Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai – RKL „B“ diviziono finaliniame ketverte!

RKL “B” diviziono krepšinio akistatos pasiekė kulminaciją – paaiškėjo visos komandos, besikausiančios finaliniame ketverte.

Džiugu pažymėti, kad tarp jų matysime ir Tomo Bietkio treniruojamą Kazlų Rūdos “SC-Atakos” ekipą.

Ketvirtadienio vakare lemiamoje akistatoje, vykusioje Kazlų Rūdos sporto centro salėje, “B” pogrupio reguliaraus sezono lyderiai pateisino savo vardą ir nepaliko jokių vilčių trečiose serijos iki dviejų pergalių rungtynėse Vilniaus “Rytui-MRU-VKM”.

Varžovai įveikti rezultatu 81:69 (26:16; 20:12; 19:17; 16:24).

Lemiama dvikova prasidėjo itin atkakliai. Pirmomis rungtynių minutėmis abi komandos buvo nelinkusios pramesti savųjų metimų.

Pirmi tritaškiu metimu į priekį išsiveržė svečiai – 0:3. Čia pat tolimą metimą pataikė ir Kazlų Rūdos ekipos krepšininkas A.Liepuonis, o jau sekančio epizodo metu, vikrus “SC-Atakos” žaidėjas perėmė kamuolį, nuskuodė prie varžovų krepšio ir pataikęs du taškus išprovokavo ir vilniečio pražangą.

Po taiklaus baudos metimo aikštės šeimininkai pirmavo 6:3.

Kazlų Rūdos ekipa neprisileido vilniečių artyn ir didesnę kėlinuko dalį turėjo 4-6 taškų persvarą. Einant į pabaigą pirmam ketvirčiui “SC-Ataka” pirmavo 18:14.

Netrukus aukštesnę pavarą įjungę aikštės šeimininkai, po A.Rybelio ir J.Davniuko tikslių metimų, priartėjo ir prie dviženklės persvaros – 23:14.

Dar daugiau džiaugsmo “SC-Atakos” stovykloje pliūptelėjo, kuomet su paskutinėmis pirmo kėlinuko sekundėmis vėl iš toli taiklus buvo Adomas Rybelis ir komandos trumpam pailsėti išėjo rezultatui švieslentėje esant 26:16.

Antro kėlinuko pradžioje vilniečiai surengė pora rezultatyvių atakų ir aikštės šeimininkų persvarą kiek aptirpdė 26:20.

T.Bietkio treniruojamai ekipai šioje dvikovos dalyje krepšys atsirišo trečiąją minutę. Tuomet buvo pataikytas vienas baudos metimas – 27:20.

Vilniaus krepšininkai netrukus vienoje atakoje surinko tris taškus, sumažindamas aikštės šeimininkų pranašumą iki 4 taškų – 27:23.

Lyderystės vaidmens tuomet ėmėsi geriausiu krašto puolėju šiame sezone pripažintas Jaunius Davniukas. Po jo taiklių poros paeiliui švystelėtų tritaškių “SC-Ataka” susigrąžino dviženklę persvarą – 33:23.

Prie Kazlų Rūdos puolimo pajėgų netrukus prisijungė M.Gelčius, varžovų krepšį drebino M.Sadauskas. Po šios greitų atakų kanonados Kazlų Rūdos ekipos pranašumas ūgtelėjo iki 17 taškų – 44:27. Pirmąją rungtynių dalį T.Bietkio ekipa baigė užtikrintai pirmaudama – 46:28.

Antroje rungtynių pusėje svečiai taip ir nesurado priešnuodžių Kazlų Rūdos komandai. Nors pirmomis trečio kėlinuko minutėmis “Rytas-MRU-VKM” surengė pora sėkmingų reidų, sumažindami Kazlų Rūdos ekipos pranašumą iki 14 taškų – 46:32, tačiau čia pat sulaukė galingo “SC-Atakos” atsako.

Aikštės šeimininkai varpė varžovų krepšį tolimais metimais. Prie tritaškio linijos pasižymėjo A.Liepuonis, M.Sadauskas, J.Davniukas ir “SC-Ataka” susikrovė 20 taškų pranašumą – 60:40.

Kėlinukui einant į pabaigą Kazlų Rūdos komandą taškais maitino M.Sadauskas, padėjęs išsaugoti turėtą persvarą.

Lemiamą ketvirtį aikštės šeimininkai pasitiko pirmaudami 65:45. Jau nuo pat pirmų paskutinio kėlinuko minučių T.Bietkio komanda vertė vilniečius galvoti apie kapituliaciją – 70:45. Tai buvo kone didžiausias Kazlų Rūdos komandos pranašumas prieš varžovus tose rungtynėse.

Joms skaičiuojant paskutines minutes aikštės šeimininkai kiek atsipalaidavo ir iki dvikovos pabaigos svečiai rezultatą sušvelnino.

“SC-Ataka” iškovojo pergalę 12 taškų persvara – 81:69, kuri reiškė, kad ateinantį savaitgalį T.Bietkio treniruojama ekipa toliau grumsis pusfinalyje dėl RKL “B” diviziono trofėjaus.

Na, o ketvirtadieninėse rungtynėse Kazlų Rūdos ekipoje lyderiavo Jaunius Davniukas, surinkęs 21 tašką ir 19 naudingumo balų.

15 taškų pridėjo Almantas Liepuonis, 14 – Mantas Sadauskas. “SC-Atakos” vidurio puolėjas Mantas Gelčius surinko 11 taškų ir 15 naudingumo balų.

Rezultatyviais perdavimais aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Ugnius Nikitinas (6 rezultatyvūs perdavimai).

Komandinėje statistikoje nugalėtojai gerokai pranoko varžovus tolimų metimų pataikymu (12/46 (46,1 proc)) vs (4/14 (28,5 proc)), laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (23 vs 21), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19 vs 12), perėmė daugiau kamuolių (13 vs 8).