Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkų sezono startas ketvirtadienio vakarą itin gausiai susirinkusių futbolo sirgalių nenuvylė.

Tą vakarą atsinaujinusi Suvalkijos regiono komanda susigrūmė Hegelmann LFF Taurės pirmo etapo rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu“ ir įveikusi jį įtikinamu skirtumu 5:1 (2:1) pratęs kelionę dėl šio trofėjaus antrame etape.

Du įvarčius „Šilo“ kariaunai pelnė rezultatyviausias praėjusio sezono LFF II lygos Pietų zonos futbolininkas R.Beniušis, po įvartį atseikėjo M.Minevičius ir R.Mačežinskas.

Dar vienas įvartis į klaipėdiškių vartus krito po rikošeto, atsimušus kamuoliui nuo „Neptūno“ futbolininko. Prie to prisidėjo A.Brokas.

Rungtynės vyko gana permainingai. Pirmomis dvikovos minutėmis aštresni atakose buvo klaipėdiškiai. Pirmi pavojaus signalai prie „Šilo“ vartų užfiksuoti 7-ąją rungtynių minutę.

Tuomet, po aštraus varžovo prasiveržimo dešiniame baudos aikštės krašte, padėtį gelbėjo už galinės linijos pasiuntęs kamuolį D.Isoda. Klaipėdiečiams keliant kampinį, vienas iš svečių futbolininkų „neužkabino“ kamuolio ir pavojingesnio smūgio siunčiant jį į vartų plotą buvo išvengta.

Įmuštu įvarčiu „Neptūno“ futbolininkai džiūgavo 20-ąją minutę. Vėl dešiniame baudos aikštės krašte po keletos klaidinančių judesių varžovas siuntė kamuolį prie pat vartininko aikštelės tą akimirką atsidūrusiam M.Velyviui, kuris galva nukreipė kamuolį į Kazlų Rūdos komandos vartų tinklą, išvesdamas „Neptūną“ į priekį – 0:1.

Azarto pagauti žemaičiai netrukus vėl sukėlė audrą prie „Šilo“ vartų. Tąkart gerokai teko pasidarbuoti M.Kulikauskui, kuris varžovo smūgiuotą kamuolį sugebėjo atremti ir antrojo įvarčio buvo išvengta.

Iš duobelės aikštės šeimininkai pradėjo ropštis antroje kėlinio pusėje. 27-ąją rungtynių minutę, prasižengus Klaipėdos futbolininkui baudos aikštės prieigose, A.Brokas siuntė kamuolį į baudos aikštę ir šis po rikošeto nuo klaipėdiškio suspurdėjo kairiame vartų kampe – 1:1.

Vis daugiau rungtynėse pradėjo dominuoti „Šilo“ futbolininkai. 35-ąją minutę gana grėsmingai kamuolį nuo 16 m. atžymos smūgiavo D.Omilevičius. Kamuolys prazvimbė pro pat vartų virpstą.

„Šilo“ futbolo sirgaliai pakilo nuo tribūnų 42-ąją minutę, kuomet puolime sublizgėjo R.Beniušio ir R.Mačežinsko tandemas.

Po poros vienas kitam perdavimų baudos aikštėje, kamuolį į vartų tinklą pasiuntė R.Beniušis, išvesdamas „Šilo“ ekipą į priekį – 2:1.

Pačiomis paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis šansą lyginti rezultatą turėjo varžovai, atlikdami baudos smūgį nuo 16 m. atžymos. Kamuolys per sienelę buvo perkeltas, tačiau jis atsidūrė vartų šeimininko, M.Kulikausko rankose.

Antrojo kėlinio pirma pusė dar negarantavo ramybės „Šilo“ futbolininkams. Varžovai ieškojo būdų, kaip išlyginti rezultatą, tačiau kažko įsimintino puolime nesukūrė.

Tuo tarpu aikštės šeimininkai įsisiūbavo 60-ąją minutę. Tuomet sprinterio galimybes pademonstravo M.Minevičius. Gavęs kamuolį kone vidury aikštės, „Šilo“ futbolininkas kaip torpeda nuskuodė prie varžovų vartų.

Aplenkęs visus „Neptūno“ gynėjus ir atsidūręs vienas prieš vartininką jis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3:1.

Vos po šešių minučių apie save dar kartą priminė R.Beniušis. Po D.Isodos perdavimo varžovų aikštės pusėje, kamuolį pasitiko baudos aikštėje klaipėdiškių vartininkas, tačiau jo tinkamai neužfiksavus situacija pasinaudojo didysis Benas, kuris iškrapštė kamuolį iš po varžovo ir pasiuntė jį į vartų tinklą – 4:1.

Paskutinį dūrį rungtynėse svečiai gavo nuo R.Mačežinsko. 85-ąją minutę „Šilo“ puolėjas buvo pargriautas „Neptūno“ baudos aikštėje ir skirtas 11 m baudinys.

Jį R.Mačežinskas sėkmingai realizavo, galutinai paskandindamas pajūrio komandos laivą – 5:1.

Paskutinėmis rungtynių akimirkomis Klaipėdos komanda dar galėjo pasižymėti, tačiau baudos aikštėje gana iš patogios padėties varžovo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Kazlų Rūdos komanda švesdama solidžią pergalę nekantriai dabar lauks burtų traukimo procedūros, po kurios matysime, koks varžovas dabar nuskils antrame Hegelmann LFF Taurės etape.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Karolis Raškauskas (27‘ Ugnius Montvilas), Gytis Urba, Darius Isoda, Fiodoras Petrov (46‘ Giedrius Kazelis), Audrius Račkus, Mindaugas Minevičius, Džiugas Omilevičius (62‘ Artiom Spelman), Ričardas Beniušis (81‘ Robertas Barzdukas), Ramūnas Mačežinskas, Audrius Brokas (58‘ Egidijus Bindokas).

Futbolas. Kazlų Rūdos „Šilas“ Hegelmann LFF Taurės pirmame etape įveikė „Neptūną“