Penktadienio vakarą Kybartųstadione vykusiose rungtynėse tarp „Sveikatos“ ir „Šilo“ aikštės šeimininkai neliko be grobio.

LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybių lyderiaujančioms komandoms tarpusavio dvikovoje teko dalintis po tašką.

S.Vikerto ir G.Jarmalavičiaus treniruojamai „Šilo“ komandai neužteko pirmame kėlinyje įmušto įvarčio pergalei pasiekti.

Kybartiškiai antrajame kėlinyje rezultatą išlygino ir turnyrinę lentelę pasipildė taip pat vienu tašku. „Šilo“ gretose šiame mače vienintelį įvartį mušė R.Mačežinskas.

Vykusiose rungtynėse permainingos kovos, emocijų pliūpsnių, o ypač kortelių (nieko keisto, teisėjavo S.Karka… – aut.past.) netrūko. Jų iš viso parodyta per 13…

Tai kas vyko prieš savaitę Kazlų Rūdoje akistatoje su alytiškiais ir penktadienio vakare Kybartuose diametraliai skyrėsi.

Su atkakliai nusiteikusiais „Sveikatos“ futbolininkais Kazlų Rūdos komandai teko gerokai paplušėti.

Pirmoje pirmo kėlinio pusėje rezgant atakas aktyvesni buvo „Šilo“ futbolininkai, kurie „suko“ kamuolį varžovų baudos aikštės prieigose ir ieškojo spragų kybartiškių gynyboje.

Pirmasis smūgis buvo užfiksuotas 10-ąją rungtynių minutę, kuomet iš baudos aikštės prieigų vartininko budrumą pamėgino patikrinti A.Brokas, tačiau smūgis buvo ne itin stiprus ir kybartiškis kamuolį nesunkiai sugavo.

Netrukus pora standartinių situacijų, baudos smūgių, susikūrė ir „Sveikata“, tačiau didesnio pavojaus G.Zenkevičiaus ginamiems vartams nesukėlė.

„Šilo“ gynėjai be didesnio vargo kamuolį pašalindavo iš baudos aikštės. Aštresnis epizodas prie Kybartų tvirtovės buvo užfiksuotas sužaidus pirmą pirmo kėlinio pusvalandį.

Po A.Račkaus skersuoto kamuolio, baudos aikštėje teko pasidarbuoti vienam iš „Sveikatos“ gynėjų, kuris galva numušė kamuolį už galinės linijos.

Čia pat keliamo kampinio metu, drausmingai stengiantis gintis aikštės šeimininkams, „Šilui“ susikurti akimirkos smūgiuoti kamuolį į vartus neišėjo.

34-ąją minutę, po „Šilo“ futbolininko dvikovos dėl kamuolio ir „Sveikatos“ vartininko, pastarasis negalėjo daugiau tęsti rungtynių ir teko varžovams atlikti priverstinį keitimą.

Tai varžovų žaidimo neišbalansavo, nes jau po penkių minučių Kybartų futbolininkai sugebėjo susikurti gana neblogą progą smūgiavimui iš baudos aikštės prieigų. Laimei, kamuolys pažeme praskriejo pro kairį „Šilo“ vartų virpstą.

Kėliniui einant į pabaigą ledus pralaužė Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai. Puikiai surengtos atakos metu, po A.Broko „pakabinto“ kamuolio, baudos aikštėje atsidūręs R.Beniušis numetė kamuolį galva arčiau vartų buvusiam R.Mačežinskui ir „Šilo“ puolėjas tiksliu smūgiu taip pat galva pasiuntė kamuolį į „Sveikatos“ vartų tinklą – 1:0.

Antrame kėlinyje pavojingų atakų gausa, tuo pačiu ir rodomų kortelių kanonada gerokai išaugo. Pirmos aštuonios jo minutės pasižymėjo tuo, kad jau buvo parodytos 4 geltonos kortelės (3 iš jų „Šilo“ futbolininkams).

Žaidimas vyko tai prie vienų, tai prie kitų vartų. Ilgainiui vis daugiau iniciatyvos ir aštresnių išpuolių sukūrė „Sveikatos“ futbolininkai.

55-ąją minutę teko nemenkai pasidarbuoti G.Zenkevičiui. Tuomet varžovo iš baudos aikštės prieigų smūgiuotą kamuolį „Šilo“ vartininkas numušė.

Po keletos minučių aikštės šeimininkų vėl iš toli smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Dar didesni gaisrai prie Kazlų Rūdos komandos vartų įsiplieskė 64-ąją minutę. Tuomet baudos aikštėje kybartiškio smūgiuotą kamuolį G.Zenkevičius atrėmė, o kitame epizode vėl aikštės šeimininko smūgiuotas kamuolys riedėjo šalia vartų.

Vis labiau augančią įtampą rungtynėse, varžovams rodant vis daugiau pastangų lyginti rezultatą 72-ąją minutę galėjo nuimti M.Minevičius.

Tuomet, po trumpo R.Mačežinsko perdavimo, „Šilo“ futbolininkas pro pat gynybos vidurį atsidūrė vienas su kamuoliu prieš vartininką. Deja, smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į L.Šalnausko glėbį…

Neilgai trukus Kazlų Rūdos komandos stovykla prisiminė šią neišnaudotą galimybę.

78-ąją minutę nemažai diskusijų sukėlė epizodas, kuomet „Šilo“ baudos aikštėje veržęsis su kamuoliu varžovas atliko smūgį. G.Zenkevičius atrėmė smūgiuotą kamuolį, tačiau čia pat buvo skirtas 11 m baudinys… Jį realizavo A.Pečiulis – 1:1.

Po išlyginamojo įvarčio vis daugiau aikštėje buvo matomas ir ponas teisėjas, iki rungtynių pabaigos mostelėjęs kortelėmis dar penkis kartus. Po vieną raudoną iš jų atiteko A.Brokui ir J.Vaišniui.

Paraleliai rodomų kortelių šioje dvikovos atkarpoje 79-ąją minutę neblogą galimybę vėl išsiveržti priekin turėjo „Šilo“ futbolininkai.

Tuomet, po A.Broko keliamo kampinio, net pora „Šilo“ futbolininkų turėjo galimybę smūgiuoti baudos aikštėje, tačiau abu kartus sugebėjo atremti kamuolius L.Šalnauskas.

Dar viename epizode, jau besibaigiant rungtynėms, po baudos smūgio Kybartų aikštės pusėje, kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštę, iš jos netrukus kamuolys tesė kelionę ir suspurdėjo „Sveikatos“ vartų tinkle, bet… šoninis teisėjas fiksavo nuošalę.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1, „Šilo“ komanda pasipildžiusi tašku šiuo metu kaip ir Panevėžio „Panevėžio Ekranas“ turi surinkęs 25 taškus ir su varžovais iš Aukštaitijos dalijasi lyderio pozicijomis turnyrinėje lentelėje.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Gytis Urba, Audrius Račkus, Haroldas Serbenta, Tadas Kvietkauskas, Donatas Stulga (61‘ Mindaugas Minevičius), Audrius Brokas, Ričardas Beniušis, Ramūnas Mačežinskas, Džiugas Omilevičius.