Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybėse triumfavo Plutiškės

Šeštadienio popietę sporto centre finišavo Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybės, kuriose paaiškėjo šių metų pajėgiausia šiame formate rungtyniaujanti komanda. Tądien vyko ketverios rungtynės. Ekipos santykius aiškinosi pusfinaliuose, o juos laimėjusios komandos toliau ietis kryžiavo didžiajame finale.

Finalinio 3×3 krepšinio pirmenybių etapo išvakarėse buvo žinomi trys pusfinalio dalyviai – reguliaraus sezono nugalėtojai plutiškiečiai, „Kvietiškis“ bei „Savi“ krepšininkai. Dėl paskutinio kelialapio į pusfinalius ketvirtfinalio dvejose rungtynėse dar penktadienio vakare susikovė „Outsaideriai“ ir „Dalmanta“.

Pirmajame tarpusavio mače „Outsaideriai“, apšaudę varžovų krepšį tolimais metimais laimėjo pirmą akistatą 16:12. Net septyni tolimi metimai iš „Outsaiderių“ pabūklų pasiekė tikslą. Pergalę tame mače nusikaldino nugalėtojams 9 taškus pelnęs P.Dembinskas ir 6 varžovams atsegęs Ž.Aukštakalnis. „Dalmantai“ 6 taškus pelnė M.Martinaitis.

Antrajame mače dalmantiečiai atsirevanšavo ir laimėjo akistatą 15:13, tačiau dėl neigiamo tarpusavio rungtynių taškų balanso jiems durys į pusfinalius užsivėrė.

Šeštadienio vidurdienį pirmasis pusfinalio mačas vyko tarp Plutiškių ir „Savi“ krepšininkų. Didžiąją rungtynių dalį kova vyko taškas į tašką. „Savi“ krepšininkai įrodinėjo, kad nepaisant vyresnio amžiaus, stipriausiųjų komandų ketverte jie neatsitiktinai. Tik rungtynių pabaigoje „Plutiškėms“ kelią į „šviesesnį rytojų“ nutiesė tolimą metimą pataikęs besibaigiant rungtynėms R.Klapatauskis, o vėliau pora kartų rezultatyviai atakas užbaigė T.Tulauskas. Galutinis užfiksuotas rezultatas 12:8. Nugalėtojams T.Tulauskas pelnė 5 taškus. „Savi“ ekipai 4 taškus surinko S.Krinickas.

Antrame pusfinalyje „Kvietiškis“ susikibo su į paskutinį traukinio vagoną įšokusiais „Outsaideriais“. Pirmoje rungtynių pusėje daugiau dominavo kvietiškiečiai su lyderiu L.Belkevičiumi priešakyje. Deja, dar per pagrindinį rungtynių laiką įvyko nemalonus incidentas ir „Kvietiškio“ krepšininkas gavęs traumą negalėjo tęsti daugiau rungtynių. Jis paliko aikštę kvietiškiečiams pirmaujant 9:6.

Be lyderio rungtyniavusiems „Kvietiškio“ krepšininkams išsaugoti pirmaujančios komandos statuso nepavyko. Antra vertus, savų kozirių turėjo ir „Outsaideriai“. Šią ekipą ant pečių tempė P.Dembinskas. Po jo taiklių metimų rezultatas švieslentėje pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui buvo lygus 9:9. Na, o pratęsimo metu „Outsaideriai“ vėl po to paties krepšininiko tolimo metimo išplėšė pergalę 11:9. Nugalėtojams P.Dembinskas pelnė 9 taškus. „Kvietiškiui“ 6 taškus rinko L.Belkevičius.

Kovoje dėl trečios vietos susitiko „Savi“ ir „Kvietiškio“ krepšininkai. Rungtynės nepasižymėjo rezultatyvumu, vyko daug vyriškos kovos, aštresnės gynybos ir tai buvo parankiau „Savi“ ekipai, kuri dar po pusfinalio išbalansuotą „Kvietiškio“ ekipą po atkaklios kovos įveikė rezultatu 7:5. Po tris taškus nugalėtojams pelnė D.Sederevičius ir S.Krinickas. „Kvietiškiui“ 4 taškus pelnė D.Batutis.

Na ir paskutinis akordas, finalas vyko tarp „Plutiškių“ ir „Outsaiderių“ krepšininkų. Finalas buvo vertas savo vardo. Šių metų Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybių čempionai paaiškėjo tik rungtynių pabaigoje. Ją sėkmingiau sužaidė plutiškiečiai. Lyderio vaidmens ėmėsi G.Navickas, kuris paskutinėmis dvikovos minutėmis vienas rinko taškus: pataikęs pora tolimų metimų „ištempė“ rungtynes laimint jas rezultatu 10:8. G.Navickas surinko finale 6 taškus. „Outsaideriams“ po 3 taškus pelnė P.Dembinskas ir A.Migliušas.

Pertraukos tarp finalų metu ir pasibaigus rungtynėms vyko tolimų ir baudų metimų konkursai, kuriuose visos komandos į minėtas populiarias krepšinio rungtis delegavo po 1-2 asmenis. Abi konkursinės rungtys sėkmingiausiai susiklostė „Dalmantos“ krepšininkui Donatui Krinickui, kuris iš 15 baudos metimų į krepšį pataikė 12 kartų. Na, o nuo trijų taškų zonos, iš penkių zonų atlikdamas po tris metimus „Dalmantos“ krepšininkas surinko 11 taškų.

Komandos nugalėtojos ir prizininkų apdovanojimų metu, individualūs prizai buvo įteikti rezultatyviausiam šių metų krepšininkui, 85 taškus per 15 rungtynių rinkusiam Linui Belkevičiui („Kvietiškis“), geriausiam snaiperiui, 17 tolimų metimų pataikiusiam Rokui Klapatauskiui („Plutiškės“) ir solidžiausiam kovotojui dėl atšokusių kamuolių – „Slovėnijos“ ekipoje rungtyniavusiam krepšininkui Aleksandrui Šneideriui (113 atkovotų kamuolių).

Pabaigai, nuoširdžiai DĖKOJAME Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ klubo vadovams Gintarui Labučiui, Antanui Bagušinskui, Mariui Sušinskui (https://www.facebook.com/kkataka1)  už įsteigtą piniginį prizą šių pirmenybių nugalėtojams bei krepšinio tradicijų puoselėjimą mūsų krašte. Taipogi nuoširdžiai DĖKOJAME UAB „Vamėsa“ (https://www.vamesa.lt/) direktoriui Erikui Kalinauskui – už finalinio ketverto komandoms įsteigtus prizus!