Po kluptelėjimo Vilniuje, įvykusio praėjusį sekmadienį rungtynėse prieš „Žalgirį C“, S.Vikerto ir G.Jarmalavičiaus treniruojama „Šilo“ kariauna penktadienio vakarą su kaupu reabilitavosi dvikovoje prieš Marijampolės „Sūduvos“ dublerių vienuolikę.

Kazlų Rūdos komandoje tą vakarą galėjo kautis visi pajėgiausi futbolininkai – ir po dviejų priverstinai praleistų rungtynių Kazlų Rūdos komandos lyderis R.Beniušis, ir po traumelės sugrįžęs į aikštę A.Brokas.

Kazlų Rūdos komanda įveikė Suvalkijos sostinės „Sūduvos B“ vienuolikę 5:1 (3:0) ir iškovojo trečią pergalę iš keturių galimų.

Hetriku šiame mače pasižymėjo R.Beniušis, po įvartį svečiams atseikėjo „Šilo“ vidurio gynėjų tandemas, G.Urba ir D.Isoda.

Pirmi standartinę situaciją, kampinį prie Kazlų Rūdos komandos vartų susikūrė svečiai, tačiau nieko apčiuopiamo išpešti iš tos situacijos jiems nepavyko.

Tuo tarpu „Šilo“ futbolininkai ilgai „į vatą nevyniojo“… 8-ąją minutę aikštės šeimininkams rezgant ataką, po A.Račkaus skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, baudos aikštėje atsidūręs R.Beniušis klasikiniu savu stiliumi galva pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą priekin 1:0.

„Sūduvos B“ futbolininkai mėgino atsirevanšuoti, tačiau solidžiai rungtyniavę „Šilo“ gynėjų grandies futbolininkai bet kokias viltis varžovams prasiveržti nekliudomai su kamuoliu į baudos aikštę tiesiog neleido ir Marijampolės futbolininkai tokių galimybių neturėjo.

Tuo tarpu aikštės šeimininkai toliau įrodinėjo ne tik žaidybinį, bet ir dvikovos rezultate atsispindintį pranašumą.

17-ąją minutę varžovų aikštės pusėje kamuolį perėmė A.Račkus, kuris atliko perdavimą į kairį kraštą A.Brokui. Pastarojo skersuotą kamuolį baudos aikštėje „uždarė“ R.Beniušis, padvigubindamas „Šilo“ persvarą – 2:0.

Iki pirmo kėlinio vidurio „Sūduvos B“ futbolininkai galėjo pasigirti trimis keliamais kampiniais prie „Šilo“ vartų ir vienu smūgiuotu kamuoliu iš baudos aikštės prieigų, tačiau didesnės grėsmės aikštės šeimininkams tai nesukėlė.

Antroje kėlinio pusėje vėl įstabią ataką surengė „Šilo“ futbolininkai. Po A.Broko skersuoto kamuolio, efektingai „per save“ kamuolį smūgiavo G.Urba.

Kamuolys skriejo tolimo vartų virpsto link. Prie jo buvęs R.Mačežinskas mėgino nukreipti kamuolį į vartus, tačiau šis į vartų plotą nepataikė.

„Šilo“ puolėjas apie save priminė 33-ąją rungtynių minutę. Tuomet R.Mačežinskas, būdamas varžovų aikštės pusėje, sugebėjo atiduoti kamuolį suklaidindamas vartininką R.Beniušiui, kuris dar kartą spėjusį sugrįžti varžovų vartininką suklaidino ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Šiokį tokį vilties blyksnį, intrigą „Sūduvos B“ futbolininkai įžiebė antrojo kėlinio pradžioje.

Kazlų Rūdos futbolininkams prasižengus baudos aikštelėje, 48-ąją minutę buvo skiriamas 11 m baudinys.

Jį G.Zenkevičius atrėmė (beje, jau antrąkart iš tiek pat galimų šiame sezone… – aut.past.), tačiau aikštės teisėjo vertinimu tai buvo padaryta ne be Kazlų Rūdos komandos pažeidimų, todėl baudinys buvo dar kartą kartojamas.

Antru šansu Marijampolės komandoje rungtyniaujantis I.Raštutis pasinaudojo, sušvelnindamas Kazlų Rūdos komandos pranašumą – 3:1.

Kuriam laikui varžovai jautėsi pakilime, o ir „Šilo“ žaidimas išsibalansavo ir „Sūduvos B“ futbolininkai mėgino tuo pasinaudoti.

Vos praėjus minutei, po įmušto įvarčio kamuolys darkart pabuvojo „Šilo“ vartuose, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę.

Svečių futbolininkų perimta iniciatyva išblėso, kai trijų įvarčių pranašumą vėl atstatė aikštės šeimininkai.

62-ąją minutę nuo varžovo kamuolys buvo atsidūręs už šoninės linijos. Jį baudos aikštės link sviedė A.Račkus. Joje buvęs R.Beniušis galva „numetė“ kamuolį toliau esančiam D.Isodai ir „Šilo“ gynėjas pasiuntė kamuolį į tolimą marijampoliečių vartų kampą – 4:1.

Netrukus Kazlų Rūdos komanda persvarą dar labiau padidino. 66-ąją minutę varžovams buvo užfiksuota pražanga baudos aikštės prieigose. Kamuolį į baudos aikštę siuntė A.Brokas.

Vėl žaidimo galva stebuklus demonstravo R.Beniušis, kuris atliko perdavimą tolimo virpsto link G.Urbai ir „Šilo‘ vidurio gynėjas galingu smūgiu taip pat galva pasiuntė kamuolį „Sūduvos B“ vartų tinklą – 5:1.

Per likusį laiką aikštės šeimininkų dominavimas iš esmės buvo ryškesnis. „Šilo“ komanda iškovojo užtikrintą pergalę ir su devyniais taškais liuoktelėjo į antrą turnyrinės lentelės poziciją.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Gytis Urba, Ugnius Montvilas (56‘ Haroldas Serbenta), Audrius Račkus (78‘ Egidijus Bindokas), Darius Isoda, Tadas Kvietkauskas (46‘ Džiugas Omilevičius), Audrius Brokas (71‘ Giedrius Kazelis), Ričardas Beniušis, Ramūnas Mačežinskas (84‘ Robertas Barzdukas), Donatas Stulga (78‘ Karolis Raškauskas), Artiom Spelman (46‘ Mindaugas Minevičius)