Solidžia pergale LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse savo sirgalius nudžiugino Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai sausu rezultatu 5:0 (2:0) įveikdami sėkmingai rungtyniaujančius šioje lygoje Vilniaus „Žalgirio C“ futbolininkus.

Priminsime, kad būtent prieš šią vienuolikę Kazlų Rūdos komanda buvo patyrusi vienintelį pralaimėjimą išvykoje.

Tuomet varžovams buvo nusileista 0:1. Na, o šeštadienio popietę vykusiame mače prieš vilniečius dubliu pasižymėjo R.Mačežinskas, po įvartį pridėjo R.Beniušis, U.Montvilas ir G.Kazelis.

Nors ir rezultatas iš šalies atrodo triuškinantis, tačiau „Šilo“ futbolininkai jį pasiekė ne be pastangų.

Iš jaunimo suformuota Vilniaus komanda demonstravo, kad nėra tik aklai besiginanti ekipa. „Žalgirio C“ futbolininkai sugebėdavo ir kontroliuoti kamuolį, ir tvarkingai išsidėstyti aikštėje, regzti atakas, tačiau iš esmės visų rungtynių metu įvartinių epizodų neturėjo.

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai puikiai gynėsi, neretai į pagalbą ateinant ir saugų grandies futbolininkams.

Aikštės šeimininkų veiksmai puolime buvo kur kas aštresni ir G.Jarmalavičiaus bei S.Vikerto treniruojama komanda pernelyg neišnaudotomis progomis nesišvaistė.

Tiesa, nuo tokios progos jau pirmomis rungtynių minutėmis ir pradėjo Kazlų Rūdos komanda, kuomet po G.Zenkevičiaus per visą aikštę siųsto kamuolio vienas prieš vartus atsidūrė A.Brokas, tačiau Kazlų Rūdos komandos saugas paskutinę akimirką atleido kamuolį, kuris nuriedėjo už galinės linijos.

10-ąją minutę aštresnis epizodas vėl užfiksuotas prie svečių vartų. Po A.Broko skersuoto kamuolio, galva baudos aikštėje pamėgino smūgiuoti R.Mačežinskas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

15-ąją minutę užsikirtęs kamuolį Vilniaus komandos baudos aikštėje pamėgino smūgiuoti A.Spelman, tačiau kamuolys į vartų plotą taip pat nepataikė.

Vilniečiai pirmąkart susikūrė galimybę smūgiavimui 17-ąją minutę. Tuomet iš baudos aikštės kairės zonos smūgiuotas kamuolys suspurdėjo G.Zenkevičiaus ginamų vartų tinklo išorėje.

Kazlų Rūdos komanda ataka po atakos „smaugė“ varžovus. Iki pirmo kėlinio vidurio „Šilas“ kėlė jau 7 kampinius. Štai tiek jų prireikė pasiekti įvarčiui.

23-ąją minutę A.Broko į baudos aikštę siunčiamą kamuolį, išniręs prieš vartininką, galva nukreipė U.Montvilas, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0.

Po įmušto įvarčio aikštės šeimininkai ir toliau lipo svečiams ant kulnų. 31-ąją minutę puikų perdavimą į baudos aikštę atliko R.Mačežinskui R.Beniušis.

„Šilo“ puolėjas, įsiveržęs į baudos aikštę, krūtine susistabdė kamuolį ir nukreipė jį į vartų kampą – 2:0.

Toliau dominavimą „Šilo“ kariauna pratęsė antrajame kėlinyje. Nors pirmomis jo minutėmis kuriam laikui kamuolio kontrolę buvo perėmę Vilniaus „Žalgirio C“ futbolininkai, tačiau netrukus vėl į savas kojas jį susigrąžino aikštės šeimininkai.

Jau pirmas epizodas prie varžovų vartų puolime baigėsi įvarčiu. 55-ąją minutę kamuolį į baudos aikštę siuntė M.Minevičius, o joje kyštelėjo galvą R.Beniušis ir kamuolys suspurdėjo vartų tinkle – 3:0.

Vos po penkių minučių į varžovų vartus krito kuriozinis įvartis. Su kamuoliu atakos smaigalyje buvęs R.Mačežinskas pamėgino smūgiuoti. Vilnietis kamuolį mėgino išmušti, tačiau šis vėl nuo R.Mačežinsko aukšta trajektorija įskriejo į svečių vartus – 4:0.

Paskutinį kirtį vilniečiai patyrė 80-ąją minutę. Atnaujinusios jėgas Kazlų Rūdos komandos atakos smaigalyje, baudos aikštėje su kamuoliu buvo G.Kazelis, kuris užsimojo taip, kad smūgiuotas kamuolys prasprūdo pro vilniečių gynėją, pro vartininką ir sulaikytas buvo tik svečių vartų tinklo – 5:0.

Rungtynių pabaigoje „Šilas“ galėjo ir darkart pasižymėti. Tuomet Kazlų Rūdos komandos ataką užbaigti smūgiu mėgino M.Minevičius, tačiau kamuolį nuo vartų linijos išmušė vilniečių gynėjas.

Kazlų Rūdos komanda iškovojo solidžią pergalę ir toliau laikosi lygos lyderių tvirtovėje.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Audrius Račkus, Darius Isoda, Haroldas Serbenta (80‘ Robertas Barzdukas), Ugnius Montvilas (64‘ Fiodoras Petrovas), Tadas Kvietkauskas (72‘ Airidas Sidaravičius), Mindaugas Minevičius, Artiom Spelman (58‘ Donatas Stulga), Ričardas Beniušis, Audrius Brokas, Ramūnas Mačežinskas (65‘ Giedrius Kazelis).