Iš Šiaulių „Šilo“ futbolininkai grįžo be taškų

Antrą nesėkmę beįsibėgėjančiose LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse patyrė Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

Šeštadienį G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda nusileido vieniems iš šios lygos lyderių – Šiaulių „Šiauliams“.

Varžovai savoje aikštėje šventė pergalę rezultatu 3:1 (2:1). Įvartį į aikštės šeimininkų vartus mušė Ričardas Beniušis.

Šiaulių futbolininkų dominavimas rungtynėse buvo nuo pat pirmų jų minučių. Varžovai daugiau kontroliavo kamuolį, daugiau kūrė aštrių epizodų.

Tiesa, nebuvo pėsti ir „Šilo“ futbolininkai, kurie spaudžiami varžovų kliovėsi greitomis kontroatakomis.

Visgi varžovų teritorinė persvara greitai davė rezultatą. Kazlų Rūdos komandos gynybinės užtvaros neatlaikė nesužaidus ir dešimt minučių.

9-ąją minutę dešiniu kraštu su kamuoliu brovęsis Šiaulių futbolininkas atliko staigų aštrų perdavimą į baudos aikštę ir joje S.Amirzian „uždarė“ jį išvesdamas aikštės šeimininkų komandą į priekį – 1:0.

Savų argumentų puolime netrukus pasiūlė ir „Šilo“ futbolininkai. 17-ąją minutę iš aikštės vidurio gavęs kamuolį baudos aikštėje jį mėgino užvaldyti R.Beniušis.

To paties siekė ir Šiaulių vartininkas, tačiau pastarasis pirmiau kliudė „Šilo“ komandos kapitoną ir buvo skirtas 11 m baudinys.

R.Beniušis užtikrintai jį realizavo ir rezultatą išlygino – 1:1.

Deja, Kazlų Rūdos komandos džiaugsmas ir viltingos užmačios truko neilgai. 20-ąją minutę prie pat baudos aikštės gavęs kamuolį smūgiavo J.Petravičius. Nors jį M.Kulikauskas atrėmė, tačiau čia pat buvęs R.Misiūnas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 2:1.

Po penketo minučių šiauliečiai vėl galėjo įžiebti pavojingą epizodą, kuomet kamuolį baudos aikštėje buvo gavęs vienas iš „Šiaulių“ futbolininkų. Laimei, apsiginti ir neutralizuoti pavojų „Šilo“ gynybiniams pajėgumams padėjo puolimo grandyje rungtyniavęs J.Česnavičius.

Jam netrukus pasitaikė nebloga galimybė ir pasižymėti. 29-ąją minutę į greitą kontroataką pasinėrę Kazlų Rūdos futbolininkai mėgino rezultatą lyginti. Aikštės viduryje kamuolį gavęs R.Mačežinskas peradresavo jį dešiniu kraštu skuodusiam J.Česnavičiui.

„Šilo“ puolėjas, vos įbėgęs į baudos aikštę, mėgino siųsti kamuolį į tolimą kampą, tačiau vartininkas G.Baliutavičius kamuolį numušė.

Čia pat pavojingu epizodu atsakė ir šiauliečiai. Po skersuoto kamuolio iš krašto, galva jį į vartų plotą mėgino nukreipti aikštės šeimininkų futbolininkas. M.Kulikauskas sureagavo ir kamuolį sugavo.

Kazlų Rūdos komandos vartininkui veiklos netrūko. Greiti Šiaulių futbolininkai sugebėdavo susikurti erdves atakoms, besibaigiančiomis smūgiuotu kamuoliu, siunčiant jį į „Šilo“ vartų zoną.

Vienas iš tokių epizodų buvo užfiksuotas 34-ąją minutę, kuomet iš baudos aikštės prieigų „galingą bombą“ paleido D.Kubilinskas. Kamuolys skriejo aukšta trajektorija į „Šilo“ vartus ir M.Kulikauskui teko gerokai paplušėti nukreipiant jį už vartų linijos.

Antro kėlinio pirmomis minutėmis vėl arčiau įvarčio buvo aikštės šeimininkai. 51-ąją minutę, po varžovo smūgiuoto galva baudos aikštėje kamuolio, šis priartėjo prie vartų linijos ir M.Kulikauskas tik paskutinėmis akimirkomis kamuolį numušė, taip išvengiant įvarčio.

Savo ruožtu „Šilo“ futbolininkai rankų sudėję taip pat nesėdėjo. 63-ąją minutę labai neblogą baudos smūgį nuo baudos aikštės prieigų atliko N.Labukas. Per varžovų sienelę perskriejusį kamuolį ne be vargo Šiaulių vartininkas numušė.

Į tai aikštės šeimininkai atsakė taip pat grėsmingu epizodu vos po poros minučių. Nuo 16 m atžymos S.Amirzian staiga užsimojęs siuntė kamuolį pažeme į Kazlų Rūdos komandos vartų kamputį.

M.Kulikauskui buvo įveikiama užduotis ir kamuolį jis užgulė.

70-ąją minutę aštriu smūgiu atsakė ir A.Spelman. Jis baudos aikštės prieigose skuosdamas su kamuoliu staiga jį užsikirto ir smūgiavo. Deja, kamuolys į vartų plotą nepataikė ir trapios varžovų vieno įvarčio persvaros panaikinti nepavyko.

Rungtynėms einant į pabaigą tašką jose padėjo „Šiaulių“ futbolininkai. 86-ąją minutę kamuolį į laisvą zoną gavo atakos smaigalyje atsidūręs V.Viktoravičius, kuris atsidūręs baudos aikštėje pasiuntė jį į M.Kulikausko ginamus vartus – 3:1.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Darius Isoda, Audrius Račkus, Haroldas Serbenta, Ugnius Montvilas (38‘ Deividas Karpavičius), Tadas Kvietkauskas (56‘ Mindaugas Minevičius), Nedas Labukas, Artiom Spelman, Justas Česnavičius (46‘ Tomas Raštutis), Ričardas Beniušis (65‘ Audrius Brokas), Ramūnas Mačežinskas.