Search
Close this search box.

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija pranoko Druskininkų „Druskininkus“

Trečią pergalę iš eilės Nostra.lt-RKL „A“ lygoje iškovojo Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai, kurie savoje aikštėje įtikinamu rezultatu 84:60 (24:10, 16:18, 27:20, 17:12) įveikė šios lygos naujokus Druskininkų „Druskininkus”. Gausiai palaikant Kazlų Rūdos sporto centre susirinkusiems krepšinio sirgaliams, aikštės šeimininkų jėgą varžovai pajuto dar pirmoje rungtynių pusėje. Po apylygaus pasistumdymo pirmomis rungtynių minutėmis, kuomet rezultatas švieslentėje, po svečių pataikyto tritaškio, buvo lygus – 10:10, Kazlų Rūdos komandos krepšininkai surengė rezultatyvių atakų plejadą ir greitai atitrūko nuo druskininkiečių. Per šešias pirmo kėlinuko minutes taškus renkant eilei krepšininkų: M.Gelčiui, E.Antanaičiui, L.Stoškevičiui, A.Krūminiui, atakiečiai šovė atkarpą 14:0 ir po pirmo kėlinuko pirmavo 24:10.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis tęsėsi Druskininkų komandos taškų badas, o „Ataka“-Kauno Kolegija smaginosi toliau. Taškų karuselę tritaškiu užsuko M.Makauskas, dar pora taškų pridėjo kitoje atakoje L.Stoškevičius, o sekančio reido metu tritaškį smogė Ž.Kerza ir po tokios įžangos 8:0, rezultatas švieslentėje tapo 32:10. O sužaistos tebuvo vos trys kėlinuko minutės. Po tokio taškų lietaus, atakiečių puolimas prigeso. Šia aikštės šeimininkų tyla pasinaudoję svečiai, atsakydami sausa atkarpa 7:0, kiek aptirpdė grėsmingai išaugusią „Ataka“-Kauno Kolegija persvarą – 32:17. Vėliau keletos minučių tylą, kuomet nebuvo pelnomi taškai, nutraukė T.Sebežiovas, bet ilgainiui Kazlų Rūdos komandos puolimas nebebuvo toks rezultatyvus ir iki kėlinuko pabaigos Druskininkų ekipa sumažino Kazlų Rūdos persvarą iki 12 taškų – 40:28.

Vos prasidėjus trečiai atkarpai svečiai mėgino užklupti atakiečius nepasiruošusius ir perimti rungtynių iniciatyvą. Keletos atakų metu, spaudžiant aikštės šeimininkus prie savo krepšio, jiems pavyko perimti keletą kamuolių ir atsakyti rezultatyviomis atakomis, taip sumažinant Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 6 taškų – 41:35. Atakiečius iš letargo miego pabudino T.Bietkio paprašyta minutės pertraukėlė. „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkų puolimas paaštrėjo, pasipylė eilė varžovų pražangų ir gerindami aikštės šeimininkai pataikytų baudų procentą, kuriuo pasigirti negalėjo pirmoje rungtynių pusėje, artėjant kėlinuko viduriui vėl išlaikė 10-12 taškų persvarą, o antroje jo pusėje sėkmingai puolime rungtyniaujant M.Gelčiui, T.Sebežiovui Kazlų Rūda beveik susigrąžino tai, ką buvo pasiekusi per pirmas trylika rungtynių minučių. Trečią ketvirtį atakiečiai baigė pirmaudami 19 taškų skirtumu – 67:48.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai rungtynes pilnai kontroliavo ir paskutinio ketvirčio metu. Į varžovų mėginimus artėti pirmoje kėlinuko pusėje, aikštės šeimininkai atsakė tuo pačiu. Negana to, artėjant kėlinuko viduriui, po M.Makausko tritaškio ir L.Stoškevičiaus taškų, atakiečių persvara vienu metu ūgtelėjo iki 27 taškų – 79:52. Taigi, likusios rungtynių minutės tebuvo formalumai ir Kazlų Rūdos komanda šventė užtikrintą pergalę – 84:60.

Rezultatyviausiu ir naudingiausiu Kazlų Rūdos komandos krepšininku buvo 20 taškų pelnęs ir 22 naudingumo balus surinkęs Mantas Gelčius. Po 11 taškų aikštės šeimininkams pelnė L.Stoškevičius ir E.Antanaitis. Tadas Sebežiovas išprovokavo net 10 varžovų pražangų, Ž.Kerza atkovojo 9 kamuolius. Jis kartu su T.Sebežiovu atliko po 5 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje „Ataka“-Kauno Kolegija pranoko varžovus kova dėl atšokusių kamuolių (53 vs 34), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 vs 12), tikslesni buvo atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (19/38 (50 proc) vs 20/50 (40 proc)), realizuojant baudos metimus (28/38 (73 proc) vs 5/9 (55 proc)), šiek tiek geriau sekėsi tolimi metimai (6/25 (24 proc) vs 5/22 (22 proc)).