K.Laurinavičius – Lietuvos U-15 graikų romėnų imtynių čempionato prizininkas

Praėjusį šeštadienį Šiauliuose vyko Lietuvos U-15 graikų romėnų imtynių čempionatas, kuriame varžėsi šio amžiaus tarpsnio sportininkai iš visos šalies. Be šeimininkų šiauliečių ant imtynių kilimo, galinėjosi sportininkai kone iš visų Lietuvos regionų – Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Anykščių, Tauragės, Jonavos, Marijampolės bei kitų miestų, miestelių. Čempionate startavo ir Ukrainos atstovai. Iš viso varžybose dalyvavo kiek daugiau nei šimtas imtynininkų.

Šiame čempionate jėgas išmėgino ir pora ilgametę imtynių trenerio patirtį turinčio Arūno Sereikos ugdomų Kazlų Rūdos sporto centro graikų romėnų imtynininkų – Kajus Laurinavičius ir Deividas Datenis. Džiugu pažymėti, kad sumedžiotas buvo vienas medalis. Sėkmingai šios varžybos susiklostė Kajui Laurinavičiui. Jis svorio kategorijoje iki 85 kg jaunučių čempionate iškovojo trečiąją vietą. Kazlų Rūdos sporto centro imtynininkas sugebėjo laimėti tris dvikovas iš keturių galimų.

Pasak kalbinto graikų romėnų imtynių specialisto A.Sereikos, visose laimėtose kovose Ąžuolų Būdoje gyvenantis sportininkas pasiekė grynas pergales “mentėmis”. Vienai iš dvikovų K.Laurinavičiui pergalei pasiekti prireikė vos keliolika sekundžių. Na, o pralaimėjimas patirtas prieš šiaulietį nusileidžiant jam taškais.

Paklaustas, kaip vertina tokį sportininko pasirodymą, treneris teigė, kad vertinimas iš esmės yra geras. Vis tik tai jau šalies čempionatas. Be to, tai jau tas amžiaus tarpsnis, kuomet pradeda po truputį ryškėti sportininkų meistriškumas. Pasak A.Sereikos, parvežtas medalis iš šių varžybų yra tikrai nemenkas pasiekimas, nes pavyzdžiui Kauno imtynininkai šiame čempionate iškovojo jų pora, o trenerių arsenalas, sportininkų gausa, atrankos galimybės nepalyginamai laikinojoje sostinėje geresnės lyginant su tai, ką turime nedidukėje mūsų savivaldybėje.

Paklaustas, ko pritrūko iki aukštesnės pozicijos ir ar buvo galimybių pasirodyti geriau, pasak trenerio, kažkiek koją pakišo pati pirma dvikova, kuomet nebuvo deramai įvertintas varžovas ir tikėtąsi kaip dažnai būna lengvos pergalės. Ir tai, kaip parodė dvikovų visuma, kainavo. Pasak A.Sereikos, Kajus susikoncentravo kitose dvikovose ir pasiekė gana greitas pergales.

K.Laurinavičiui yra tekę varžytis ir didesnio kalibro, svorio kategorijoje  virš 85 kg, todėl pasiteiravome trenerio, kurioje iš pastarųjų svorio kategorijų sunkiau kovoti, kur didesnė konkurencija? Trenerio manymu, sportininkų konkurencija panaši, tačiau kas liečia meistriškumą, visgi daugiau technikos, greičio įgūdžių paprastai būna iki 85 kg kovojančių sportininkų grupėje.