Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ išvykoje įveikė KTU ekipą

Aštuntąją pergalę RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse iškovojo T.Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. Gruodžio 11-ąją išvykoje rungtyniavusi ekipa rezultatu 69:57 (22:15; 10:13; 21:13; 16:16) pranoko KTU ekipą. Po šios pergalės atakiečiai šoktelėjo tarp 16 šiame divizione rungtyniaujančių komandų į šeštąją turnyrinės lentelės poziciją. Beje, kol kas T.Bietkio kariauna išvykose rungtyniauja be pralaimėjimų…

Na, o grįžtant į šio vakaro mačą su KTU, tai pirmaisiais smuikais „SC-Atakos“ gretose kalbant apie puolimą griežė 20 taškų surinkęs M.Gelčius, 14 jų pridėjęs U.Nikitinas ir 13 taškų varžovams atseikėjęs D.Senda.

Kazlų Rūdos gretose vidurio puolėjo pozicijoje žaidžiančio Manto Gelčiaus buvo pilna visur. Jis atkovojo 9 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų. Šioje skalėje taipogi naudingumu prie komandos sėkmės ženkliai prisidėjo U.Nikitinas ir D.Senda, surinkę atitinkamai 17 ir 16 NB. 5 rezultatyvius perdavimus komandos draugams atliko G.Asačiovas.

Laimėjusi akistatą prieš KTU „SC-Ataka“ buvo pranašesnė kovoje dėl atšokusių kamuolių (40 vs 33), ekipa atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (21 vs 12), rečiau klydo (10 vs 14), kur kas dažniau varžovus vertė prasižengti (25 vs 15).

Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai pirmavo nuo pat pirmų minučių. Surengę keletą rezultatyvių atakų, pasibaigusių dviem tolimais J.Davniuko tiksliais metimais, talkinus šiam taškais ir M.Gelčiui, „SC-Ataka“ jau trečiąją pirmo kėlinuko minutę išsiveržė priekin 9:2, priversdamas varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos T.Bietkio treniruojama komanda vėl surezgė pora taikliais metimais pasibaigusių atakų, ir RKL „A“ lygos debiutantai padidino persvarą iki dviženklės – 13:2.

Antroje kėlinuko pusėje taiklių metimų pagausėjo ir iš KTU komandos pusės, kurie iki atkarpos pabaigos sugebėjo pristabdyti įsismarkaujančią Kazlų Rūdos ekipą ir sumažino jų pranašumą iki 7 taškų – 22:15.

Antrą atkarpą rezultatyviau sužaidė varžovai. Pirmi grėsmės signalai „SC-Atakai“ užfiksuoti jau pirmos KTU atakos metu tritaškį švystelėjus A.Budginui, po kurio Kazlų Rūdos komandos pranašumas aptirpo iki 4 taškų – 22:18. Toliau sekė sėkmingesnis „SC-Atakos“ ruožas. Po U.Nikitino rinktų taškų, atakiečiai vėl pradėjo tolti nuo varžovų – 26:18, o E.Barkus sugrąžino komandai ir dviženklę persvarą – 28:18.

Kazlų Rūdos komandos puolimas keletui minučių prigeso, o varžovai sugebėjo pataikydami pora tolimų metimų ir pelnydami taškus iš po krepšio prisivyti „SC-Ataką“, išlygindami rezultatą 28:28. O rungtyniauti iki antro kėlinuko pabaigos buvo likusios daugiau nei trys minutės.

Pirmaujančios komandos statusą atakiečiams sugrąžino M.Gelčius, o iki kėlinuko pabaigos dar vieną ataką sėkmingai užbaigus D.Sendai, pirmą dvikovos dalį Kazlų Rūdos kariauna baigė pirmaudama 32:28.

Trečio kėlinuko metu KTU pamėgino vėl tolimąja artilerija vytis Kazlų Rūdos ekipą, tačiau netrukus sulaukė analogiško atsako. Po U.Nikitino ir D.Sendos taiklių tolimų metimų, „SC-Ataka“ didino persvarą 41:33. Pernelyg arti Kazlų Rūdos komanda varžovų neprisileido, o aštriau ir aktyviau sužaidusi trečios atkarpos pabaigą T.Bietkio treniruojama komanda kėlinuką baigė turėdama 12 taškų pranašumą – 53:41.

Paskutinio ketvirčio metu šiame mače metu kardinalių viražų, galėjusių pakeisti rungtynių eigą neįvyko. KTU krepšininkai viską, ką sugebėjo išspausti rungtynėse, tai sumažinti Kazlų Rūdos komandos pranašumą vienu metu iki 7 taškų, tačiau didžiąją kėlinuko dalį „SC-Ataka“ į taiklius varžovų metimus atsakydavo taipogi rezultatyviomis atakomis ir iki dvikovos pabaigos išlaikydama saugų, pergalei reikalingą atstumą, baigė šių metų pasirodymų ciklą išvykose iškovodama pergalę 69:57.