Search
Close this search box.

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkų dvigubo savaitgalio laimikis – iškovota pergalė

Pirmą dvigubą savaitgalį Nostra.lt-RKL „A“ lygos pirmenybėse šiame sezone turėjo Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai. Jo metu Tomo Bietkio treniruojama ekipa susimedžiojo vieną pergalę. Penktadienį atakiečių trijų sezono starto pergalių seriją nutraukė VDU ekipa, įveikusi Kazlų Rūdos komandą, jeigu neklystame, per trejus metus pirmąkart. Savoje aikštėje rungtyniavę varžovai šventė pergalę rezultatu 81:70 (24:19, 14:16, 23:18, 20:17). Šeštadienį atakiečiai reabilitavosi ir nukovė savoje aikštėje keturiomis pergalėmis sezoną pradėjusius Šiaulių r. Grafu Kuršėnų SM krepšininkus. Dvikova Kazlų Rūdos sporto centre baigėsi rezultatu 89:79 (19:15, 23:20, 28:26, 19:18).

Penktadienio vakarą vykusios rungtynės VDU arenoje Kazlų Rūdos krepšininkams nesiklostė jau nuo pat pirmų rungtynių minučių, kuomet VDU ekipa įgijo devynių taškų persvarą – 13:4. Varžovai sėkmingai naudojosi Kazlų Rūdos komandos spragomis gynyboje, o ir atakiečiams pataikyti tądien buvo nemenkas iššūkis. Po tokios įžangos rungtynėse, po T.Bietkio paprašytos minutės pertraukėlės, pora švystelėtų atakiečių tritaškių vėl skriejo pro šalį. Tuo tarpu VDU persvara sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinuko pasiekė 12 taškų – 16:4. Šviesos blyksnis buvo pora Kazlų Rūdos komandos minučių, kuomet pavyko ir rezultatyviai užbaigti atakas, ir išprovokuoti varžovų pražangų. Aikštės šeimininkų susikurtas taškų skirtumas kaipmat aptirpo – 16:13. Tuomet VDU krepšininkus gelbėjo tritaškiai, leidę pirmąją atkarpą baigti pirmaujant penkių taškų persvara – 24:19.

Antrojo kėlinuko pirmoje pusėje „Ataka“-Kauno Kolegija ne kartą buvo persvėrusi rezultatą savo komandos naudai, tačiau perimti iniciatyvos pilnai atakiečiams nesisekė, o kėlinukui artėjant prie pabaigos VDU ekipa vėl susikrapštė 7 taškų pranašumą – 38:31. Šią atkarpą sėkmingiau užbaigė Kazlų Rūdos komanda. Tritaškį smeigus K.Šarukui (rezultatas tapo 38:35), tvykstelėjo viltis, jog antra rungtynių pusė atakiečiams galbūt bus geresnė. Vis dėlto viena kregždė dar ne vasara…

Trečiame kėlinuke Kazlų Rūdos komandai ir toliau nepavykdavo sužaisti bent jau ilgesnės rezultatyvios atkarpos, teko tenkintis lipimu varžovams ant kulnų. Negana to, VDU ekipa, solidžiau rungtyniavusi puolime, taškas po taško vienu metu pasiekė ir 14 taškų persvarą – 59:45. „Ataka“-Kauno Kolegija galėjo guostis tik tuo, jog iki kėlinuko pabaigos pavyko sumažinti šį pranašumą iki 8 taškų – 61:53.

Paskutiniame kėlinuke, šiaip ne taip Kazlų Rūdos komanda iki kėlinio vidurio buvo priartėjusi prie varžovo taip, kad trūko tik vieno taiklaus metimo – 65:63, tačiau vėl susidurta su taiklių metimų duobe ir VDU krepšininkai yrėsi link rungtynių finišo sparčiau – 72:63. Nors T.Bietkiui teko prašyti dar vienos minutės pertraukėlės, tačiau įvykių raidos pakeisti nepavyko. VDU krepšininkus vėl gelbėjo pora taiklių tolimų metimų ir aikštės šeimininkai, po keturių pralaimėjimų sezono starte, šventė pirmą pergalę.

Rezultatyviausi krepšininkai šiose rungtynėse buvo po 11 taškų surinkę A.Krūminis ir M.Makauskas. 10 taškų pelnė K.Šarukas. Augustinas Krūminis buvo ir naudingiausias Kazlų Rūdos ekipos krepšininkas, surinkęs 18 NB.

Žvelgiant į komandinę statistiką, VDU ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 vs 36), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 vs 16), perėmė daugiau kamuolių (8 vs 3). Varžovai buvo tikslesni tiek atakuojant krepšį nuo dviejų taškų zonos (25/42 (59 proc) vs 16/32 (50 proc)), tiek metant tritaškius (8/29 (27 proc) vs 4/20 (20 proc)).

Visai kitomis nuotaikomis krepšinio aikštelę atakiečiai paliko po šeštadienio rungtynių su Šiaulių r. Grafu Kuršėnų SM ekipa. Tiesa, pačios rungtynės buvo labai įtemptos ir aikštės šeimininkams dėl pergalės teko gerokai paplušėti.

Pirmomis rungtynių minutėmis, po G.Asačiovo taškų ir J.Davniuko tritaškio Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį 5:0. Netrukus atsišaudė ir svečiai, sumažindami aikštės šeimininkų pranašumą iki minimumo – 8:7. Tokiame formate ir vyko pirma atkarpa. Į atakiečių sėkmingą ataką, atsakydavo ir Kuršėnų krepšininkai. Tik kėlinukui artėjant prie pabaigos, po M.Makausko 5 taškų serijos „Ataka“-Kauno Kolegija turėjo 6 taškų persvarą – 17:11, kurią sužaidus pirmas dešimt minučių kuršėniškiai apkramtė iki 4 taškų – 19:15.

Antrojo kėlinuko pirmoje pusėje Šiaulių rajono krepšininkai pavijo atakiečius ir tuomet dvikova vyko taškas į tašką. Tuomet Kazlų Rūdos komandos puolimą priekin vedė pora K.Šaruko ir T.Sebežiovo smeigti tritaškiai atakiečiams veržiantis į priekį 37:28. Dar vieną tolimą metimą smogė L.Stoškevičius ir aikštės šeimininkų persvara tapo dviženkle – 42:31. Pora rezultatyvių svečių atakų paskutinę kėlinuko minutę leido varžovams užbaigti jį turint 7 taškų deficitą  – 42:35.

Trečio kėlinuko pirmoje pusėje į malonų akiai ir ausiai dešimties taškų skirtumą atakiečius sugrąžino T.Sebežiovo tolimas metimas – 47:37, tačiau pora tokio kalibro metimų sulaukė ir aikštės šeimininkai. O realizavus dar du baudos metimus, iš Kazlų Rūdos persvaros buvo belikę 2 taškai – 47:45. Tuomet aikštės šeimininkus vėl į priekį vedė T.Sebežiovas, E.Antanaitis, vėliau snaiperio ir ne tik savybes vėl pademonstravo veržlus atakietis M.Makauskas, tolimą metimą įprosinęs L.Stoškevičius ir varžovai pasibaigus trečiai atkarpai buvo palikti bent trumpam už devynių taškų – 70:61.

Nebuvo Kazlų Rūdos komandos stovykloje ramybės ir ketvirtajame kėlinuke. Ją sausa atkarpa 6:0 pradėjo svečiai ir atakiečiai buvo pasiekiami vienu tolimu metimu – 70:67. Šią grėsmę kaipmat atitolino M.Makausko puikus žaidimas puolime, kuris sugrąžino aikštės šeimininkams 10 taškų persvarą  – 79:69, o rungtyniauti buvo likę ne taip ir mažai, kiek daugiau nei pusę kėlinuko. Įtampos šioje rungtynių fazėje taip pat netrūko. Nors varžovai ir mėgino priartėti prie „Ataka“-Kauno Kolegija komandos, lemiamus kirčius sudavė atakiečiai, kurie iškovojo pergalę, kaip jau žinote, dešimties taškų skirtumu – 89:79.

Rezultatyviausiai Kazlų Rūdos komandos gretose rungtyniavo 22 taškus pelnęs T.Sebežiovas, 16 taškų – M.Makauskas, 13 taškų – K.Šarukas. Tadas Sebežiovas buvo ir naudingiausias atakietis – 21 NB. Džiugu, kad visi aikštelėje pasirodę krepšininkai buvo su teigiamu naudingumo balų balansu.

Komandinėje statistikoje „Ataka“-Kauno Kolegija laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (46 vs 34), buvo solidesnė atakuojant krepšį nuo trijų taškų zonos (9/30 (30 proc) vs 6/28 (21 proc)), šiek tiek taiklesnė buvo baudos metimų zonoje (18/27 (66 proc) vs 13/20 (65 proc)). Varžovai pranoko metimais iš vidutinių nuotolių (22/41 (53 proc) vs 24/38 (63 proc)).