G.Jarmalavičius: „Tokio vartininkų šou dar nesu matęs“

Kazlų Rūdos „Šilas“ Pirmos lygos pirmenybėse patyrė tris nesėkmes iš eilės ir jei pralaimėjimai „Panevėžiui B“ ir „Šiauliams“ daugiau mažiau buvo dėsningi, tai nesėkmė prieš lygos lyderę „Jonavą“ yra sunkiai paaiškinama.

Rungtynės nuo pat pirmosios minutės prasidėjo atakų gausa tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų. Tai lėmė, kad sužaidus vos 12 minučių „Šilas“ pirmavo rezultatu 2:1.

Nors pirmajame kėlinyje daugiau įvarčių įmušta nebuvo, tačiau tai nulėmė ne gynybos linija, o fortūna, kurios akivaizdžiai trūko puolančios grandies futbolininkams.

Jei fortūna būtų atsisukusi labiau, dar iki pertraukos abi komandos galėjo būti sumušusios po 4 ar net 5 įvarčius.

Beje, tie įmušti įvarčiai irgi buvo tokie, kaip „Šilo“ vyriausiasis treneris Gedeminas Jarmalavičius sako „po vaikiškų klaidų“.

Antrajame kėlinyje tų vaikiškų klaidų išvengti nepavyko ir už tai Kazlų Rūdos komanda buvo nubausta dar du kartus.

„Dovanų diena. Per savo karjerą tokio vartininkų šou dar nesu matęs. Tiek vienas prisidarė, tiek kitas.. klausiau ir pas Beną (Ričardą Beniušį), kuris pražaidęs daug.. neįsivaizduotinas dalykas.

Po rungtynių vartininkas gražiai atsiprašė ir pažymėjo, kad negerai jautėsi. Man klausimas kyla: ar negerai pradėjo jaustis po to momento, ar apskritai negerai jautėsi? Po rungtynių vartininkas pasakė, kad per pertrauką norėjo prašytis keitimo. Kaip bebūtų, tokių klaidų daryti negalima.

Galvoju, kad žiūrovams galėjo būti linksma, nes pirmajame kėlinyje įvarčių turėjo būti kur kas daugiau nei buvo. Tai parodo, kad arba puolėjai pas mus labai geri, arba tai, kad gynėjai labai silpni.

Noriu pažymėti, kad rungtynėms ruošėmės labai rimtai. Tuo pačiu davėme kovą, nepaisant to, kad „Jonavos“ treniruotumas daug geresnis. Jų komanda ruošėsi A lygai, anksčiau pradėjo treniruočių procesą ir antrajame kėlinyje tai jautėsi. Apskritai vertinant, pozityvo yra, tačiau galutinis rezultatas užtušuoja tą pozityvą.

Esant rezultatui 2:2, vertėjo daugiau dėmesio skirti gynybai, o mes ir toliau siekėme trečiojo įvarčio. Mes buvome pralaimėję dvejas rungtynes paeiliui. Esant tokiai situacijai, visi galvojo apie pergalę. Turiu omeny, kad norėjo siekti pergalės.

Tą patį akcentavome ir per susirinkimą – į Jonavą vykstame ne tam, kad kovotumėm dėl taško, o tam, kad iškovotumėm tris. Sąmonėje tas turbūt suveikė, nors esant lygiam rezultatui, turbūt, kad labiau turėjome įjungti šaltą protą. Norėjome trijų taškų – gavome nulį.

Mes trejose rungtynėse iš eilės praleidžiame po tris įvarčius ir nors visi tie įvarčiai skirtingi, tačiau atsimenant juos, galime rasti ir panašumų. Visi klysta, tačiau pas mus yra per daug vaikiškų klaidų.

Tokių dalykų net nesigauna akcentuoti ir dirbti ties jais treniruotėse. Juk žaidžiant futbolą, kamuolį sustabdyti privalai. Privalai mokėti jį perduoti komandos draugui, galų gale vartininkas privalo pagauti kamuolį ir pasiimti jį“, – apie nesėkme pasibaigusias rungtynes sakė G.Jarmalavičius.

Per ketverias rungtynes „Šilas“ yra surinkęs tris taškus ir turnyre užima vienuoliktą vietą. Kitas rungtynes Kazlų Rūdos komanda balandžio 23 dieną Marijampolėje žais prieš „Sūduvos B“ ekipą.