Futbolo turnyre „Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti“ triumfavo INTER

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šįmet liepos 6-ąją Kazlų Rūdos miesto stadione Marijampolės apskrities futbolo federacija ir Kazlų Rūdos sporto centras organizavo 7×7 futbolo turnyrą, skirtą „Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti“. Jame buvo išties į ką pažiūrėti tiek komandų gausos, tiek meistriškumo prasme. Futbolo turnyre varžėsi devynios ekipos iš penkių savivaldybių. Tądien komandos nusitaikė į du laimikius. Turnyras masino ne tik kova dėl einamųjų prizų, bet komandos rinko ir įskaitinius taškus kovoje dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės. Prie starto linijos stojo Marijampolės, „Šešupė“ ir tarptautinio Latvijoje vykusio futbolo turnyro „Ligo Kauss“ nugalėtojai „Niekur nežaidę“, Kauno „TaurasSonics“ ir KAFF III lygoje rungtyniaujantis „Nadruvis“, taipogi jauna ir ambicinga Kybartų „Jaunystė“, nenuilstantys Marijampolės r. „Liūtai“, Alytaus r. „Simnas“, iš įvairių regiono miestų suburta INTER ekipa bei turnyro šeimininkė, rimtai jam nusiteikusi Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“.

Pastarosios komandos futbolininkai juokauti neketino dar grupės varžybose. Pirmame turnyro mače jiems po ratais pakliuvo „Simno“ futbolininkai, kuriems „Kazlų Rūdos“ komanda atseikėjo be atgalinio adreso septynis įvarčius. Turnyro šeimininkai sugebėjo sausus vartus išsaugoti ir dvikovoje su Kauno „TauruSonics“ ekipa. Brūkštelėti tritaškiui į turnyrinę lentelę jiems užteko varžovus įveikti minimalia persvara 1:0. Nei vieno įvarčio Kazlų Rūdos komanda neprasileido ir dvikovoje su Kybartų „Jaunyste“, kuriems atseikėjo tris įvarčius. Tiek pat jų sulaukė ir blankokai šiame turnyre pasirodę „Niekur nežaidę“ futbolininkai, kurie kaip parodė turnyro eiga nepateko net į turnyro pusfinalį. Jame savo varžovo su įvarčių skirtumu 14:0 laukė Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“, kuri grupės varžybose finišavo pirma.

Kitame pogrupyje daugiausia taškų rinko INTER komanda. Po pirmų sunkių rungtynių, kuriose vos iškrapštė tašką akistatoje su „Liūtais“, baigdami dvikovą lygiosiomis 2:2, kitose rungtynėse INTER tokiu pat rezultatu 2:0 pranoko „Šešupės“ bei „Nadruvis“ komandas. Tokiu būdu INTER, būdami grupės nugalėtojais, taip pat lūkuriavo varžovo pusfinalyje.

Kovose dėl antrųjų kelialapių į pusfinalius staigmeną pateikė „A“ pogrupyje rungtyniavę „Simno“ futbolininkai. Jie ganėtinai sensacingai rezultatu 4:1 ant menčių sugebėjo  paguldyti „Niekur nežaidę“ futbolininkus, na o dar viename mače, pagauti azarto Alytaus rajono futbolininkai sugebėjo paskutinę rungtynių sekundę išplėšti pergalę 3:2 prieš Kauno „TaurasSonics“ komandą. Tokiu būdu simniškiai sugebėjo potencialius favoritus, Marijampolės ir Kauno komandas, palikti ant ledo. Sužaidę su „Jaunyste““ nulinėmis lygiosiomis Simno futbolininkai grupėje buvo antri ir pusfinalyje susitiko su INTER ekipa.

Na, o „B“ pogrupyje antroji vieta atiteko „Šešupei“, kuri ietis pusfinalyje sukryžiavo su „Kazlų Rūda“, po grupės varžybų turėdama keturis taškus (tris pasiėmė 1:0 įveikdami „Nadruvį“ ir vieną tašką nusikrapštė sužaisdami nulinėmis lygiosiomis su „Liūtais“).

Pusfinalio kovos pergalingai klostėsi grupės varžybų nugalėtojams: Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ ir toliau nepraleisdama įvarčio 1:0 įveikė „Šešupę“, na o INTER 2:0 nugalėjo įsisiautėjusį „Simną“. Pastaroji ekipa visvien pasiekė savo ir namo keliavo ne tuščiomis. Simniškiai kovoje dėl trečios vietos antrą kartą turnyre įvartį mušė paskutinę sekundę. Rezultatu 1:0 išplėšdami pergalę prieš „Šešupę“ Alytaus rajono futbolininkai pasidabino medaliais.

Didysis finalas buvo vertas savo vardo: jame kaunantis „Kazlų Rūdai“ ir INTER pagrindinis rungtynių laikas fiksavo nulines lygiąsias, todėl teko mušti baudinių seriją. Lemtingą baudinį šios dramatiškos turnyro baigties metu sugebėjo atremti INTER vartininkas Ernestas Bernota. INTER laimėjo baudinių seriją rezultatu 3:2 ir tapo futbolo turnyro, skirto „Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti“ nugalėtojais. Šios komandos vartininkas E.Bernota buvo pripažintas geriausiu turnyro vartininku. Kazlų Rūdos futbolininkams teko tenkintis antrąja vieta. Šios komandos „įvarčių mašina“ Ignas Raštutis buvo pripažintas rezultatyviausiu turnyro futbolininku. Per šešerias turnyre rungtynes jis spėjo „susmeigti“ varžovams šešis įvarčius. Na, o geriausiu turnyro gynėjo nominacija atiteko Kauno „TauroSonics“ futbolininkui.

 

Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės turnyrinė lentelė:

  1. INTER – 6 taškai
  2. Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ – 5 taškai
  3. Alytaus r. „Simnas“ – 4 taškai
  4. Marijampolės „Šešupė“ – 3 taškai
  5. Kauno „TaurasSonics“ – 1,5 taško
  6. Marijampolės r. „Liūtai“ – 1,5 taško
  7. Marijampolės „Niekur nežaidę“ – 0 taškų
  8. Kybartų „Jaunystė“ – 0 taškų
  9. Kauno „Nadruvis“ – 0 taškų

Turnyro protokolas