Krepšinis. „SC-Ataka“ darkart įveikė Vilniaus „Rytą-MRU-VKM“

RKL „B“ diviziono krepšinio pirmenybėse kovas atnaujino „B“ pogrupio lyderiai, „SC-Atakos“ krepšininkai.

Šeštadienio popietę Kazlų Rūdos komanda viešėjo sostinėje, kurioje atsakomosiose reguliaraus sezono rungtynėse susitiko su Vilniaus „Ryto-MRU-VKM“ ekipa.

Tomo Bietkio treniruojama komanda dovanų nedalijo ir kaip ir namų mače varžovus įveikė. Šįkart rungtynės baigėsi rezultatu 80:63 (17:8; 24:21; 22:14; 17:20).

Rezultatyviausi krepšininkai Kazlų Rūdos komandos gretose buvo Mantas Gelčius (16 taškų) ir Mantas Sadauskas (14 taškų). „SC-Atakos“ vidurio puolėjas M.Gelčius surinko net 29 naudingumo balus.

Jis šioje dvikovoje sugriebė 11 kamuolių. M.Sadauskas komandos draugams atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Kalbant apie komandinę statistiką, Kazlų Rūdos ekipa nenusileido gerokai aukštesniems varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (34 vs 34), pranoko vilniečius atakuodami krepšį tiek iš vidutinių atstumų (60 proc (40/24) vs 45 proc (51/23)).

„SC-Atakos“ krepšininkai tikslesni buvo ir tritaškių zonoje (33,3 proc (27/9) vs 20 proc (15/3)).

Rungtynėse su „Rytu-MRU-VKM“ Kazlų Rūdos komanda įsibėgėjo palaipsniui. Vilniaus ekipa pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje – 2:0, tačiau po eilės netaiklių metimų ir klaidų, netrukus atsakė „SC-Ataka“ 8 taškais, o po M.Sadausko švystelėto tritaškio „SC-Ataka“ priartėjo ir prie dviženklio taškų pranašumo – 12:4.

Nors varžovai mėgino artėti prie Kazlų Rūdos komandos, tačiau paskutinėmis pirmo kėlinuko sekundėmis perimtas kamuolys ir Adomo Rybelio dėjimas iš viršaus užbaigiant ataką, buvo rimta užuomina vilniečiams, primenanti pirmųjų tarpusavio rungtynių scenarijų.

Pirma atkarpa baigėsi „SC-Atakai“ turint 9 taškų persvarą – 17:8.

A.Rybelis tolimu tiksliu metimu pradėjo ir antrą „SC-Atakos“ atkarpą. Vis labiau įsižaisdami T.Bietkio komandos krepšininkai, po taiklių J.Davniuko ir M.Sadausko metimų, pradėjo tolti nuo „Ryto-MRU-VKM“ – 35:19, priversdami varžovus prašyti minutės pertraukėlės.

Aikštės šeimininkams iki jo pabaigos kiek pavyko aptirpdyti Kazlų Rūdos komandos pranašumą. Abi ekipos išėjo ilsėtis „SC-Atakai“ turint apčiuopiamą persvarą – 41:29.

Trečią atkarpą Kazlų Rūdos ekipa pradėjo vėl galingu dėjimu iš viršaus, o po keletos rezultatyvių atakų persvara buvo ūgtelėjusi „SC-Atakos“ komandos naudai, tačiau Vilniaus krepšininkai sugebėjo sumažinti pirmenybių lyderių pranašumą iki 13 taškų (54:41) ir mėgino rodyti sugrįžimo į rungtynes požymius.

Greitai tokias varžovų iliuzijas Kazlų Rūdos ekipa paskandino. Paskutinė „SC-Atakos“ ataka trečios atkarpos pabaigoje vėl baigėsi dėjimu į krepšį ir ketvirtą kėlinį komandos pasitiko rezultatui švieslentėje esant 63:43.

Per likusią rungtynių dalį iš esmės Kazlų Rūdos komandos krepšininkai išsaugojo turėtą persvarą ir laimėdami rungtynes 80:63 naujuosius metus pasitinka iškovodami jau 8-ąją pergalę iš devynių galimų.