Futbolas. Pasirengimo sezonui pirmas draugiškas rungtynes „Šilas“ pradėjo pergalingai

LFF I lygos licencijos siekianti Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna šeštadienio popietę pradėjo ikisezoninių rungtynių ciklą, kurių metu numatytos penkios draugiškos akistatos.

Pirmoji iš jų vyko Suvalkijos sostinėje prieš Marijampolės „Sūduvos“ dublerinę vienuolikę.

G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama ekipa įveikė varžovus rezultatu 3:1 (1:0). Kazlų Rūdos komandoje pasižymėjo Ignas Raštutis, Tomas Janušauskas ir Ramūnas Mačežinskas.

Šioje dvikovoje gavo galimybę parungtyniauti beveik visi „Šilo“ futbolininkai. Kaip ir dera tokio pobūdžio mačuose, eksperimentuojama buvo visose pozicijose.

Parodyti save galėjo visi komandos vartininkai, saugai, kitų grandžių futbolininkai.

Rungtynes Kazlų Rūdos komanda pradėjo šia sudėtimi: Modestas Kulikauskas, Darius Isoda, Audrius Račkus, Haroldas Serbenta, Deividas Karpavičius, Andrius Lekeckas, Tomas Raštutis, Mindaugas Minevičius, Artiom Spelman, Ričardas Beniušis, Ignas Raštutis.

Dvikovoje tiek pirmame, tiek antrame kėlinyje dominavo „Šilo“ futbolininkai.

Nors pirmomis rungtynių minutėmis kamuolio kontrolę mėgino užvaldyti aikštės šeimininkai, „Sūduvos B“ futbolininkai, tačiau nieko pavojingo prie Kazlų Rūdos komandos vartų jie nesukūrė.

Pernelyg daug darbo neturėjo nei vienas kitą per rungtynes keičiantys vartininkai, nebuvo itin sunkių momentų ir gynėjams.

Esant reikalui jie rungtyniavo užtikrintai ir didesnių vilčių varžovams nesuteikė. Tuo tarpu aikštės šeimininkai buvo priversti koncentruotis į gynybą.

Jau 2-ąją rungtynių minutę vos kamuolys nepabuvojo marijampoliečių vartuose, kuomet po puikaus D.Karpavičiaus perdavimo į dešinį kraštą I.Raštučiui, pastarasis adresavo kamuolį arčiau vartų buvusiam R.Beniušiui, tačiau „Šilo“ komandos veteranui „uždaryti“ kamuolio nepavyko. Varžovai atsipirko kampiniu.

5-ąją minutę kairėje baudos aikštės zonoje su kamuoliu prasiveržė A.Spelman, tačiau jo smūgiuotas kamuolys suspurdėjo išorinėje Marijampolės vartų tinklo dalyje.

Ledus 19-ąją minutę pralaužė I.Raštutis, kuris perėmė kamuolį varžovų aikštės pusėje, prasibrovė su juo į baudos aikštę ir pasiuntė į vartų tinklą – 1:0.

Antroje pirmo kėlinio pusėje, 35-ąją minutę, realią progą pasižymėti turėjo M.Minevičius. Jis gavęs baudos aikštėje kamuolį užsimojo, tačiau „padorus“ smūgis nesigavo ir kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

Dar viena atakos banga nuvilnijo 40-ąją minutę. Kamuoliais maitinamas A.Spelman įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau po smūgio kamuolys skriejo tiesiai vartininkui į rankas.

Atsinaujinusi keletu futbolininkų Kazlų Rūdos komanda antroje rungtynių pusėje toliau dominavo.

51-ąją minutę neblogas epizodas užfiksuotas, kai per visą aikštę A.Račkaus siųstą kamuolį už varžovų gynėjų linijos, jį užvaldė ir į baudos aikštę įsiveržė A.Brokas, tačiau po nemenkų marijampoliečių pastangų, šiems apsiginti pavyko ir smūgio, kamuolį siunčiant į vartus „Sūduva B“ išvengė.

Nepaisant sėkmingo varžovams epizodo, antro įvarčio „Sūduva B“ sulaukė 57-ąją minutę. Tuomet „Šilui“ rengiant ataką, jos smaigalyje kamuolį kairėje baudos aikštės zonoje smūgiavo vienas „Šilo“ futbolininkų.

Nors vartininkas kamuolį atrėmė, tačiau netoliese buvęs T.Janušauskas pasinaudojo kartojimo galimybe ir pasiuntė jį į vartų tinklą – 2:0.

Kazlų Rūdos komandos puolimas tuo nesibaigė. 66-ąją minutę, po T.Janušausko perdavimo, kamuolį baudos aikštėje smūgiavo M.Minevičius, tačiau varžovų vartininkas jį atrėmė.

Nepaisant „Šilo“ aktyvesnių veiksmų puolime, viena klaida komandai kainavo ir įvartį. Jau baigiantis rungtynėms, 87-ąją minutę, komunikacijos spraga Kazlų Rūdos komandai perduodant kamuolį nuo savų vartų, pasinaudojo aikštės šeimininkai, kurie vos perėmę kamuolį pasiuntė jį į tuščius „Šilo“ vartus – 2:1.

Nepaisant nemalonaus akibrokšto, Kazlų Rūdos komandos futbolininkai sugebėjo atstatyti dviejų įvarčių persvarą jau paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Kairiu varžovų aikštės kraštu su kamuoliu kūrė Mindaugas Minevičius, kuris vos įsiveržęs į baudos aikštę smūgiavo, tačiau vartininkas kamuolį atrėmė, bet netoli jo buvęs R.Mačežinskas pasiuntė kamuolį į vartus – 3:1.

Štai tokiu akordu ir baigė „Šilas“ pirmąsias draugiškas ikisezonines rungtynes.

Sekančias rungtynes Kazlų Rūdos komanda žais Vilniuje ateinantį šeštadienį, vasario 13 d., su sostinės BFA vienuolike.