Krepšinis. Penkių pergalių serija „SC-Atakos“ krepšininkams nutrūko Kaune

Pirmą kluptelėjimą šiame sezone patyrė RKL „B“ divizione rungtyniaujantys lyderiai Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai.

Penktadienio vakarą rezultatu 64:70 (13:15; 20:21; 20:18; 11:16) T.Bietkio treniruojamai ekipai teko pripažinti Kauno „Žalgirio-3“ komandos pranašumą.

Tai buvo antrosios rungtynės šiame sezone su Kauno komanda. Priminsime, kad pirmajame mače Kazlų Rūdos komandos krepšininkai šventė pergalę 19 taškų skirtumu – 82:63.

Na, o penktadieninės rungtynės „SC-Atakos“ krepšininkams ganėtinai sunkiai klostėsi nuo pirmų dvikovos minučių. Antra vertus, iki persilaužimo mače tam tikrais momentais trūko labai nedaug…

Nors Kazlų Rūdos komandos krepšininkai pirmi pelnė taškus akistatoje su varžovais, tačiau netrukus po netaiklių baudos metimų, aikštės šeimininkai ne tik lygino rezultatą, „užsidirbdami“ ir papildomą baudos metimą, bet ir po keletos „SC-Atakos“ klaidų puolime ir varžovų sėkmingai surengtų reidų, Kauno „Žalgiris-3“ į priekį išsiveržė 10:4.

Atkaklūs „SC-Atakos“ krepšininkai nepaleido kauniečių ir po Jauniaus Davniuko tritaškio varžovų pranašumas buvo sumažintas iki minimumo – 10:11, o ir pasibaigus pirmam kėlinukui Kauno komanda buvo pasiekiama vienu taikliu metimu – 13:15.

Antros atkarpos pirmomis minutėmis agresyviau sužaidę Kauno krepšininkai padidino persvarą iki 9 taškų – 22:13. O vėlesnėmis rungtynių minutėmis ji siekė ir dviženklį skaičių – 27:16.

Tai neišmušė iš vėžių „SC-Atakos“. Kazlų Rūdos komanda sugebėjo surengti keletą rezultatyvių atakų su papildomais baudos metimais, kurių plejadą R.Grėbliūnas užbaigė tritaškiu ir kauniečių pranašumas vėl ištirpo iki minimumo – 27:26.

Vienu metu, po M.Gelčiaus taiklių baudos metimų, rezultatas buvo lygus 32:32, bet kėlinio pabaigoje vėl sėkmingiau sužaidė „Žalgirio-3“ krepšininkai – 33:36.

Kauno komanda rezultatyviau pradėjo ir trečią rungtynių kėlinį. Laimėję atkarpą 7:2, jie pirmavo 43:36, o po tolimo metimo susigrąžino dviženklę persvarą – 46:36.

„SC-Ataka“ mėgino kibti į atlapus, nepaleido varžovų ir po dviejų taiklių tolimų metimų vėl pradėjo lipti jiems ant kulnų – 53:54. Visos viltys buvo dedamos ketvirtame kėlinuke.

Lemiamo rungtynių kėlinuko pirmomis minutėmis „Žalgirio-3“ krepšininkai atkarpą pradėjo sausai 7:0 ir įgijo 8 taškų persvarą – 61:53.

Kazlų Rūdos komandai taip ir nepavyko pavyti varžovų. Likus rungtyniauti keletui minučių komandas skyrė 4 taškai, tačiau aikštės šeimininkai sugebėjo išsaugoti šiokią tokią persvarą ir iki pat paskutinių sekundžių buvo nepavejami. „Žalgiris-3“, kaip jau minėta, iškovojo pergalę 70:64.

Nepaisant to, kad varžovams buvo nusileista, individualia statistika dominavo Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai.

Rezultatyviausias rungtynių krepšininkas buvo Jaunius Davniukas – 19 taškų. Naudingumu mače išsiskyrė Mantas Gelčius (18 NB), kuris beje atkovojo ir daugiausia kamuolių – 10.

Jis kartu su Ugniumi Nikitinu atliko po 4 rezultatyvius perdavimus.