Iš Mažeikių „Šilo“ vyrai grįžo su pergale

LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse iki pusiaukelės lieka vienas turas. Džiugu, kad ši finišo tiesioji ir toliau puikiai klostosi Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams, kurie sekmadienio vakarą Mažeikiuose rezultatu 1:0 (1:0) įveikė aikštės šeimininkę, „Atmosferos“ vienuolikę ir po 12 turų su 23 taškais šoktelėjo jau į ketvirtą turnyrinės lentelės poziciją.

Nuo trečiosios vietos G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojamą komandą šiuo metu skiria vos vienas taškas. Na, o vienintelio įvarčio autoriumi minėtame mače buvo Ričardas Beniušis. Tai jau 11-asis į penktąją dešimtį įkopusio „Šilo“ puolėjo įvartis šiose pirmenybėse.

Akistata su aikštės šeimininkais vyko ganėtinai permainingai. Veiksmo netrūko nei prie vienų, nei prie kitų vartų. Aštresnių epizodų gausa daugiau pasižymėjo Kazlų Rūdos komanda. Tiesa, varžovai taip pat nebuvo pėsti ir ne kartą buvo grasinama G.Zenkevičiaus ginamiems vartams.

Pirmi progą pasižymėti turėjo „Šilo“ futbolininkai. Jau 2-ąją rungtynių minutę Kazlų Rūdos komanda galėjo tai padaryti kontroatakos metu. Iš aikštės gilumos atakos smaigalyje gavęs kamuolį R.Mačežinskas įsiveržęs į baudos aikštę ir suklaidinęs vartininką galėjo pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau keletą akimirkų užsibuvusiam su kamuoliu „Šilo“ puolėjui to padaryti nepavyko.

Aikštės šeimininkai suspėjo sugrįžti į gynybą ir neutralizuoti pavojų. Su įvarčiu „Šilas“ nedelsė. 6-ąją minutę kairiame varžovų aikštės krašte su kamuoliu pasisukinėjęs A.Brokas jį skersavo ir baudos aikštėje tiksliu smūgiu galva kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Ričardas Beniušis – 1:0.

Po praleisto įvarčio varžovai nepasimetė. Mažeikiškių puolimas nebuvo bedantis. Jie ne kartą buvo pasirodę su kamuoliu „Šilo“ baudos aikštės prieigose, ne kartą mėgino laimę smūgiuodami kamuolį iš 16-20 metrų atstumo.

Vienas tokių epizodų užfiksuotas 12-ąją minutę. Tuomet „Atmosferos“ futbolininko smūgiuotą kamuolį G.Zenkevičius nukreipė už galinės linijos.

19-ąją minutę, praradus Kazlų Rūdos komandos futbolininkui kamuolį baudos aikštės prieigose, vos priartėjęs prie baudos aikštės linijos vėl smūgiavo mažeikiškis, tačiau smūgis ne itin gavosi ir kamuolį G.Zenkevičius sugavo.

Pirmam kėliniui perkopus į antrą pusę savų argumentų puolime pažėrė vėl „Šilo“ futbolininkai. 26-ąją minutę atakos smaigalyje su kamuoliu kūrė R.Beniušis, kuris pamėgino jį perkelti per vartus palikusį A.Kaupį, tačiau kamuolys leidosi čia pat už skersinio.

30-ąją minutę Kazlų Rūdos komandos puolime sudirbo visas veteranų trejetas. Aukšta trajektorija atskriejusį kamuolį R.Beniušis galva adresavo A.Brokui, pastarasis jį nukreipė arčiau vartų buvusiam R.Mačežinskui, tačiau šio futbolininko mėginimą kamuolį smūgiuoti vartininkas blokavo.

Toliau sekė varžovų išpuolis. 33-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų kiek pasivarinėjęs kamuolį laimę pamėgino „Atmosferos“ futbolininkas, tačiau G.Zenkevičius rungtyniavo be klaidų ir kamuolį atrėmė.

Čia pat „Šilas“ vos nepadvigubino persvaros. Po A.Račkaus perdavimo, R.Beniušio smūgiuotą kamuolį aikštės šeimininkų vartininkas atrėmė, tačiau kamuolys atšoko vėl prie „Šilo“ puolėjo kojų. Deja, kamuolys atšokęs ir nuo R.Beniušio prariedėjo pro pat vartų virpstą.

39-ąją minutę pasižymėti galėjo baudos aikštėje nesaugomas varžovo A.Račkus, tačiau šio smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Antrojo kėlinio pradžioje „Atmosferos“ futbolininkai galėjo ir „Šilo“ neišnaudotų progų nedovanoti. Po keliamo kampinio prie Kazlų Rūdos komandos vartų, baudos aikštėje užsimojo K.Khatujev, tačiau neužtaikė į kamuolį ir šis skriejo ne į vartų plotą.

Numalšinti nuolatinę įtampą ir įnešti daugiau ramybės į rungtynes „Šilo“ futbolininkams pasitaikė galimybė 60-ąją minutę. Tuomet su kamuoliu skuodė varžovų vartų link J.Česnavičius, kuris atliko perdavimą R.Beniušiui, tačiau pastarojo smūgiuotą kamuolį varžovų vartininkas atrėmė.

69-ąją minutę panaši galimybė padidinti persvarą buvo pasitaikiusi ir iš R.Beniušio kamuolį gavusiam A.Račkui, tačiau atraminio saugo pozicijoje rungtyniavusiam futbolininkui pritrūko tikslumo.

Antroje antro kėlinio pusėje Mažeikių futbolininkų spaudimas padidėjo, varžovai žūtbūt siekė išlyginti rezultatą. Arčiausiai tokio įvarčio „Atmosferos“ futbolininkai buvo jau besibaigiant rungtynėms.

89-ąją minutę, varžovams lankantis „Šilo“ baudos aikštėje kamuolį gavęs A.G.Nnamdi mėgino pasiųsti jį į G.Zenkevičiaus vartų tinklą, tačiau „Šilo“ vartininkas sugebėjo sureaguoti, atremti kamuolį ir išsaugoti Kazlų Rūdos komandos minimalią persvarą. Per likusias keletą minučių „Šilas“ išlaikė egzaminą ir parsivežė iš Mažeikių tris labai svarbius taškus.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Nedas Labukas, Haroldas Serbenta, Ilya Tsyvilka, Audrius Račkus (71‘ Andrius Lekeckas), Mindaugas Minevičius, Audrius Brokas (56‘ Artiom Spelman), Ignas Raštutis (46‘ Justas Česnavičius), Ričardas Beniušis (85‘ Tomas Raštutis), Ramūnas Mačežinskas (63‘ Deividas Karpavičius).