Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija nestabdo -savaitgaly pasiektos dvi pergalės

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkų solidus pasirodymas antroje Nostra.lt-RKL „A“ lygos reguliaraus sezono pusėje tęsiasi. Po dvigubo savaitgalio T.Bietkio treniruojama kariauna susimedžiojo abi pergales. Penktadienio popietę išvykos rungtynėse Kupiškyje atakiečiai įveikė „Kupiškį“. Dvikova baigėsi rezultatu 90:76 (26:27; 27:19; 12:13; 25:17), na o šeštadienį jau savoje aikštėje Kazlų Rūdos komanda vargais negalais palaužė Kuršėnų „Grafų Furniture“. Kuršėniškiai įveikti rezultatu 89:87 (22:22; 17:21; 25:20; 25:24). Po šio savaitgalio iškovotos jau septynios pergalės iš aštuonių galimų. Kazlų Rūdos komanda kilstelėjo į septintąją turnyrinės lentelės poziciją.

Rungtynėse su Kupiškio krepšininkais didžiąją jų dalį vyko apylygė kova. Pirmo kėlinuko metu abi komandos pasižymėjo rezultatyvumu. Nei viena iš jų didesnio nei 4 taškų skirtumo neturėjo. Rungtynės vyko taškas į tašką, dažniau pirmaujant aikštės šeimininkams, tačiau atskirais epizodais persveriant trumpam rezultatą ir Kazlų Rūdos komandos naudai. Galingai puolime rungtyniavo M.Makauskas, kuris per dešimt minučių sugebėjo surinkti 10 taškų. „Achilo kulnas“ tądien atakiečių žaidime buvo baudos metimai. Daugiau nei pusė jų skriejo pro šalį. Nepaisant to, „Ataka“-Kauno Kolegija laikėsi labai arti varžovo. Aikštės šeimininkai turėjo po pirmos atkarpos vos taško pranašumą – 27:26.

Antrame kėlinuke, pirmoje jo pusėje toliau tęsėsi apylygė kova. Tiesa, besivejančios komandos pozicijoje buvo atsidūrę jau Kupiškio krepšininkai, kurie turėjo 2-4 taškų deficitą. Kazlų Rūdos komandos puolimą priekin vedė J.Davniukas, pelnęs šios atkarpos metu 8 taškus, o kėlinuko pabaigoje 6 taškų seriją kalė M.Makauskas ir atakiečiai iki jo pabaigos susikrapštė 7 taškų pranašumą – 53:46.

Trečio kėlinuko pradžioje tritaškį smeigęs K.Šarukas padidino Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 10 taškų – 56:46. Ilgainiui puolimas iš abiejų komandų pusės prislopo, tačiau T.Bietkio treniruojamai ekipai pavyko išlaikyti dar antro kėlinuko pabaigoje susikurptą persvarą ir lemiamą ketvirtį pasitikti pirmaujant 65:59. Ketvirto kėlinuko pradžioje aikštės šeimininkai vėl mėgino artėti, tačiau čia pat sulaukė A.Kuzminsko ir K.Šaruko tritaškių ir atakiečiai vėl įgijo dviženklę persvarą – 71:61. Kazlų Rūdos komandos puolimo arsenale gerai veikė tolimoji artilerija, kuri kompensuodavo nepataikytus baudos metimus. „Ataka“-Kauno Kolegija didesnę kėlinuko dalį išlaikė dviženklį pranašumą. Kėlinio pabaigoje D.Ramono švystelėtas tritaškis jau nebekėlė jokių abejonių. Kazlų Rūdos komandos persvara buvo jau 16 taškų – 90:74. Na, o galutinis dvikovos rezultatas, kaip jau žinote, 90:76.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai ir naudingiausiai rungtyniavo 23 taškus ir 19 naudingumo balų surinkęs M.Makauskas. 13 taškų komandai pridėjo J.Davniukas, 12 taškų – K.Šarukas. Pažymėtina, kad visi tądien atakiečių gretose rungtyniavę krepšininkai rinko taškus ir turėjo teigiamą naudingumo balų vertinimą.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 vs 36), rečiau klydo (10 vs 16), perėmė net 10 kamuolių (varžovai – 5 kamuolius). Kazlų Rūdos komanda pranoko taiklumu nuo trijų taškų zonos (14/31 (45,1 proc) vs 6/23 (26 proc). Tiesa, Kupiškio ekipa šimtaprocentinį pataikymą turėjo nuo baudų metimo linijos. Visos 14 mestų baudų pasiekė tikslą. Tuo tarpu atakiečiai iš 22 mestų baudų pataikė vos 8 ir tai tesudarė 36,3 proc.

Pakylėti puikios pergalės Kupiškyje, šeštadienį Kazlų Rūdos komanda lūkuriavo Kuršėnų „Grafų Furniture“, kuri į Suvalkiją atvyko ne pačios stipriausios sudėties. Panašu, kad neįvertinę deramai varžovų atakiečiai vos neįbrido į dilgėles… Vietoj lengvesnės kovos brūkštelėjant į turnyrinę lentelę dar vieną tašką, „Ataka“-Kauno Kolegija žvelgiant į rungtynių visumą vos jo nepaliko Kuršėnų rūbinėje.

Pačios pirmos rungtynių minutės klostėsi dar gana sklandžiai. Pirmiesiems atsidarius varžovams, Kazlų Rūdos komanda atsakė 9 taškų serija, kuriuos sukalė visa ketveriukė – J.Davniukas, I.Dirda, M.Gelčius, M.Makauskas ir atakiečiai pirmavo 9:2. Taškas po taško, viso ketvirčio metu nepastebimai kuršėniškiai priartėjo. Pasinaudodami kiek vangoka aikštės šeimininkų gynyba „Grafų Furniture“ sulig paskutinėmis pirmo kėlinuko sekundėmis švystelėjus tritaškį G.Mockui rezultatą išlygino 22:22.

Antrame kėlinuke gynybinės bėdos įsismarkavo. Pirmomis minutėmis varžovai mostelėję penkis taškus išsiveržė į priekį 27:22. 6 taškų serija atsakė M.Makauskas, kuris pelnė tritaškį ir kitoje atakoje pelnydamas taškus išprovokavo dar ir varžovų baudą. Atakiečiai persvėrė rezultatą 28:27. Toks permainingas stumdymasis truko visą kėlinuką, vis daugiau pirmaujant, kad ir nedideliu skirtumu varžovams. Čili pipiriukų aikštės šeimininkams pabėrė vėl paskutinėmis sekundėmis švystelėtas V.Bardausko tritaškis, po kurio „Grafų Furniture“ laimėjo pirmą dvikovos dalį 43:39.

Trečio kėlinuko pradžioje Kazlų Rūdos komanda surengė reidą. Sužaisdami atkarpą 13:3  atakiečiai kaipmat panaikino varžovų pranašumą ir per pirmas keturias minutes išsiveržė priekin 52:46, tačiau olimpinės ramybės nebuvo. Kuršėniškiai po truputį rausdamiesi pasivijo aikštės šeimininkus 59:59. Nors kėlinuko pabaigose „Ataka“-Kauno Kolegija buvo susikrapščiusi vėl 4 taškų persvarą, bet jau tradiciškai tose rungtynėse tritaškį paskutinėmis sekundėmis smeigė P.Tamoliūnas ir atakiečiams liko vieno taško persvara – 64:63.

Įtampos, jau ir atsirandančio nervingumo netrūko ir paskutiniame ketvirtyje. Rungtynės vyko taškas į tašką, pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai. Didžiausią persvarą Kazlų Rūdos ekipa turėjo kėlinukui perkopus į antrą pusę, kuomet po I.Dirdos taškų atakiečiai pirmavo 77:72. Rungtynėse likus 4 minutėms tai nėra tas pranašumas, kuris užtikrintų ramybę. Jos aikštės šeimininkai ir neturėjo. Kuršėnų ekipa, ne tik panaikino šį nediduką skirtumą, bet likus rungtyniauti 1 min ir 6 sek, po varžovų prasiveržimo ir taiklaus metimo buvo priekyje 85:82. Rodėsi, kad viskas slysta iš po kojų. Laimei, rezultatą už keletos sekundžių išlygino tritaškiu K.Šarukas, netrukus dar kartą į varžovų taiklų metimą tokiu pat atsakė M.Makauskas, o į netaiklų metimą taikliu metimu atsakęs G.Asačiovas, likus septynioms sekundėms persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 89:87. Kaip ant adatų praėjusios likusios sekundės varžovams naudos neatnešė ir atakiečiai išvargo pergalę minėtu rezultatu.

Kazlų Rūdos komandoje net penki krepšininkai pelnė 10 ir daugiau taškų: M.Makauskas (24 taškai), I.Dirda (19 taškų), K.Šarukas (13 taškų), G.Asačiovas (11 taškų), J.Davniukas (10 taškų). I.Dirda buvo naudingiausiu atakiečių krepšininku, kuris surinko 29 NB. „Ataka“-Kauno Kolegija lyderis atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 7 varžovų pražangas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 vs 26), buvo tikslesni atakuojant krepšį nuo 2 taškų zonos (27/44 (61,3 proc) vs 20/38 (52,6 proc)), Nusileista varžovams vėl realizuojant baudos metimus (11/18 (61,1 proc) vs 17/21 (80,9 proc)), Kazlų Rūdos komanda dažniau klydo (14 vs 10), varžovai perėmė daugiau kamuolių (8 vs 3).