LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybių pirmojo rato finiše lyderio poziciją prarado Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

Šeštadienį vykusiose lygos lyderių rungtynėse S.Vikerto ir G.Jarmalavičiaus treniruojama komanda rezultatu 2:3 (1:1) nusileido Panevėžio „Panevėžio Ekranui“.

Įvarčius į varžovų vartus mušė A.Brokas ir R.Beniušis.

Laimėję rungtynes panevėžiečiai aplenkė Kazlų Rūdos komandą vienu tašku ir šiuo metu yra pirmenybių lyderiai.

Susigrąžinti „Šilo“ kariauna tai ką prarado turi visus šansus. Antrame etape dar laukia septynerios rungtynės ir vienos iš jų bus išvykoje su minėta Aukštaitijos sostinės vienuolike.

Šeštadienį vykusi akistata pasižymėjo permainingumu, atkaklumu, dinamiškumu.

Dvikovos pradžią galingiau pradėjo „Šilo“ futbolininkai. Jau 4-ąją minutę Kazlų Rūdos komanda galėjo išsiveržti į priekį, kuomet iš aikštės gilumos kamuolį gavęs A.Brokas, įsiveržęs į baudos aikštę suklaidino pora varžovų, tačiau netrukus besiginančios komandos buvo pargriautas ir skirtas 11 m baudinys.

Deja, jo įmušti nepavyko R.Beniušiui. Jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Rezultatyviausias „Šilo“, visos lygos futbolininkas pamėgino padėtį pataisyti 8-ąją minutę.

Tuomet R.Beniušis, būdamas su kamuoliu prie 16 m baudos aikštės, apsisukdamas mėgino smūgiuoti kamuolį, tačiau šis prazvimbė šalia vartų „devyniukės“.

Netrukus aštriais epizodais atsakė ir svečių futbolininkai. 11-ąją minutę M.Adomėnas atlikdamas baudos smūgį iš baudos aikštės prieigų siuntė kamuolį į vartų plotą, tačiau G.Zenkevičius jį sugavo.

14-ąją minutę iš kairio krašto gana galingai buvo vėl smūgiuotas kamuolys. „Šilo“ vartininkas buvo budrus ir kamuolį numušė.

Vis dėlto 15-ąją minutę savus sirgalius ant kojų sukėlė „Panevėžio Ekranas“. E.Baranauskas būdamas prie pat baudos aikštės, smūgiuodamas kaire koja pasiuntė kamuolį į vartų kamputį. G.Zenkevičius kamuolio nesiekė ir varžovai išsiveržė į priekį 0:1.

„Šilo“ futbolininkų tai neišmušė iš vėžių. Aikštės šeimininkai ieškojo būdų rezultatui išlyginti. Neblogas epizodas buvo užfiksuotas 24-ąją minutę. A.Broko skersuotą kamuolį baudos aikštėje buvęs R.Beniušis pasiuntė jį arčiau vartų buvusiam R.Mačežinskui, tačiau anksčiau prie kamuolio suskubo Panevėžio komandos vartininkas ir varžovai „įvartinės“ situacijos išvengė.

28-ąją minutę dviejų varžovų gynybą mėgino įveikti R.Beniušis. Jis rado galimybę smūgiuoti kamuolį baudos aikštėje, tačiau kamuolys ne be vartininko pastangų skriejo šalia virpsto.

Dar po minutės tiksliai kamuolį nuo kampinio gairelės siuntė R.Beniušiui A.Brokas, tačiau „Šilo“ puolėjo galva smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Buvo atlikta visa kampinių serija prie „Panevėžio Ekrano“ vartų, tačiau sukurti daugiau kažko ypatingo „Šilo“ komandai nepavyko.

Kazlų Rūdos vienuolikė prisišaudė jau kėliniui einant į pabaigą. 43-ąją minutę iš aikštės gilumos kamuolį gavęs R.Beniušis čia pat jį peradresavo arčiau vartų buvusiam A.Brokui ir „Šilo“ saugas rezultatą išlygino – 1:1.

Antras kėlinys prasidėjo vėl aštresnėmis aikštės šeimininkų atakomis. Jau 47-ąją minutę gavęs kamuolį iš krašto, netoli vartininko aikštelės buvęs R.Beniušis smūgiavo kamuolį siunčiant jį į kitą kampą, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto, o netoliese buvęs D.Isoda kamuolio nesiekė.

50-ąją minutę, po skersuoto kamuolio, baudos aikštėje jį smūgiavo A.Brokas, tačiau panevėžiečių vartininkas kamuolį atrėmė.

Vos po minutės prie pat vartų kamuolį buvo gavęs R.Beniušis, tačiau paskutinę akimirką G.Jakubaitis jį išmušė iš po R.Beniušio kojų.

Dar po minutės atsirito vėl „Šilo“ atakos banga. Po skersuoto kamuolio baudos aikštėje galva R.Beniušis numetė jį A.Brokui. Kazlų Rūdos komandos saugas smūgiavo jį taip pat galva, tačiau kamuolys pataikė į vartų skersinį.

57-ąją minutę du varžovus baudos aikštėje suklaidino su kamuoliu besiveržiantis A.Spelman. Jis atliko perdavimą R.Beniušiui, tačiau „Šilo“ puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai vartininkui į rankas.

Ledus aikštės šeimininkai pralaužė 60-ąją minutę. Tuomet M.Minevičius atliko puikų perdavimą tarp dviejų varžovų į kraštą R.Mačežinskui. Pastarasis siuntė kamuolį į baudos aikštę R.Beniušiui ir „Šilo“ puolėjas „uždarė“ kamuolį, pasiųsdamas jį į vartų tinklą – 2:1.

Tuomet jau lyginti rezultato suskubo varžovai. Labai neblogą progą tai padaryti panevėžiečiai turėjo 65-ąją minutę. Po kamuolio perdavimo į kraštą, o iš jo čia pat skersuojamo siunčiant jį į baudos aikštę, šoktelėjęs vienu lietimu smūgiavo M.Adomėnas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

68-ąją minutę nuo 16 m atžymos gana galingai  į kampą kamuolį siuntė A.Kučys. Puikiai tuomet pasidarbavo G.Zenkevičius, kuris krisdamas kamuolį numušė.

Deja, nesėkmingas epizodas Kazlų Rūdos komandai užfiksuotas 73-ąją minutę. Tuomet aukšta trajektorija į baudos aikštę siunčiamą kamuolį mėgino numušti G.Zenkevičius. Po šio veiksmo kamuolys nukrito prie pat M.Adomėno kojų ir panevėžietis rezultatą išlygino – 2:2.

Kaip parodė rungtynių eiga, tai nebuvo paskutinis įvartis rungtynėse. 86-ąją minutę prie „Šilo“ vartų buvo keliamas kampinis.

Baudos aikštėje gavęs kamuolį varžovas nieko nelaukdamas atliko perdavimą arčiau vartų buvusiam M.Lesnikauskui, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą taip išvesdamas Panevėžio komandą į priekį 2:3.

„Šilo“ futbolininkams išsigelbėti iki rungtynių pabaigos nepavyko. Išplėšę pergalę panevėžiečiai aplenkė „Šilą“ vienu tašku ir antrojo etapo kovas varžovai pradės įsitaisę turnyrinės lentelės viršūnėje.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Gytis Urba, Haroldas Serbenta, Audrius Račkus, Tadas Kvietkauskas, Donatas Stulga (34‘ Mindaugas Minevičius), Audrius Brokas, Ričardas Beniušis, Artiom Spelman, Ramūnas Mačežinskas.