Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija palaužė Šilalės „Lūšį“ ir pasiekė revanšą

Ketvirta pergalė iš penkių galimų! Štai taip Nostra.lt-RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybių antrajame rate sukasi Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija kariauna. Penktadienio vakarą, pamiršę kluptelėjimą šeštadienio mače Biržuose, atakiečiai atkakliose, kovingose rungtynėse, jų pabaigoje palaužė Šilalės „Lūšį“. Įveikdama ją rezultatu 83:75, Kazlų Rūdos komanda atsirevanšavo varžovams už patirtą pralaimėjimą išvykoje ir turnyrinėje lentelėje po penktadieninių batalijų įsitaisė septintoje pozicijoje. O dar ne taip ir seniai komanda buvo keturiolikta… Tiesa, „miegoti“ nėra kada, nes bet kuris pralaimėjimas gali padaryti turnyrinės lentelės laiptelius labai slidžius…

Na, o dvikova prieš Šilalę atakiečiams buvo labai sunki. Daug kontakto, daug fizinių dvikovų, metimai iš nelengvų padėčių. Nieko keisto, kad didesnė rungtynių pusė nebuvo itin rezultatyvi. Atakiečiams ko gero kur kas lengviau dvikova būtų besiklostanti, jeigu ne „Achilo kulnas“ – baudos metimai, kurių gera realizacija Kazlų Rūdos ekipa pasigirti negalėjo. Pirmi rungtynėse krepšį atrakino atakiečiai, kuomet tritaškį švystelėjo M.Makauskas – 3:0. Varžovai į tai atsakė prasiveržimu prie krepšio ir taip pat taikliu metimu – 3:2. Pirmą pusę kėlinuko aikštės šeimininkai pirmavo. Pataikant kas antrą baudą penktąją dvikovos minutę „Ataka“-Kauno Kolegija buvo priekyje 9:6. Šilalės krepšininkai keletą kartų tritaškiais buvo persvėrę rezultatą savo komandos naudai, tačiau kėlinukui einant į pabaigą K.Šaruko pelnyti penki taškai leido atakiečiams baigti atkarpą pirmaujant 18:16.

Atkakliai ir permainingai vyko ir antra dvikovos atkarpa. Tai poros, trijų taškų persvarą turėjo „Lūšies“ krepšininkai, tai priekin išsiverždavo atakiečiai, tai rezultatas buvo lygus. Tokia koja kojon kelionė buvo beveik iki atkarpos pabaigos. Likus rungtyniauti minutei, švieslentėje žybsėjo 35:35. Kėlinuką sėkmingiau užbaigė aikštės šeimininkai. Vieną iš dviejų baudos metimų pataikius D.Ramonui ir tolimą metimą M.Makauskui, pirmą dvikovos pusę atakiečiai baigė susikrapštydami keturių taškų persvarą – 39:35.

Antroje rungtynių pusėje nieko naujo – daug jėgos, klampaus žaidimo aikštėje, mėginant vieną kitus paskandinti gynybos gniaužtuose. Didžiąją trečio kėlinuko dalį 4-6 taškų persvarą turėjo atakiečiai, tačiau nuolat lipdami ant kulnų varžovai besibaigiant jam rezultatą išlygino – 52:52, o paskutinį ketvirtį komandos pasitiko švieslentėje tvieskiant 55:55. Paskutinio kėlinuko pirmomis minutėmis iniciatyvą mėgino perimti aikštės šeimininkai. Po M.Makausko tritaškio ir J.Davniuko taškų vėl sugrįžo Kazlų Rūdos komandos turėta šiokia tokia persvara – 60:55. Į varžovų mėginimą švelninti Kazlų Rūdos komandos pranašumą netrukus tritaškiu atsakė G.Asačiovas – 63:57. „Lūšies“ krepšininkai, neleisdami pabėgti atakiečiams, gelbėjosi tritaškiais ir likus rungtyniauti keturioms minutėms buvo sumažinę „Ataka“-Kauno Kolegija persvarą iki 2 taškų – 68:66. Tolimoji artilerija gerai veikė ir Kazlų Rūdos komandoje. Netrukus tritaškį smeigė M.Makauskas, pora taškų pridėjo J.Davniukas ir atakiečiai įgijo 7 taškų pranašumą  – 73:66. Nors varžovams dar kartą buvo pavykę priartėti sumažinant „Ataka“-Kauno Kolegija persvarą iki poros taškų, lemtingus kirčius sudavė pora tritaškių įvyniojęs vėl M.Makauskas ir Kazlų Rūdos komanda šventė pergalę rezultatu 83:75.

Žvelgiant į individualius atakiečių pasirodymus, puikiai šiame mače grūmėsi Mantas Gelčius, kuris sužaidė ko gero vienas geriausių savo karjeros rungtynių. Jis vieną po kito rinko kamuolius po krepšiu, buvo rezultatyvus ir puolime. Jo indėlis Kazlų Rūdos komandoje buvo nuolat jaučiamas. M.Gelčius surinko 16 taškų ir atkovojęs net 17 kamuolių, išprovokavęs 8 varžovų pražangas sukaupė 37 naudingumo balus. 20 taškų varžovams atseikėjo 6 tolimus metimus įsviedęs į Šilalės krepšį M.Makauskas. 12 taškų pelnė G.Asačiovas, 11 taškų – K.Šarukas.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos komanda darė šiek tiek mažiau klaidų (9 vs 12), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21 vs 12), laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (36 vs 35), tiksliau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (17/32 (53,1 proc) vs 19/43 (44,1 proc)), kiek tiksliau metė baudas (13/26 (50 proc) vs 7/15 (46,6 proc)). Varžovams nusileista atakuojant krepšį iš trijų taškų zonos (12/31 (38,7 proc) vs 10/20 (50 proc)).