Futbolas. „Šilo“ futbolininkai pasirengimo ciklą LFF Pirmos lygos pirmenybėms baigė pergalingai

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai šeštadienį baigė kontrolinių rungtynių, skirtų pasirengimui LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėms, ciklą. 


G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda paskutinius stiguojamo žaidimo štrichus dėliojo Garliavoje, kurioje susitiko su „Garliavos“ vienuolike. 


„Šilas“ įveikė varžovus rezultatu 1:0 (0:0). Vienintelį įvartį rungtynėse įmušė Audrius Račkus.


Rungtynes Kazlų Rūdos komanda pradėjo šia sudėtimi: Modestas Kulikauskas, Darius Isoda, Audrius Račkus, Haroldas Serbenta, Ilya Tsyvilko, Andrius Lekeckas, Nedas Labukas, Tomas Janušauskas, Audrius Brokas, Justas Česnavičius, Ričardas Beniušis. 


Dvikova pasižymėjo dinamiškumu ir permainingumu. Pirmame kėlinyje aštrių atakų surengė abi vienuolikės. Jau per pirmas dešimt dvikovos minučių abi komandos pabuvojo varžovų baudos aikštėje, tačiau mušamais įvarčiais nepasižymėjo. 


Dar pirmomis rungtynių minutėmis „Šilo“ futbolininkas A.Brokas mėgino pralaužti ledus varžovų gynyboje. Kurdamas kairiu kraštu, jis mėgino skersuoti kamuolį arčiau vartų buvusiam R.Beniušiui. 


Kamuolys atšoko prie jo kojų nuo vieno iš Garliavos futbolininkų. A.Brokas vienu lietimu pamėgino galingai smūgiuoti. Kamuolys skriejo šalia vartų virpsto. 


Netrukus gana pavojingai baudos aikštėje laisvą erdvę smūgiavimui susikūrė ir garliaviškiai. Laimei, smūgiuotas kamuolys atsimušė į vieną iš „Šilo“ futbolininkų ir pavojaus buvo išvengta. 


9-ąją minutę varžovų vartininką pamėgino nuginkluoti dešinėje baudos aikštės zonoje kamuolį gavęs J.Česnavičius, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai vartininkui į rankas. 


16-ąją minutę vos įvarčiu į „Šilo“ vartus nepasibaigė epizodas, kuomet laisva erdve dešiniame krašte naudojosi varžovų futbolininkas, kuris vos įbėgęs į baudos aikštę siuntė kamuolį komandos kolegai ir pastarasis mėgino nukreipti jį į vartų plotą. 


Puikią reakciją pademonstravęs M.Kulikauskas kamuolį koja numušė.  


Po keletos minučių „Garliavos“ komanda susikūrė standartinę situaciją – baudos smūgį. Varžovo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai M.Kulikauskui į rankas. 


Perkopus pirmam kėliniui į antrą pusę, įstabų epizodą sukūrė „Šilo“ futbolininkai. Kairiu kraštu su kamuoliu veržęsis T.Janušauskas siuntė jį į baudos aikštę. Kamuolį sąmoningai praleido R.Beniušis ir šis atsidūrė prie J.Česnavičiaus kojų. 


Puolimo pozicijoje rungtyniavusio Kazlų Rūdos komandos futbolininko smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai vartininkui į rankas. 


Netrukus iš baudos aikštės prieigų skuodęs su kamuoliu per pusę aikštės ir atlikęs keletą klaidinančių judesių smūgiuoti pamėgino A.Lekeckas. Kamuolys į vartų plotą nepataikė.


Besibaigiant pirmai rungtynių pusei garliaviškiai vos neįsimušė įvarčio į savus vartus. Po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, vienas iš aikštės šeimininkų gynėjų pamėgino galva „išnešti“ kamuolį, tačiau šis pataikė į vartų skersinį. 


Nors pirmajame kėlinyje iš pažiūros ir buvo sukurta atakų, tačiau nemažai prie jų prisidėjo gynybinės grandies futbolininkai. Saugų grandžiai sklandžiai jas kurti sekėsi gana sunkokai.


Kur kas estetiškesnis vaizdas kalbant apie atakų rengimą iš „Šilo“ komandos pusės buvo antrame kėlinyje. 


Nors pirmi pavojingesnį epizodą prie Kazlų Rūdos komandos vartų sukūrė Garliavos ekipa. Dar 48-ąją minutę, po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, jį baudos aikštėje galva smūgiavo vienas iš aikštės šeimininkų. Tiesa, kamuolys į vartų plotą nepataikė. 


Netrukus gana pavojingą atsaką surengė „Šilo“ futbolininkai. Po M.Minevičiaus skersuoto kamuolio, baudos aikštėje galingai užsimojęs T.Raštutis „užkabino“ kamuolį, kuris skriejo  į aikštės šeimininkų vartų plotą. Kamuolį „Garliavos“ vartininkas atrėmė. 


Padaugėjus kamuolio kontrolės, vis daugiau „Šilo“ futbolininkai matomi buvo puolime. 69-ąją minutę labai nebloga galimybė užbaigti ataką taip kaip reikia pasitaikė Kazlų Rūdos komandai. 


Baudos aikštės prieigose koordinaciją prarado vienas iš Garliavos futbolininkų ir čia pat kamuolį gavęs laisva erdve naudojosi kūręs su juo D.Karpavičius. 


Įsiveržęs į baudos aikštę jis kamuolį siuntė tolimo virpsto link, deja nebuvo šio kam „uždaryti“. Nei vienas tomis akimirkomis varžovų baudos aikštėje buvusių „Šilo“ futbolininkų kamuolio nesiekė. 


Ledus 73-ąją minutę pralaužė A.Račkus. Baudos aikštės prieigose atūžęs su kamuoliu jis atliko joje buvusiam R.Mačežinskui perdavimą. Čia pat sulaukė ir perdavimo atgal. 


Nieko nelaukdamas „Šilo“ gynėjas pasiuntė kamuolį į tolimą „Garliavos“ vartų kamputį ir išvedė Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0. 


Po įmušto įvarčio, iki rungtynių pabaigos puolime daugiau jau matomi buvo Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. 


80-ąją minutę gana neblogą smūgį, po skersuoto kamuolio, atliko baudos aikštėje atsidūręs D.Karpavičius. Deja, smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė. 


Vos po penkių minučių rūpesčių aikštės šeimininkų vartininkui sukėlė ir M.Minevičiaus smūgiuotas kamuolys. Tiesa, vartininkas kamuolį atrėmė. 


Na, o paskutinėmis minutėmis savo šanso pasižymėti neišnaudojo R.Mačežinskas. Tuomet,  gana simpatiškos „Šilo“ atakos metu, dešiniame krašte kamuolį iš komandos draugo gavęs A.Račkus siuntė jį tolimo virpsto link. 


Prie pat kamuolio atsidūrusiam, laisvam R.Mačežinskui pataikyti į nenusileidusį kamuolį nepavyko ir varžovai įvarčio išvengė. 


Nepaisant neišnaudotos galimybės, Kazlų Rūdos komandai pergalingai užbaigti pasirengimo sezonui ciklą pakako ir vieno įvarčio.


Šiame mače „Šilo“ gretose rungtyniavo dar pirmame kėlinyje A.Broką pakeitęs A.Spelman, o antroje dalyje aikštėje pasirodė Giedrius Zenkevičius, Tomas Raštutis, Ramūnas Mačežinskas, Tadas Kvietkauskas, Ugnius Montvilas, Mindaugas Minevičius, Lukas Sipavičius, Deividas Karpavičius, Airidas Sidaravičius.