Iš Šilalės atakiečiai grįžo su pergale

Ketvirta pergale iš šešių galimų RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse nudžiugino T.Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos SC „Atakos“ komanda. Šeštadienį Šilalėje savo pačių tvirtovėje nukauta „Lūšis“. Rungtynes atakiečiai laimėjo rezultatu 92:82 (30:30; 26:16; 25:14; 11:22). Iškovota pergalė džiugina ne tik tuo, kad Kazlų Rūdos komandai tai suteikė galimybę išsilaipinti penktoje turnyrinės lentelės pozicijoje, bet ir tai, kad Šilalės krepšininkai savoje aikštėje rungtyniauja išties galingai. Sezono starte varžovai sugebėjo paguldyti ant menčių išties pajėgias ekipas – Tauragės „Tauragę“ ir Raseinių „Raseinius“.

Rungtynėse su „Lūšimi“ neapsieita be amerikietiškų kalnelių, be Kazlų Rūdos komandų gerbėjus aplankiusio jausmo, kad nejau kaip ir dvikovoje su LCC viskas slysta iš rankų… Taigi, pirmasis kėlinukas – abi ekipos demonstravo puolimo potencialą. Dvikova vyko itin rezultatyviai, SC „Ataka“ ir „Lūšis“ per dešimties minučių atkarpą surinko kartu sudėjus 60 taškų!

Pirmomis rungtynių minutėmis atakiečių taškų sąskaitą tolimu metimu atidarė galingą žaidimą pastaruoju metu demonstruojantis I.Dirda. Na, o vėliau atakų smaigalyje atsidūrus ir taikliais metimais pasižymėjus J.Davniukui ir M.Gelčiui, SC “Ataka” šoktelėjo į priekį 7:2. Vis labiau “įsišaudant” varžovams, atakiečių persvara tirpo. “Lūšies” krepšininkai dar per pirmas penkias minutes pataikė 3 tolimus metimus ir Šilalės ekipa ne tik priartėjo prie atakiečių, bet surengus dar pora reidų, pasibaigusių taikliais metimais iš po krepšio, netrukus ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 19:17. Vienas iš lyderiaujančių varžovų ekipos krepšininkų buvo J.Košys. Šį nediduką aikštės šeimininkų dominavimą Kazlų Rūdos komandos krepšininkai iki kėlinuko pabaigos panaikino. Atkarpą taikliais baudos metimais užbaigė U.Nikitinas ir komandos poros minučių atokvėpiui keliavo rezultatui švieslentėje esant 30:30.

Antro kėlinuko pirmą pusę sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie įgijo 6 taškų pranašumą – 38:32. Viską į savas vėžes grąžino puikiai į atakiečių žaidimą įsilieję E.Barkus ir D.Ratkus. Po jų tritaškių čia pat rezultatas buvo išlygintas – 38:38. Netrukus prie smogiamosios jėgos prisidėjo J.Davniukas, dar pora taškų nugraviravo G.Asačiovas ir atakiečių atkarpa 13:0 (45:38) privertė varžovų trenerį prašytis minutės pertraukėlės. Po jos SC “Atakos” komanda pirmaujančios ekipos pozicijų jau nebeužleido. Kėlinukui einant į pabaigą vėl puikiai puolime sužaidė I.Dirda. Po jo penkių taškų serijos atakiečių pranašumas tapo dviženklis – 52:41. Na, o pirma rungtynių pusė baigėsi T.Bietkio krepšininkams pirmaujant 56:46.

Dar stipresnius Kazlų Rūdos ekipos gniaužtus Šilalės krepšininkai pajuto trečiame ketvirtyje. Jau pirmomis jo minutėmis “Lūšies” ekipai tikras galvos skausmas buvo puikus K.Šaruko žaidimas, kuris talkinant komandos draugams rasdavo spragų prie šilališkių krepšio. SC “Atakos” vidurio puolėjas rinko iš eilės 8 taškus. Netrukus į dar didesnį nogdauną varžovus tritaškiu pasiuntė J.Davniukas. Tuomet Kazlų Rūdos komandos persvara perkopė ir per 20 taškų – 69:48. Tokį tonusą atakiečiai laikė iki kėlinuko pabaigos. Vienu metu, po D.Ratkaus, vėliau po M.Makausko tritaškių SC “Ataka” turėjo ir 23 taškų persvarą (76:53). Turėdami solidų pranašumą atakiečiai rodėsi ramiai galėjo pabaigti rungtynes, nes paskutinį ketvirtį pradėjo pirmaudami 81:60.

Vis dėlto užsispyrę žemaičiai sugebėjo sugrįžti į rungtynes. Ne taip jau daug ir trūko, kad Kazlų Rūdos komandai pasikartotų dvikovos su LCC scenarijus. Paskutiniame ketvirtyje, pirmoje jo pusėje pradėjo strigti Kazlų Rūdos komandos puolimas. Per kiek daugiau nei septynias kėlinuko minutes atakiečiai surinko vos keturis taškus. Tuo tarpu varžovų alsavimas jaučiamas buvo vis stipriau. Likus žaisti nepilnai trims minutėms, po “Lūšies” krepšininko tritaškio, SC “Atakos” persvara ištirpo iki 5 taškų – 85:80. Kazlų Rūdos komandos žaidime buvo daug chaoso, skubėjimo, atakiečiai neretai stengdavosi kuo greičiau užbaigti atakas ir tai buvo naudinga varžovams. Likus rungtyniauti minutei, pagauti azarto Šilalės krepšininkai atsilikinėjo vos 4 taškais – 86:82. Netrukus varžovų aistras nugesino po krepšiu prasiveržęs I.Dirda, o sekančiuose dvikovos epizoduose, po nesėkmingos “Lūšies” atakos, visus taškus ant “i” sudėliojo G.Asačiovo taiklūs baudos metimai bei J.Davniuko taškai. Kazlų Rūdos kariauna šventė sunkią pergalę  – 92:82.

Kazlų Rūdos komandos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 18 taškų surinkęs K.Šarukas, 14 atseikėjęs J.Davniukas ir 12 – Ignas Dirda. SC “Atakos” vidurio puolėjas buvo ir naudingiausias krepšininkas, surinkęs 23 NB. Jis sugriebė po krepšiu 11 kamuolių. Džiugina tai, kad visi atakiečių gretose dvikovoje pasirodę krepšininkai rungtyniavo naudingai.

Komandinėje statistikoje SC “Ataka” laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (36 vs 28), jų perėmė dvigubai daugiau (12 vs 6), buvo tikslesni atakuojant krepšį nuo dviejų taškų zonos (24/43 (55,8 proc) vs 17/48 (44,7 proc)). “Lūšis” buvo galingesni atakuojant krepšį iš tolimų atstumų (11/31 (35,4 proc) vs 13/25 (52 proc)).