Jaunių krepšinio turnyre „Atakos Taurė‘ 2024“ triumfavo Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai

Gegužės 23-ąją Kazlų Rūdos sporto centre buvo suorganizuotas ir surengtas keturių komandų jaunių (2007/2008 m.g.) krepšinio turnyras, kuriame be šeimininkų, Karolio Jankaus treniruojamos ekipos, buvo pakviestas Kauno „Snaiperis“, Kelmės sporto centro ir Marijampolės sporto centro 2008 m.g. II komandos. Tądien Kazlų Rūdos sporto centras minėjo ir savo 24-ąjį gimtadienį (Sporto mokymo įstaigos įkūrimo data – 2000 m. gegužės 22 d.). Krepšinio šventėje svečiavosi ir garbūs svečiai: ko gero pirmasis iš Kazlų Rūdos krašto kilęs krepšininkas, sugebėjęs pasiekti aukščiausią šalies krepšinio lygį (LKL), ką tik baigęs sezoną Utenos „Juventus“ ekipoje Ernestas Sederevičius, taip pat šauniai Kazlų Rūdoje šaknis įleidusios ir tampriai su sporto centru bendradarbiaujančios vyrų krepšinio komandos Kazlų Rūdos „Ataka-Kauno Kolegija“ atstovas Antanas Bagušinskas. Paminėtina, kad vos keletas atakiečių krepšinio sezonų RKL‘e, Kazlų Rūdos krašte ženkliai prisidėjo prie šios sporto šakos populiarinimo.

Vos pirmąjį sezoną moksleivių krepšinio lygoje skaičiuojantys Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai sugebėjo maloniai nustebinti ir iškovoti šį pirmąjį trofėjų. Pagal turnyro nuostatus, komandos rungtyniavo rato sistema ir daugiausia pergalių iškovojusi ekipa turėjo galimybę tapti „Atakos Taurė‘ 2024“ nugalėtojais. Žvelgiant į turnyro visumą, intrigos netrūko iki pat paskutinių rungtynių. Nebuvo nei vienos komandos, kuri nebūtų patyrusi pralaimėjimo kartėlio ar pergalės džiaugsmo.

Jaunių krepšinio turnyras prasidėjo rungtynėmis tarp Kazlų Rūdos sporto centro ir Kauno „Snaiperio“ krepšininkų . Aikštės šeimininkai demonstravo komandinį žaidimą, daug dalinosi kamuoliu ir tai davė apčiuopiamų rezultatų. Sporto centro jauniai atkakliose rungtynėse (buvo žaidžiami 4 kėlinukai po 7 minutes nestabdant laiko. Stabdomos buvo tik paskutinės kiekvieno kėlinuko minutės) penkių taškų skirtumu įveikė varžovus  – 31:26. Antrajame turnyro mače Kelmės sporto centro ekipa užtikrintai 39:16 įveikė Marijampolės SC II komandą.

Trečiose turnyro rungtynėse Suvalkijos sostinės krepšininkai atsigriebė su Kazlų Rūdos sporto centru. Kazlųrūdiečiai, matyt neįvertinę varžovo, buvo priversti palikti aikštelę nuleistomis galvomis. Marijampolės ekipa šventė pergalę vieno taško skirtumu – 28:27. Šiame mače paskutinėmis sekundėmis Kazlų Rūdos komanda turėjo galimybę išsigelbėti, tačiau nei baudos metimai, nei susiklosčius palankiai aplinkybėms, net keletas paleistų aikštės šeimininkų metimų skriejo tiesiog pro šalį.

Toliau į krepšinio aikštę žengė Kelmės SC ir Kauno „Snaiperio“ krepšininkai. Mače daugiau dominavo kelmiškiai, kurie įveikė oponentus 10 taškų skirtumu – 44:34. Susikomplikavus padėtį kovoje dėl pirmos vietos Kazlų Rūdos krepšininkams priešpaskutiniame turnyro mače reikėjo žūtbūt įveikti Kelmės ekipą, norint tikėtis aukščiausios pozicijos turnyre. Karolio Jankaus treniruojami krepšininkai sugebėjo susikoncentruoti ir pasiekti savo. Po lygaus žaidimo pirmajame kėlinuke (8:8), antrajame Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai driokstelėjo sužaisdami atkarpą 21:6. Šį pranašumą turnyro šeimininkai išlaikė ir antroje dvikovos pusėje ir laimėdami rungtynes 44:28 pasiekė antrą pergalę iš trijų galimų. Paskutinėse turnyro rungtynėse susikirto Marijampolės sporto centro ir Kauno „Snaiperio“ interesai. Marijampoliečių pergalės atžvilgiu, vėl būtų įnešta intrigos ir sumaišties skaičiuojant rezultatus, lemiančius turnyro nugalėtoją ir prizininkus. To nenutiko. Rungtynes užtikrintai laimėjo Kauno „Snaiperis“ – 52:16, kuris galutinėje įskaitoje iškovojo trečiąją vietą. Na, o Kazlų Rūdos sporto centras tapo „Atakos Taurė‘ 2024“ savininku. Nors su Kelmės ekipa Kazlų Rūdos SC turėjo po dvi pergales, aukštesnę poziciją turnyro šeimininkams nulėmė tarpusavio sužaistų rungtynių rezultatas.

Po šešių turnyre vykusių akistatų buvo surengti baudų ir tritaškių metimo konkursai. Juose triumfavo Kauno „Snaiperio“ krepšininkai. Taikliausiu nuo baudų metimo linijos buvo Rytis Sakalauskas, snaiperis iš tolimų atstumų – Linas Pakalniškis.

Nebuvo užmiršti ir šio krepšinio turnyro geriausi komandų krepšininkai. Kazlų Rūdos sporto centro ekipoje ši nominacija atiteko Ervinui Paliokui. Jau vien ko vertas epizodas, kuomet šis kazlųrūdietis viename iš turnyro mačų greitos atakos metu sugebėjo įgrūsti kamuolį į krepšį pro du varžovus… Tokie epizodai papuoštų ir LKL gražiausių dėjimų rubriką.. Geriausiu Kauno „Snaiperio“ krepšininku pripažintas Eimantas Ivanauskas, Kelmės sporto centro ekipoje  – Dovydas Kasputis, Marijampolės sporto centro komandoje  – Mantas Milaveckas.

Pabaigai, norėtume nuoširdžiai P A D Ė K O T I šios jaunių krepšinio šventės rėmėjams UAB „Gulbelė“ ir J.Makarevičiaus įmonei „Jovaras“ už krepšinio tradicijų puoselėjimą Kazlų Rūdos krašte.