Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkams dvigubas savaitgalis nesusiklostė

Po neįtikėtinai nuostabaus praėjusio sezono RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse, šio pradžioje Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija komandai tenka patirti įvairių patirčių: nuo visus ekipos gerbėjus džiuginančių pergalių iki galbūt pernelyg anksti ateinančių pralaimėjimų. Tam yra priežasčių. Praeitame sezone nebuvo atakiečiams tokios atkarpos, kuomet iš varžybinio ritmo iškristų dėl traumų net dalis komandos, dalis lyderiaujančių ir kuriančių solidžią pridėtinę vertę krepšininkų. Šįmet turime šią situaciją, galimai truksiančią netgi iki naujųjų metų. Situaciją, kuomet tenka verstis su labai ribotomis galimybėmis. Netgi rungtyniaujant tokiomis sąlygomis iki pergalės pritrūksta labai nedaug. Taip galima būtų apibūdinti abejas šio savaitgalio rungtynes, kuriose T.Bietkio treniruojama kariauna penktadienio vakarą Šilalėje susirėmė su „Lūšies“ ekipa, na o šeštadienį jau tarp savų sienų rungtyniavo su Prienų „Mačiūnų-KKSC“ krepšininkais.

Pirmose rungtynėse atakiečiams labai sunkiai sekėsi įsivažiuoti. Pirmomis dvikovos minutėmis su „Lūšimi“ kone visi Kazlų Rūdos komandos paleisti metimai skriejo tiesiog pro šalį. Pirmąjį tašką „Ataka“-Kauno Kolegija“ pelnė besibaigiant tik penktai pirmo kėlinuko minutei, kuomet varžovams skyrus techninę pražangą, baudos metimą realizavo puikią sportinę formą demonstruojantis Matas Makauskas. Tuomet varžovai pirmavo 8:1. Ilgainiui optimizmo Kazlų Rūdos komandos stovykloje vis neatsirasdavo, nes „Lūšies“ krepšininkai ir toliau rinko taškus ganėtinai lengvai. Mėgindami pasiųsti atakiečius į nokautą jau pirmą atkarpą laimėjo Šilalės ekipa 17 taškų skirtumu – 28:11.

„Ataka“-Kauno Kolegija antro kėlinuko metu žaidimą stabilizavo. Po J.Davniuko kelių taškų serijos, aikštės šeimininkų turėtas pranašumas po truputį pradėjo tirpti ir tritaškį pridėjus M.Makauskui, sužaidus keturias antro kėlinuko minutes, atakiečiams iki Šilalės trūko 9 taškų – 32:23. Pora tolimų šilališkių taiklių metimų leido varžovams vėl pasistūmėti į priekį – 43:27. Iki pirmos dvikovos dalies pabaigos „Lūšis“ ir išsaugojo panašią persvarą – 48:34.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai mobilizavosi antroje rungtynių pusėje. Atakiečių gretose sėkmingą atakų ruožą turėjo K.Šarukas, apie save vis primindavo M.Makauskas ir varžovų persvara vėl pradėjo tirpti iki 5-6 taškų. Nors aikštės šeimininkai tritaškiais akimirkai buvo susigrąžinę 10 taškų persvarą, bet kėlinuko pabaigoje J.Davniuko taškų serija nupjovė šią persvarą perpus – 62:57.

Paskutiniame ketvirtyje aikštės šeimininkai dar labiau buvo remiami prie sienos. Puikią atkarpą Kazlų Rūdos komandoje turėjo Matas Makauskas, kuris paeiliui rinko 9 taškus. Jis ne tik išlygino rezultatą, likus rungtyniauti nepilnai keturioms minutėms, bet ir užtikrino, kad atakiečiai turėtų 5 taškų pranašumą  – 74:69. Deja, ilgai to išlaikyti nepavyko. Sunerimę „Lūšies“ krepšininkai sugebėjo išsigelbėti tritaškiais ir susigrąžinti pirmaujančios komandos statusą – 75:74, o rungtyniauti buvo likusi gera minutė. Susigrąžinę pasitikėjimą savo jėgomis Šilalės krepšininkai, gindamiesi desperatiškomis pastangomis nuo atakiečių lyderio M.Makausko, neleisdami šiam kone net priimti kamuolio, sužaidė baigiamojoje rungtynių dalyje sėkmingiau ir laimėjo jas penkių taškų skirtumu – 82:77.

Totalus lyderis šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandos gretose buvo Matas Makauskas, kuris surinko 29 taškus ir 24 naudingumo balus, kuris išprovokavo 7 varžovų pražangas. Po 16 taškų buvo Karolio Šaruko ir Jauniaus Davniuko sąskaitose. Mantas Gelčius „Ataka“-Kauno Kolegija komandai atkovojo 10 kamuolių.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos komanda gerokai nusileido varžovams rezultatyvių perdavimų rubrikoje (10 vs 25), jie perėmė daugiau kamuolių (8 vs 4), „Lūšies“ krepšininkai pranoko atakiečius atakuodami krepšį nuo trijų taškų zonos (11/26 (42,3 proc) vs 7/30 (23,3 proc)).

Po patirtos nesėkmės Šilalėje, atakiečiai mėgino sudalyvauti reabilitacijos programoje prieš Prienų krepšininkus, kurie išvakarėse turėjo kur kas kitaip jų nuotaiką paveikusias rungtynes su Kuršėnų ekipa. Jas prieniškiai laimėjo dviejų taškų persvara (92:90). Bet kokiu atveju šeštadienį susitiko komandos, abi turėjusios sunkias rungtynes. Kazlų Rūdos komandai rungtynės su „Mačiūnų-KKSC“ ekipa klostėsi kiek kitokiu scenarijumi nei dvikova su „Lūšimi“, tačiau baigiamoji jų dalis buvo tokia pati…

Nuo pat pirmų minučių rungtynėse vyravo apylygis žaidimas, nei vienai komandai pernelyg neatitrūkstant į priekį. Pirmam kėlinukui perkopus į antrą pusę, 7 taškų persvarą turėjo prieniškiai – 7:14, tačiau iki kėlinuko pabaigos „Ataka“-Kauno Kolegija pavijo varžovus ir pirma atkarpa baigėsi švieslentėje žybsint 16:16. Tradiciškai „lyginimo“ darbų aikštės šeimininkų gretose buvo ėmęsi M.Makauskas ir J.Davniukas.

Antrame kėlinuke optimizmo gūsiai aplankė Kazlų Rūdos komandą, kuomet prie atakų sėkmingo realizavimo prisidėjo ir kiti krepšininkai, vos aikštėje pasirodęs ir tritaškį smeigęs I.Eidukevičius, taškų rinkęs D.Ramonas. Savo ruožtu, tolimą metimą pataikius M.Makauskui ir švieslentėje buvo matyti malonesnis vaizdas: atakiečiai pirmavo 33:25. Visgi daugiau atitrūkti aikštės šeimininkams nepavyko. Varžovai nuolat buvo netoliese. Atskirais dvikovos momentais sumažindami Kazlų Rūdos komandos persvarą iki dviejų taškų, po pirmos dvikovos dalies „Mačiūnai-KKSC“ turėjo 5 taškų deficitą – 41:36.

Rungtynių įtampa neslūgo ir trečio ketvirčio metu. Abi komandos ne taip jau ir lengvai rinko taškus. Varžovus į priekį tempė D.Šeškus, Kazlų Rūdos komandoje žybteldavo M.Makauskas, tai D.Ramonas, K.Šarukas. Pirmaujančios komandos statusą atakiečiai išlaikė iki kėlinuko pabaigos, turėdami vis dar trapų 4 taškų pranašumą – 61:57.

Ketvirto kėlinuko pradžioje varžovai sužaidė atkarpą 5:0 ir persvėrė rezultatą 62:61. Štai tokiame fone pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai vyko rungtynės iki pat jų pabaigos. Likus rungtyniauti keturioms minutėms, rezultatas švieslentėje buvo lygus 69:69. Per pora minučių varžovų ekipos lyderis D.Šeškus pataikė tolimą metimą, o netrukus ir rezultatyviai užbaigė ataką prasiveržęs prie Kazlų Rūdos komandos krepšio ir Prienų ekipa įgijo 5 taškų pranašumą  – 69:74, o rungtyniauti buvo likusi gera minutė. Atakiečiams deja pasižymėti tuo metu nepavyko. T.Bietkio paprašyta minutės pertraukėlė padėties neišgelbėjo. „Mačiūnai-KKSC“ išsaugojo turėtą pranašumą ir laimėjo rungtynes 76:71.

Kazlų Rūdos komandoje vėl rezultatyviausiu krepšininku buvo 25 taškus pelnęs M.Makauskas. Jis surinko 21 naudingumo balą. 17 taškų ir 19 NB sukaupė Karolis Šarukas, 10 taškų pridėjo Jaunius Davniukas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai kur kas dažniau klydo (14 vs 5), varžovai perėmė daugiau kamuolių (11 vs 5), šiek tiek buvo pranašesni kovoje dėl atšokusių kamuolių (38 vs 36), atliko kiek daugiau rezultatyvių perdavimų (12 vs 10). Prienų krepšininkai turėjo šiokį tokį pranašumą atakuojant krepšį nuo 2 taškų zonos (26/50 (52 proc) vs 18/36 (50 proc)).

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegijos šiuo metu pergalių pralaimėjimų balansas – 3/3. Jį sau naudinga linkme T.Bietkio treniruojama komanda turės galimybę ateinantį šeštadienį, kuomet Plungėje susirems su „Olimpo“ ekipa.