Iki LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybių pirmo rato pabaigos Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams liko trejos rungtynės.

Vieniems iš pirmenybių lyderių dar buvo neįmintos trys mįslės – „Ateitis“, „Viltis“ ir „Panevėžio Ekranas“.

Pirmosios atsakymą jau žinome. G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto tandemo treniruojamai komandai užteko pusvalandžio pateikti atsakymui, kieno kišenėje bus trys taškai.

„Šilo“ futbolininkai šeštadienio popietę namų rungtynėse įveikė Vilniaus „Ateities“ vienuolikę rezultatu 5:0 (5:0) ir pirmenybėse iškovojo jau devintąją pergalę.

Dubliais šiame mače pasižymėjo R.Beniušis ir R.Mačežinskas, vieną įvartį į vilniečių vartus mušė M.Minevičius.

Savoje aikštėje Kazlų Rūdos komanda dominavo nuo pat pirmų minučių. Jau pirmos atakos metu su kamuoliu baudos aikštėje atsidūręs A.Spelman, priartėjęs prie svečių vartų, atliko smūgį, tačiau kamuolys pataikė į vartų skersinį.

2-ąją dvikovos minutę, vėl atakos smaigalyje buvo A.Spelman. Tuomet, po skersuoto kamuolio iš krašto, „Šilo“ futbolininkas pamėgino baudos aikštėje smūgiuoti galva, kaip tai tūkstančius kartų yra daręs R.Beniušis, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Kazlų Rūdos komanda neatlyžo ir 11-ąją minutę vilniečių vartininko klaida pasinaudojo aikštės šeimininkai.

Kairiame baudos aikštės krašte, prasprūdus kamuoliui pro vartininką, jį skersavo A.Spelman ir R.Beniušis galva užtikrintai pasiuntė kamuolį į tuščius vartus – 1:0.

Vos po minutės su kamuoliu į „Ateities“ baudos aikštę įsiveržė R.Beniušis, atliko smūgį, tačiau vartininkui pavyko kamuolį atremti.

Čia pat buvęs R.Mačežinskas pasinaudojo antruoju šansu, padvigubindamas Kazlų Rūdos komandos pranašumą – 2:0.

14-ąją minutę „Šilui“ rengiant eilinę ataką, vienas prieš varžovų vartininką su kamuoliu atsidūrė R.Mačežinskas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį vartininkas numušė už galinės linijos.

Ko nepavyko padaryti atakos metu vienam „Šilo“ puolėjui, tą padarė R.Beniušis.

Po keliamo kampinio prie Vilniaus komandos vartų, į baudos aikštę atskriejusį kamuolį rezultatyviausias „Šilo“/lygos futbolininkas pasiuntė galva kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

19-ąją minutę vėlei suskambo „Ateities“ vartų tinklas. Po F.Petrovo perdavimo, į baudos aikštę su kamuoliu įsiveržė M.Minevičius ir pasiuntė jį į vartų kamputį – 4:0.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkai ir toliau laikė varžovus apgultyje. 22-ąją minutę pro du varžovus su kamuoliu pranėrė A.Spelman, aliko smūgį kamuolį siunčiant tolimo vartų kampo link, tačiau kamuolys atšoko nuo virpsto.

Pirmas ir paskutinis aštresnis epizodas pirmame kėlinyje iš varžovų pusės buvo užfiksuotas 26-ąją minutę.

Tuomet baudos aikštės prieigose vilniečiai atliko baudos smūgį. Kamuolys, siunčiamas į baudos aikštę, skriejo tiesiai M.Kulikauskui į rankas. O „Šilas“ puolime ir toliau nesnaudė.

31-ąją minutę, varžovams prasižengus dešiniame aikštės krašte, kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštelę. Abiejų komandų žaidėjų sumaištimi pasinaudojo R.Mačežinskas, kuris buvo arčiausiai kamuolio ir kyštelėjus jam koją kamuolys įriedėjo į Vilniaus komandos vartus – 5:0.

35-ąją minutę vėl arti įvarčio buvo Kazlų Rūdos komandos futbolininkai.

Po puikaus R.Mačežinsko skersuoto kamuolio iš kairio krašto, baudos aikštėje galingai, kaip įprasta matyti, galva smūgiavo R.Beniušis, tačiau vartininkas sugebėjo kamuolį numušti už galinės linijos.

Pirmame kėlinyje įvarčių daugiau nebuvo įmušta. Tiesa, kaip parodė rungtynių visuma, nebuvo jų ir antrame kėlinyje.

Po pirmos rungtynių dalies, iš aikštės išėjus R.Beniušiui, pavojingų epizodų plejada iš „Šilo“ komandos pusės sumažėjo.

Tiesa, varžovai puolime ne ką daugiau demonstravo nei pirmajame kėlinyje.

Vienas įsimintinesnių akimirkų, kalbant apie atakas iš aikštės šeimininkų komandos pusės galima būtų paminėti 52-ąją minutę D.Stulgos smūgiuotą kamuolį iš baudos aikštės prieigų, po varžovų pražangos. Į baudos aikštęs atskriejusį kamuolį tuomet varžovų vartininkas nesunkiai sugavo.

60-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų kamuolį smūgiavo H.Serbenta, tačiau po nežymių poros rikošetų kamuolys taip pat atsidūrė „Ateities“ vartininko rankose.

Dar viename epizode dešiniu kraštu su kamuoliu kūręs G.Kazelis atliko aštrų perdavimą arčiau vartų buvusiems kolegoms, tačiau svečiai sugebėjo blokuoti kamuolį ir atsipirko kampiniu.

Na, o dar vienos atakos metu nepavyko pataikyti į vartų plotą, po aštraus perdavimo iš kairio krašto ir G.Kazeliui.

Taigi, vaizdas puolime iš Kazlų Rūdos komandos pusės antrame kėlinyje būto toks.

Vilniaus futbolininkai turėjo galimybę sušvelninti rezultatą kėlinio viduryje. Tuomet nesėkmingai išnešant kamuolį nuo savų vartų, jis atsidūrė prie „Ateities“ futbolininkų kojų.

Vilniečiai suskubo į greitą ataką, tačiau baigiamojoje jos fazėje, smūgiuojant kamuolį iš baudos aikštės prieigų, jis skriejo ne į vartų plotą. Štai taip ir susidėliojo visas rungtynių scenarijus.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Gytis Urba, Audrius Račkus, Haroldas Serbenta (84‘ Ugnius Montvilas), Fiodoras Petrovas, Tadas Kvietkauskas, Donatas Stulga (69‘ Airidas Sidaravičius), Mindaugas Minevičius (78‘ Karolis Raškauskas), Ričardas Beniušis (46‘ Giedrius Kazelis), Ramūnas Mačežinskas (84‘ Robertas Barzdukas), Artiom Spelman.