Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija šiuos metus užbaigė išplėšdami pergalę prieš Raseinių „Raseinius“

Gruodžio 22-ąją, didžiųjų metų švenčių išvakarėse, pagaliau savo sirgalius pergale nudžiugino T.Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai. Nutraukdami keletos pralaimėjimų seriją, pralaimėjimų, kurie patirti po pratęsimų, atakiečiai ant menčių paguldė Raseinių „Raseinius“. Būtent su šiais varžovais Kazlų Rūdos komandos krepšininkai praėjusiame sezone kovojo dėl RKL „A“ lygos bronzos. Rungtynės, vykusios sporto centre, neapsiėjo be dramatizmo. Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjusi „Ataka“-Kauno Kolegija, priremta prie sienos ir iš pažiūros beviltiškoje situacijoje atsidūrusi komanda, vos per keletą minučių sugebėjo apversti rungtynes aukštyn kojomis ir iškovoti taip ilgai lauktą solidžią pergalę. Raseiniškiai nukauti rezultatu 94:88 (21:24; 18:23; 23:23; 32:18).

Pirmomis rungtynių minutėmis savo komandą priekin išvedė vienas iš varžovų komandos lyderių A.Montrimavičius – 0:4. Savo ruožtu atakas rezultatyviai užbaigė ir atakiečių lyderiai I.Dirda, M.Makauskas, tačiau raseiniškiai išlaikė pirmaujančios komandos statusą – 8:6. Negana to, po A.Montrimavičiaus poros tritaškių, varžovų persvara ūgtelėjo iki 8 taškų – 14:6, o sužaistos buvo dar nepilnos penkios minutės. Netrukus 8 be atsako taškų serija atsakė ir Kazlų Rūdos komanda, rezultatas buvo išlygintas – 16:16, o kėlinukui artėjant prie pabaigos, po trijų taiklių M.Makausko baudos metimų, akimirkai atakiečiai pirmavo 21:18. Visgi kėlinuko pabaigą solidžiau sužaidė Raseinių krepšininkai ir pirmas ketvirtis baigėsi jiems pirmaujant 24:21.

Antrojo kėlinuko pirmoje pusėje aikštės šeimininkai nuolat buvo arti varžovo. Vienu tašku rezultatą buvo persvėręs M.Makauskas (25:24), vėliau tritaškiu jį lygino K.Šarukas (28:28), tačiau ilgainiui 4-6 taškų persvarą turėjo Raseinių krepšininkai, kurie kėlinukui keliaujant prie pabaigos, prie rodos neprametančio A.Montrimavičiaus tritaškio, įgijo ir dviženklę persvarą – 47:36, priversdamas T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės. Po jos atakiečiai sugebėjo iki ilgosios pertraukos nukrapštyti nuo varžovų pranašumo tris taškus – 47:39.

Trečiame kėlinuke toliau pirmaujančios komandos vadžias laikė Raseinių krepšininkai. Vos Kazlų Rūdos ekipa sumažindavo varžovų pranašumą iki 4-5 taškų, didesnio progreso aikštės šeimininkams pasiekti nepavykdavo. Tai “Ataka”-Kauno Kolegija neišvengdavo klaidos, tai varžovai sugebėdavo atsakyti taikliu metimu ir taip išlaikyti arti dviženklės ar dviženklę persvarą. Vienu metu trečiame kėlinuke Raseiniai pirmavo 13 taškų – 66:53. Ją atakiečiai iki kėlinuko pabaigos sumažino iki 8 taškų – 70:62.

Paskutiniame ketvirtyje tęsėsi trečio kėlinuko tendencijos: į netaiklius „Ataka“-Kauno Kolegija metimus ar klaidas, varžovai sugebėdavo atsakyti taškais ir toliau išlaikyti dviženklį pranašumą – 73:63. Negana to, dar labiau niūresnių nuotaikų įnešė ir gauta Kazlų Rūdos komandai skirta techninė pražanga. Sužaidus beveik penkias ketvirto kėlinuko minutes, po Raseinių krepšininko tritaškio, varžovai pirmavo 81:68. Atrodė, kad šiose rungtynėse jau niekas nepasikeis, svečiai taip ir baigs jas išlaikydama saugų atstumą, tačiau po minutės pertraukėlės atakiečiai varžovams užkūrė pirtį. Kazlų Rūdos komanda šiame sezone sužaidė ko gero vieną galingesnių atkarpų su laiminga pabaiga kapstantis iš duobės. Per geras tris minutes iš Raseinių krepšininkų pranašumo nieko neliko. Kazlų Rūdos komanda surengė puolimo šou, kurio autoriai I.Dirda, J.Davniukas, jėgos puolime pridėjęs M.Gelčius. Atakiečiai smogė varžovams nuo baudų metimo linijos, po prasiveržimų po varžovų krepšiu, kalė ir nuo tritaškių linijos. Po antro iš eilės J.Davniuko taiklaus tolimo metimo, likus rungtyniauti gerai minutei Kazlų Rūdos komanda pirmavo jau 86:85. Varžovų puolimas strigo, o aikštės šeimininkai toliau smaginosi. Netrukus tritaškį pataikė M.Košelis – 89:86. Vėl varžovų buvo nesulaikomi I.Dirda, J.Davniukas, kurie nuo baudos metimo linijos rinko taškus. Tokiu būdu Kazlų Rūdos komanda, iškovojusi pergalę 94:88, sekantį turą, kuriame reikės kautis su vienais iš šios lygos lyderių Biržų „Biržais“, pasitiks su kur kas pakilesnėmis nuotaikomis ir pasitikėjimu savo jėgomis. Na, o rungtynės su šiais varžovais numatytos sausio 6 d. Kazlų Rūdos sporto centro salėje. Jų pradžia –  15.00.

Na, o rungtynėse prieš Raseinių „Raseinius“, atakiečių gretose rezultatyviausias ir naudingiausias krepšininkas buvo I.Dirda, surinkęs 29 taškus ir tiek pat naudingumo balų. 18 taškų varžovams atseikėjo M.Makauskas, 16 taškų – Jaunius Davniukas, 11 taškų – Mantas Gelčius. Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 8 varžovų pražangas.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34 vs 25), išprovokavo daugiau varžovų pražangų (29 vs 20), buvo tikslesni atakuojant krepšį nuo baudų metimo linijos (24/31 (77,4 proc) vs 15/22 (68,1 proc)) ir nuo trijų taškų zonos (12/25 (48 proc) vs (9/25 (36 proc)).