Futbolas. „Šilo“ futbolininkai dalyvauja UEFA remiamame projekte

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkų treniruočių ciklas įsibėgėja. G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojamai komandai šiais metais pasitaikė galimybė sudalyvauti labai svarbiame futbolininkams projekte, kurį kuruoja Lietuvos Sporto Universitetas, gavęs paramą iš Europos futbolo būstinės – UEFA.

Pagrindinė probleminė projekto ašis – kaip sumažinti ko gero vienų iš dažniausiai futbole pasitaikančių įprasto sezono metu traumų kiekį ir/ar jų pasireiškimo tikimybę, t.y. užpakalinės šlaunies raumenų patempimo atvejus.

Praktika rodo, kad tokią traumą patyręs futbolininkas iškrenta iš varžybų ciklo ne vienai savaitei, tokiu būdu komplikuodamas komandos pasirodymą įprastinio sezono varžybų cikle.

Štai tokia intencija praėjusio penktadienio vakarą į Kazlų Rūdos sporto centre besirengiančio „Šilo“ futbolininkų treniruotę atvyko LSU atstovai.

Jie supažindino klubo trenerius, futbolininkus su siūlomų pratimų programa, kurios taikymas pasirengimo iki sezono laikotarpiu, o taip pat šios programos „priminimas“ užpakalinės šlaunies raumenims varžybų ciklo metu, tikimąsi, bus svarbi priemonė, užtikrinsianti tokio pobūdžio traumų prevenciją ar bent sumažinsianti jų pasitaikymo dažnį.

Savo ruožtu, naudojant šiuolaikines treniruočių poveikio testavimo technologijas, tą patį vakarą buvo matuojamos ir Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkų greitumo jėgos savybės: 10 m bėgimo startinis, jėgos greitis, 30 m bėgimo greitumo jėgos duomenys bei vertikalaus šuolio aukščio rodikliai.

Profesionalaus požiūrio į pasirengimo sezonui ciklą dėka, tikime, kad mūsų komanda šių metų startui bus pasirengusi maksimaliai…