta), Giedrius Kazelis (46‘ Fiodoras Petrovas), Ramūnas Mačežinskas, Mindaugas Minevičius, Artiom Spelman.