Praėjusį savaitgalį Naujojoje Akmenėje vyko šalies trikovės federacijos organizuotas Lietuvos štangos spaudimo su savo kūno svoriu čempionatas, kuriame puikiai pasirodė kazlųrūdietis Evaldas Vosylius.

Nors šio čempionato datą dėl daugiau nei du mėnesius trukusio karantino varžybų organizatoriams teko pakoreguoti, tai nesukliudė jėgos sporto entuziastui Evaldui Vosyliui tinkamai joms pasirengti.

Svorio kategorijoje iki 66 kg Kazlų Rūdos atstovas atliko 34 pakartojimus ir antrus metus iš eilės tapo Lietuvos štangos spaudimo su savo kūno svoriu čempionu.

Tiesa, praėjusiais metais Evaldas varžėsi didesnėje svorio kategorijoje. Tuomet varžybos vyko Alytuje. Iš Dzūkijos sostinės E.Vosylius grįžo taip pat su nugalėtojo trofėjumi.

Mūsų žiniomis, šių metų čempionate varžėsi apie 150 dalyvių. Konkurencijos netrūko daugumoje svorio, amžiaus kategorijų.

Šiais metais E.Vosylius pateko ir į stipriausių šalies sportininkų penketuką absoliučioje įskaitoje.

Evaldas iškovojo ketvirtąją vietą. Jūsų dėmesiui, keletas mūsų kraštiečio minčių apie vykusį čempionatą ir E.Vosyliaus planus artimiausiu metu:

– Netruko metai apsisukti ir po praėjusio sezono triumfo Alytuje, jį pakartojote šįkart Naujojoje Akmenėje. Kokie įspūdžiai po varžybų…?

– Įspūdžiai išties puikūs, ilga ir smagi kelionė su šeima, geras šeimos ir draugų palaikymas. Lyginant su praėjusiais metais, teko varžytis naujoje svorio kategorijoje, o tai reiškia nauji varžovai ir naujas čempiono titulas…

– Kokias matote šių varžybų perspektyvas? Kaip vertinate jaunąją kartą? Ar pakeis dabartinius varžybų lyderius jaunimas?

– Na taip, teko šiose varžybose stebėti jaunosios kartos pasirodymus. Deja, man asmeniškai darosi graudu ir liūdna… Kodėl? Ne vienoje svorio kategorijoje ant nugalėtojų pakylos lipo sportininkai, padarę vos 5, 8 ar 11 pakartojimų ir retas kuris sugebėjo atlikti daugiau nei 20 pakartojimų.

Štai jums palyginimui, „Open“ varžybų dalyvių grupėje, norint patekti į prizininkų trejetą, reikėjo atlikti bent trisdešimt pakartojimų. Akivaizdu, kad jaunimui, dar daug reikėtų valandų praleisti sporto salėje, o ne prie telefono ekrano…

– Kaip vertinate šio sezono varžybų lygį? Ar nenukrito jis po COVID-19 padarinių?

– Nepaisant karantino periodo, visumoje varžybų lygis, rezultatai išliko gana aukšti. Džiugino sportininkų gausa, nemažai buvo ir žiūrovų.

Lyginant su praėjusių metų varžybomis Alytuje, šįkart vyko viskas santūriau, nebuvo tik komentatoriaus ir koncertinės dalies po jų, o kas liečia organizavimą, viskas puikiai atlikta.

– Praeito sezono Lietuvos čempionate (Alytuje) teko varžytis didesnėje kategorijoje ir pavyko įveikti Albertą Motiečių. Šįmet varžėtės lengvesnėje kategorijoje. Jis vienu pakartojimu surinko daugiau. Kaip manote, ar būtų pavykę papildomą pakartojimą išspausti, jei būtumėte tiesiogiai su juo konkuravę?

– Kiekvienose varžybose, nepriklausomai nuo to, kokie varžovai bebūtų, stengiuosi maksimaliai atiduoti jėgas. Taip buvo ir šįkart: 34 pakartojimai buvo dugnas ir Alberto tikrai nebūčiau aplenkęs netgi ir būdamas jo kategorijoje.

– Kokio tikėjotės rezultato ir kokios vietos šiame čempionate?

– Vykdamas į bet kokias varžybas, nepriklausomai nuo jų rango, tikiuosi būti nugalėtoju. Man regis, ko gero tai visų sportininkų toks yra tikslas. Kas liečia šias varžybas, tai rezultato panašaus ir tikėjausi, nes sporto salėje su tokiu svoriu buvau padaręs 35 pakartojimus.

– Metai eina ne atgal. Ar matote rezervų dar gerinti asmeninius rezultatus?

– Rezervo dar tikrai yra. Pagrindinis trukdis yra darbas, kuris neretai riboja galimybes reguliariai lankytis sporto salėje. Sporto salė man gaunasi daugiau kaip pramoga, nei reguliarus, sistemingas pasirengimas varžyboms.

Jeigu pavyktų reguliariai lankyti treniruotes, manau, kad be vargo galėčiau perlipti ir 40 pakartojimų ribą. Žvelgiant kiek atgalios, ne kartą jau yra pavykę tai padaryti.

– Prieš šias varžybas „atsikratėte“ keletos kilogramų. Pripažinkime, kad visa tai padaryti būtų „lengva“ sveriant 100 kg, kita situacija tai pasiekti priešvaržybiniu periodu, kuomet kūno svoris 69-70 kg. Kaip tai pavyko padaryti?

– Tokio tikslo, kaip numesti svorį neturėjau, tiesiog viskas vyko savaime. Įprastiniame darbe kartais labai daug tenka dirbti, kartais net normaliai pavalgyti neišeina, o ir karštų dienų laikotarpiu daug prakaituojama, tai tiesiog taip gavosi.

– Esate išmėginęs save ir trikovės varžybose. Gana neblogai sekėsi. Ar ketinate šiame sektoriuje dar dalyvauti? Kokie aplamai artimiausi planai?

– Tokiose varžybose manau dalyvausiu dar vien dėl to, kad pagerinčiau savo asmeninį rezultatą, o artimiausi planai – rugpjūčio 8 dieną dalyvauti Lazdijuose vyksiančiose varžybose. Rungtis ta pati – štangos spaudimas su savo kūno svoriu.

– Dėkoju už pokalbį.

Kazlųrūdietis E.Vosylius dar kartą tapo Lietuvos štangos spaudimo su savo kūno svoriu čempionu
Kazlųrūdietis E.Vosylius dar kartą tapo Lietuvos štangos spaudimo su savo kūno svoriu čempionu