LIETUVOS – LENKIJOS PROJEKTAS “IŠ SPORTO AIKŠTELĖS Į ŽAIDYNES”

„Iš sporto aikštelės į sporto žaidynes“ Olecke

Kaimyninių valstybių sinerginis bendravimas vyko 2010 m. rugsėjo 16-19 dienomis įgyvendinant projektą „Iš sporto aikštelės į žaidynes.“ Jau galime matyti ir šio projekto pirmuosius vaisius: mūsų miestelio stadiono tribūną ir paplūdimio tinklinio aikštelę. Į Olecke vykusią mini olimpiadą buvo mobilizuota net 52 moksleivių komanda ne tik iš Kazio Griniaus gimnazijos, bet ir iš pagrindinės, „Elmos“ mokyklų. Sportinė delegacija buvo papildyta ir keletu moksleivių iš Jankų. Gausią sportininkų komandą lydėjo 9 suaugę asmenys. Mini olimpinių žaidynių programą sudarė lengvosios atletikos, futbolo, tinklinio, stalo teniso varžybos. Sporto žaidynės vyko dvi dienas. Rugsėjo 16-sios popietę nuo Sporto centro salės pajudėjus dviaukščiam autobusui, kelionė truko kiek daugiau nei dvi valandas. Svečiai iš kaimyninės valstybės kazlūrūdiečius pasitiko itin šiltai. Mini olimpinės žaidynės prasidėjo jau kitą rytą lengvosios atletikos varžybomis. Sporto žaidynių atidarymo ceremonija maloniai nustebino savo iškilmingumu, buvo atkartotas sumažintas didžiųjų olimpinių žaidynių modelis: po Lietuvos ir Lenkijos valstybių himnų buvo uždegtas fakelas, simbolizuojantis olimpinę dvasią, sporto aikštėn buvo paleisti taikos balandžiai. Sveikinimo kalbas sakė ne tik Olecko burmistras, viceburmistras, šio miesto sporto vadai, žodis buvo suteiktas ir Kazlų Rūdos Sporto centro direktoriui Giedriui Bielskui. Po įspūdingo atidarymo prasidėjo lengvosios atletikos varžybos. Jos vyko keliuose sektoriuose. Varžybų programa prasidėjo 100 m. bėgimu. Vėliau sportininkai jėgas išmėgino šuolio į tolį, rutulio stūmimo, ieties metimo, 300 m., 600 m., 800 m. bėgimuose. Šios sporto šakos varžybos baigėsi estafetiniu 4×100 m bėgimu, po kurio trečiąsias vietas užėmė Kazlų Rūdos merginų ir vaikinų komandos. Tenka apgailestauti, kad jau keletas metų Sporto centras neturi šios sporto šakos tradicijų, todėl sunku buvo tikėtis ir sėkmingesnio kazlųrūdiečių pasirodymo, dauguma stadiono dangą išmėgino pirmą kartą, tačiau guodžia tai, kad dar šįmet turėtų būti atnaujintas mūsų miestelio Kazio Griniaus gimnazijos aikštynas ir tai bus ta terpė, kurioje galima pilnaverčiai ugdyti lengvaatlečius. Apskritai kalbant apie Olecko sporto bazių infrastruktūrą, tiesiog akivaizdu, kad šios valstybės gyventojai myli sportą: lengvosios atletikos stadionas kokybe nenusileidžia Kauno Dariaus Girėno sporto aikštei. Šiame mieste yra dar dirbtinės dangos futbolo aikštelė, teniso kortai, atnaujintos mokyklų sporto salės, statomas gana ispūdingų investicijų pareikalavęs Sporto centras… O gyventojų viso labo vos apie 17 tūkst. Ar galima rasti prie tokios gyventojų statistikos kažką panašaus Lietuvoje?..:)

Antroji mini olimpiados diena prasidėjo kiek kuriozine išvyka į tinklinio varžybas. Vos išvažiavus iš viešbučio kiemelio, nemenkų gabaritų dviaukštis autobusas „įstrigo“ tarp automobiliais nusagstytos aikštelės. Sportininkų džiaugsmui, pora vietoje stovinčių automobilių teko „patraukti“ keletą metrų į kitą parkavimo vietą tam, kad galėtų išvažiuoti autobusas. Nuotykiai tuo nesibaigė: nuvažiavus netoli vyksiančių varžybų vietos, pasirodė neįveikiama „tunelio“ užduotis. Anapus jo galėjo patekti ne aukštesnės nei 3,5 m transporto priemonės, o autobuso aukštis buvo 4 m….Kolegų iš Olecko dėka kazlūrūdiečiai į varžybų vietą buvo pristatyti lengvaisiais automobiliais. Tai nesugadino mūsų sportininkų nuotaikos; vaikinai tinklinio varžybose po gana atkaklios kovos pripažino vienos iš lenkų komandos pranašumą ir užėmė antrąją vietą, na o merginos užlipo ant trečiosios vietos pakylos. Antrosios dienos popietę vyko stalo teniso ir futbolo turnyrai. Stalo teniso sektoriuje sėkmingai pasirodė Šarūnas Kazla, kuris kovodamas su vietos stalo teniso sporto klubo varžovais užėmė trečiąją vietą. Kazlų Rūdos jaunųjų futbolininkų pasirodymas turnyre buvo įvertintas taipogi trečiąja vieta. Mini olimpiada buvo apibendrinta jaunimui skirta diskoteka, kurioje kaimyninių valstybių bendraamžiai galėjo dalintis pastarųjų dienų įspūdžiais. Šio projekto tęsinys vyks jau šį šeštadienį, rugsėjo 25 d. Kazlų Rūdoje. Svečiai iš Olecko varžysis tinklinio, futbolo, stalo teniso, kroso, trikovės varžybose. Mini olimpinių žaidynių atidarymas 10 val. Kazlų Rūdos Sporto centro salėje. Kviečiame savivaldybės bendruomenę palaikyti mūsų sportininkus, nes sportas – vienas iš bendruomenę vienijančių stimulų.

Projektas “Iš sporto aikštelės į žaidynes“ Kazlų Rūdoje

2010 m. rugsėjo 24 d., Kazlų Rūdos Sporto centre viešėjo gausi svečių delegacija iš Lenkijos. Tai buvo Olecko bendruomenės atsakomasis vizitas įgyvendinant projektą „Iš sporto aikštelės į žaidynes“. Tądien prie Kazlų Rūdos Sporto centro išsilaipino net 70 asmenų. Svečių viešnagė tęsėsi iki pat sekmadienio ryto. Pagal iš anksto parengtą programą kolegoms iš kaimyninės šalies buvo sudarytos sąlygos išbandyti Kauno ledo areną, į kurią įkandin išvyko ir būrelis moksleivių iš Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos. Po aktyvaus poilsio svečiai buvo įkurdinti Kazlų Rūdos Urėdijos ir Gudelių karčemos gyvenamosiose zonose. Priešaky, šeštadienį, laukė vyksianti sporto šventė. Jau ankstų jo rytą sportinių varžybų dalyviai, svečiai, žiūrovai būriavosi Sporto centro salės prieigose. Netrukus į ją įžengė sportininkų ir jų vadovų delegacijos iš Kazlų Rūdos Kazio Griniaus, Olecko 1-sios ir 2-sios gimnazijų. Sporto centro salėje juos iškilmingai pasitiko Kultūros centro pučiamųjų orkestras „Atžalynas“. Po Audriaus Pučinsko sugrotų Lenkijos ir Lietuvos himnų, renginio vedėjas, gimnazijos abiturientas Gediminas Gabnys, pristatė šio projekto vieną pagrindinių organizatorių Sporto centro direktorių Giedrių Bielskų. Sveikinimo žodį tarė Kazlų Rūdos savivaldybės vicemeras Algimantas Puišys, savivaldybės tarybos narys Audrius Bielskus. Varžybų dalyviams gerų emocijų linkėjo ir šio projekto vadovė Malgožata Michalovska. Sporto šventės atidaryme savąją programą pademonstravo ir mūsų miestelio gimnazijos šokėjos. Po iškilmingo atidarymo sporto šventė prasidėjo tinklinio ir stalo teniso turnyrais. Malonu pažymėti, kad šįkart mūsų sporto mėgėjai pasirodė sėkmingiau. Sporto centre pasibaigus tinklinio turnyrui ant nugalėtojų pakylos palypėjo Kazio Griniaus gimnazijos vaikinų tinklininkų komanda, kuri vadovaujama šios sporto šakos entuziastės, kūno kultūros mokytojos Natalijos Popovos, ne be vargo nugalėjo varžovus iš Lenkijos. Sėkmingiau pasirodė ir merginos. Jos turnyre iškovojo antrąją vietą. Stalo teniso turnyre, kuris vyko gimnazijos sporto salėje, tik finalinėje dvikovoje nusileidęs varžovui, antras buvo Šarūnas Kazla.

12 val. miesto parke prasidėjo kroso varžybos, po kurių asmeninėje įskaitoje antrąją vietą merginų grupėje užėmė Ieva Kazakevičiūtė, na o vaikinų grupėje analogišką vietą iškovojo Justas Kmitas, o nugalėtoju tapo Povilas Balnius. Susumavus rezultatus, komandinėje įskaitoje pirmąją vietą laimėjo Kazlų Rūdos vaikinai. Po neilgos atokvėpio pertraukėlės, popietę vyko trikovės ir, Kazlų Rūdoje ko gero populiariausios sporto šakos, futbolo turnyrai. Pastarajame antrąją vietą iškovojo Kazlų Rūdos Sporto centro futbolininkai. Po emocionalių trikovės varžybų, kurias vainikavo virvės traukimo rungtis, tiek vaikinai, tiek merginos iškovojo komandines pirmąsias vietas.

Praėjus sporto turnyrų virtinei, visi rinkosi į uždarymą, į kurį atvyko ir garbingi svečiai iš Olecko, viceburmistrasHenryk Trznadelir šio miesto sporto vadas Andrzej Kamiński. Šį abejonių dėl sėkmės nekeliantį projektą vainikavo užkurtas laužas ir diskoteka jaunimui, na o jo kulminacija buvo daugelio lauktas fejerverkas.

Nuoširdų AČIŪ rengiant projektą tariame Kazlų Rūdos savivaldybei, taip pat talkinus, prisidėjus prie jo įgyvendinimo Kazlų Rūdoje, dėkojame Kazio Griniaus gimnazijos direktorei Irenai Raulinaitienei – už geranorišką bendradarbiavimą sudarant jaunimui sąlygas sportuoti, Kultūros centro direktoriui Valdui Pečkiui, orkestrui „Atžalynas“ – už šventei suteiktą gyvybingumą, tobulą garsą, savivaldybės tarybos nariui Audriui Bielskui – už originalias mintis, idėjas renginyje ir jų įgyvendinimą, kūno kultūros mokytojoms Gretai Balandytei, Natalijai Popovai – už pagalbą komplektuojant Kazlų Rūdos komandą. Nesunku suprasti, kad tik bendrų tikslų vedini galime sukurti harmoningą gyvenimą bendruomenėje, nes pasak gerai žinomo psichologijos pasaulyje Alfredo Adlerio, bendruomeniškumas – vienas iš pamatinių žmogaus prigimties poreikių.