Jūrės miestelio vasaros sporto šventėje startavo gausus tinklinio ir krepšinio komandų būrys

Birželio 10-ąją startavo vasaros sporto švenčių maratonas, aprėpiantis futbolo, krepšinio ir tinklinio sporto šakas, „Kazlų Rūdos savivaldybės Taurei laimėti“. Kaip ir praėjusiame sezone, šalia pagrindinio trofėjaus, būsimiems čempionams numatytas 2000 Eurų prizinis fondas. Priminsime, kad vasaros sporto švenčių karuselėje dalyvaujančios komandos kaunasi ne tik dėl einamųjų prizų, bet ir kaupia įskaitinius taškus, kurių kraitį jos vėliau atsineš į baigiamąjį turnyrą, vyksiantį Kazlų Rūdoje rugsėjo 9 d.

Pirmoji stotelė buvo šeštadieninis Jūrės miestelis, kuriame vyko 2×2 tinklinio ir 3×3 krepšinio turnyrai. Jau ne pirmus metus vykusiame šiame miestelyje tinklinio turnyre startavo rekordinis dalyvių būrys. Turnyrui registravosi keturiolika komandų. Dėl Jūrės miestelio etapo nugalėtojo titulo rungtyniavo komandos ne tik iš Kazlų Rūdos savivaldybės, bet ir svečiai iš Vilkaviškio, Kauno rajono, Alytaus, Molėtų. Dėl komandų gausos, jas teko skirstyti į keturis pogrupius, kuriuose buvo žaidžiamas vienas setas iki 15 taškų ir po dvi pajėgiausias ekipas toliau keliavo į ketvirtfinalius. Juose buvo rungtyniaujama jau iki 21 taško. Po šio atkrintamųjų rungtynių filtro į pusfinalius iškopė „Be šansų“, „ABC“, „Ežerietis“ ir „Naujokai“. Pirmajame pusfinalyje Kazlų Rūdos krašto „ABC“ tinklininkų duetas E.Pusvaškis ir M.Naujokas jokių šansų nepaliko „Be šansų“ komandai ir įveikdami juos 21:7 atsidūrė turnyro finale. Antrame pusfinalyje, gerokai atkaklesnėje kovoje „Ežerietis“ 21:17 palaužė „Naujokus“ ir taipogi savo varžovų lūkuriavo finale. Rungtynėse dėl trečios vietos ir didžiajame finale buvo žaidžiama jau iki dviejų pergalių, kiekviename sete renkant iki 15 taškų. Kovą dėl trečios vietos laimėjo „Naujokai“, kurie „Be šansų“ įveikė sausu rezultatu 2:0 (15:9, 15:7). Na, o triumfavo šiame turnyre ir maksimalų 6 taškų kiekį surinko „ABC“ ekipa, įveikusi „Ežerietį“.

Atnaujintoje krepšinio aikštelėje turnyras buvo organizuotas po ilgesnės pertraukos. Nors ir neturint gilesnių vietos krepšinio turnyrų tradicijų, jis sulaukė taipogi nemenko dėmesio. Į pagrindinius 3×3 krepšinio turnyro prizus nusitaikė devynios komandos. Be Kazlų Rūdos savivaldybės komandų tądien viešėjo Marijampolės ir Prienų rajono ekipos. Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius ir po rato varžybų etapo po dvi pajėgiausias komandas kovas toliau tęsė pusfinaliuose. Juose susikirto dviejų Marijampolės komandų „Išvien“ ir „Maristos“ bei Kazlų Rūdos krašto „Kvietiškio“ ir Prienų rajono „Šilavoto“ interesai. Taip jau pusfinaliai susiklostė, kad dėl trečios vietos susikibo „Marista“ ir „Kvietiškis“. Prizininkais, po dešimties minučių kovos, tapo „Maristos“ ketveriukė, įveikusi varžovus rezultatu 14:9. Didžiajame finale pečius surėmė „Išvien“ ir „Šilavotas“. Finalo būta išties atkaklaus. Didžiąją dvikovos dalį viskas vyko taškas į tašką, tik rungtynių pabaigoje „Išvien“ palaužė varžovus ir triumfavo įveikdami juos 13:10. Tokiu būdu „Išvien“ krepšininkai sezoną pradėjo pirmajame etape nugriebdami visus 6 taškus. Prieš pat krepšinio turnyro finalus buvo surengti baudų metimo ir tritaškių konkursai. Taikliausio baudų metiko nominacija atiteko „Marista“ ekipos krepšininkui Adui Valavickui, na o geriausiu snaiperiu tapo „Kvietiškio“ atstovas Donatas Batutis.

Jūrės miestelio sporto šventėje vietos po saule buvo ir kitoms aktyvioms veikloms: tradiciškai buvo galimybė dalyvauti smiginio turnyre bei kitose azartinėse aktyviose rungtyse. Po Jūrės miestelio sporto šventės vykusių 2×2 tinklinio ir 3×3 krepšinio turnyrų „Kazlų Rūdos savivaldybės Taurei laimėti“ komandos išsidėstė taip:

 

Tinklinis:

„ABC“ – 6 taškai

„Ežerietis“ – 5 taškai

„Naujokai“ – 4 taškai

„Be šansų“ – 3 taškai

„Kažką lankę“ – 0,75 taško

„Jamaika“ – 0,75 taško

„Vidzgiris“ – 0,75 taško

„Pabandom“ – 0,75 taško

„Žulikai“ – 0 taškų

„Iglė“ – 0 taškų

„Betono mazgas“ – 0 taškų

„Jao Mao“ – 0 taškų

„Rusialka“ – 0 taškų

„Smėlio broliai“ – 0 taškų

 

Krepšinis:

„Išvien“ – 6 taškai

„Šilavotas“ – 5 taškai

„Marista“ – 4 taškai

„Kvietiškis“ – 3 taškai

„Laukiniai šernai“ – 1,5 taško

„Atsuktuvai“ – 1,5 taško

„Geležiniai vilkai“ – 0 taškų

„Kazlų Riteriai“ – 0 taškų

„Dalyviai“ – 0 taškų