Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija nutraukė pralaimėjimų seriją Kuršėnuose

Pagaliau po šio dvigubo savaitgalio T.Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšinio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją. Nors penktadienį namų aikštėje rezultatu 52:70 (6:21; 15:13; 14:22; 17:14) nusileista Kupiškio „Kupiškiui“, šeštadienį ilgai laukta pergalė iškovota Kuršėnuose prieš „Grafų-Furniture“ ekipą. Šiaulių r. komanda įveikta 88:77 (26:21; 25:15; 18:15; 19:26).

Penktadienio vakarą vykusiose rungtynėse Kupiškio komandos krepšys buvo tarsi „užrištas“. Per pirmą rungtynių kėlinuką atakiečiai pelnė vos šešis taškus. Kupiškėnai dvikovą pradėjo sausa atkarpa 11:0. Ne ką tegelbėjo ir T.Bietkio paimta minutės pertraukėlė. Po jos svečiai ir toliau didino pranašumą ir jau po pirmos dešimties minučių susikrovė 15 taškų persvarą – 21:6.

Antro kėlinuko metu aikštės šeimininkams košmaras tęsėsi. Po poros Kupiškio ekipos švystelėtų tritaškių, varžovų persvara panėšėjo jau į bauginančiai triuškinančią. Sužaidus keletą antro kėlinuko minučių rezultatas švieslentėje buvo 6:29. Kazlų Rūdos komandos puolimą iš „mirties taško“ išjudino tritaškį paleidęs M.Košelis, o netrukus taškų seriją paleido M.Makauskas, stabilizavęs atakiečių žaidimą puolime ir taip pristabdęs be paliovos augusią Kupiškio ekipos persvarą. Perkopus kėlinukui į antrą pusę, „Ataka“-Kauno Kolegija turėjo 17 taškų deficitą – 14:31. Iki kėlinuko pabaigos aikštės šeimininkai jį dar šiek tiek sumažino ir po pirmos dvikovos dalies į ilgąją pertrauką keliavo atsilikinėdami 21:34.

Optimistine gaida Kazlų Rūdos  komanda pradėjo trečią atkarpą, kai prasiveržęs prie varžovų krepšio taškus pelnė ir pražangą išprovokavo J.Davniukas. Po jo realizuoto baudos metimo kupiškėnams buvo likę jau dešimt taškų – 24:34. Deja, klaidos, pramesti metimai vėl darė savo. Varžovai netruko atitrūkti ir tvirtai vėl laikyti rungtynių vadžias – 24:41. Panašią persvarą Kupiškio ekipa laikė iki atkarpos pabaigos ir po trijų ketvirčių pirmavo užtikrintai – 35:56. Paskutiniame ketvirtyje atakiečiai dar buvo sugebėję pirmoje kėlinuko pusėje sumažinti varžovų persvarą iki 13 taškų (43:56), tačiau tai buvo viskas, ką galėjo tą vakarą padaryti aikštės šeimininkai. Kupiškio ekipa, reikiamu metu pataikydama tritaškius vėl tolo  ir išsivežė pergalę iš Kazlų Rūdos laimėdama rungtynes 70:52.

„Ataka“-Kauno Kolegija ekipoje liūto dalį taškų vėl pelnė Matas Makauskas – 27 taškai. Jis buvo ir naudingiausias atakiečių krepšininkas, surinkęs 23 NB. 10 taškų ir 18 NB buvo J.Davniuko sąskaitoje.

Komandinėje statistikoje aikštės šeimininkai nusileido varžovams daugelyje komponentų: kova dėl atšokusių kamuolių (36 vs 51), rezultatyvūs perdavimai (9 vs 15), metimai nuo dviejų taškų zonos (12/38 (31,5 proc) vs 16/43 (37,2 proc)), tritaškiai (5/27 (18,5 proc) vs 11/31 (35,4 proc)).

Radikaliai kitokiomis nuotaikomis atakiečiai baigė rungtynes šeštadienį Kuršėnuose. Komanda pagaliau vėl pajuto primirštą pergalės skonį. Tądien „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkams „savaeigės haubicos“ veikė nepalyginamai geriau nei penktadieninėse rungtynėse. Nors pirmomis minutėmis į priekį išsiveržė „Grafų-Furniture“ krepšininkai 6:2, rezultatą po 4 taškų serijos lygino M.Gelčius ir atakiečiai su varžovais keliavo koja kojon. Puikiai tądien puolime be jau įprastai matomo lyderio M.Makausko, įsiliejo D.Ratkus. Po minėtų krepšininkų taškų, tritaškį švystelėjus J.Davniukui, Kazlų Rūdos komanda įgijo 4 taškų persvarą  – 17:13. Aikštės šeimininkų mėginimus jį lyginti ataušindavo tritaškiais M.Makauskas, D.Ramonas ir Kazlų Rūdos ekipa pirmą atkarpą baigė pirmaudama 26:21. Antrame kėlinuke atakiečiai, pajutę pasitikėjimą savo jėgomis, dar labiau įsivažiavo. Puolime atkuto K.Šarukas, puikiai realizuodavo metimus D.Ratkus, po kurio tritaškio, sužaidus kiek daugiau nei tris minutes antrame kėlinuke, Kazlų Rūdos komandos persvara perkopė dviženklę taškų ribą – 37:26. Savo tolimo veikimo pabūklą užsitaisė ir M.Makauskas. Po jo tritaškių atakiečiai dar labiau tolo nuo aikštės šeimininkų – 47:30. Panašų pranašumą „Ataka“-Kauno Kolegija laikė iki pirmos rungtynių dalies pabaigos, laimėdami ją 51:36.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis „Grafų-Furniture“ krepšininkai mėgino grįžti į rungtynes ir sužaidę rezultatyvesnę seriją buvo sumažinę atakiečių pranašumą iki 8 taškų – 53:45, tačiau tam T.Bietkio treniruojama ekipa buvo tinkamai pasiruošusi. Tam priešnuodžių greitai surado M.Makauskas, jam antrino tritaškį įsūdęs K.Šarukas. Netrukus tokio pat kalibro metimą švystelėjo sėkmingai šiame mače pasirodęs, dar tik antrąkart su komanda rungtyniavęs A.Kuzminskas, po kurio taškų rezultatas švieslentėje atrodė labai simpatiškai – 66:47. Tokiu tonusu rungtyniaudami atakiečiai pasitiko paskutinį ketvirtį pirmaudami 69:51. Įsikibę abiem rankomis ir kojomis Kazlų Rūdos komandos krepšininkai prie vis stiprėjančio pergalės kvapo laikėsi ir paskutiniame kėlinuke. Tiesa, šiam slenkant į pabaigą, kuršėniškiai aptirpdė atakiečių pranašumą, tačiau pergalę, už kurią duodamas taškas, šventė Kazlų Rūdos ekipa. Dvikovą T.Bietkio treniruojama komanda laimėjo 11 taškų persvara – 88:77.

Tradiciškai, rezultatyviausiu krepšininku Kazlų Rūdos komandos gretose buvo 25 taškus pelnęs Matas Makauskas. Po 15 taškų surinko D.Ratkus ir K.Šarukas. D.Ratkus kartu su D.Ramonu sukaupė po 18 naudingumo balų.

Komandinėje statistikoje „Ataka“-Kauno Kolegija laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (41 vs 24), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 14), rečiau klydo (4 vs 9). Atakiečiai gerokai pranoko varžovus atakuodami krepšį nuo trijų taškų zonos (13/29 (44,8 proc) vs (3/18 (16,6 proc)).