Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse – „Kazlų Rūdos“ smūgis „Čilui“, įnirtingas „Sveikatos“ ir „Šešupės“ mūšis

Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse reguliaraus sezono kovos bemaž įpusėjo. Jose dalyvaujančios komandos sužaidė jau po 4-5 rungtynes. Vis arčiau ir arčiau pusfinaliai, kuriuose mūšius dėl Suvalkijos apskrities futsal čempiono titulo toliau tęs 1-4 vietas užėmusios komandos. Na, o dėl mažosios taurės turės galimybę pasivaržyti 5-8 vietas iškovojusios ekipos.

Sekmadienį sporto centro salėje vyko V turo akistatos, kuriose buvo sužaistos tradiciškai ketverios rungtynės. Ko gero viena iš turo puošmenų ir intrigų galėjo pasirodyti jau pats pirmasis mačas tarp dviejų Kazlų Rūdos komandų – „Kazlų Rūdos“ ir „Čilo“. Deja, kaip parodė rungtynių visuma, didelės intrigos nebuvo.

„Čilas“ rungtyniavo be keltos pajėgiausių futbolininkų: aikštėje nebuvo nei R.Beniušio, nei H.Serbentos, nei D.Isodos, A.Račkaus. „Kazlų Rūdos“ futbolininkai taipogi kovėsi ne be nuostolių. Dėl geltonų kortelių į aikštę negalėjo eiti D.Plečkaitis ir K.Kleiva.

„Kazlų Rūdos“ futbolininkai nuo pat rungtynių pradžios dažniau apšaudė varžovų vartus ir buvo aštresni puolime. Tikras lyderio savybes šiame mače demonstravo I.Raštutis, kuris kone daugiausia kėlė problemų prie „Čilo“ komandos vartų. Tiesa, palikti akimirkai be priežiūros galėjo apie save priminti ir kiti minėtos komandos futbolininkai.

Abiejų komandų vartų tyla truko pusę kėlinio. 9-ąją minutę „Čilo“ vartų tinklą tiksliu smūgiu sudrebino savo komandą į priekį išvedęs E.Kaptainis – 1:0. „Čilui“ rezultatą netrukus išlygino I.Tsyvilka, tačiau kėliniui einant į pabaigą pakilią nuotaiką „Kazlų Rūdai“ sugrąžino J.Blažys – 2:1.

Antrame kėlinyje pirmaujanti komanda apsukas dar labiau padidino. Jau pirmomis jo minutėmis puikias kamuolio valdymo savybes pademonstravęs I.Raštutis du kartus pasiuntė jį į „Čilo“ vartų tinklą, grėsmingai padidindamas savo komandos pranašumą iki 4:1. Iš duobės „Čilą“ pamėgino tempti 25-ąją minutę kiek švelnindamas „Kazlų Rūdos“ komandos pranašumą I.Tsyvilka – 4:2.

Bet antroje antro kėlinio pusėje čiliniai sulaukė trijų įvarčių lauknešėlio ir rungtynėms einant į pabaigą „Kazlų Rūdos“ komandos pranašumas nekėlė abejonių. „Čilas“ buvo įveiktas rezultatu 9:3 ir „Kazlų Rūdos“ futbolininkai pratęsė pergalių seriją jau iki penkerių. I.Raštutis į varžovų vartus mače mušė 5 įvarčius.

Antrajame turo susitikime didesnio vargo dėl trijų taškų laimikio neturėjo Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai akistatoje su Kazlų Rūdos „Mito“ ekipa, kuri jau ne vienerias rungtynes mėgina fronto linijos gynybines užtvaras laikyti penkiese. Prieš vienus iš šių pirmenybių lyderių, Kazlų Rūdos sporto centro U-17 pagrindu sukomplektuota komanda atsilaikė pirmas penkias minutes. Tuomet vilkaviškiečių įvarčių fiestą pradėjo D.Karpavičius. Iki pirmo kėlinio pabaigos „Bruklinas“ pasižymėjo dar 4 kartus ir po pirmos dvikovos dalies pirmavo 5:0.

Antrame kėlinyje vilkaviškiečiai artilerijos apšaudymus dar labiau suintensyvino ir laimėjo rungtynes rezultatu 14:1. Po 3 įvarčius į „Mito“ vartus nugalėtojams mušė P.Krakauskas ir A.Brokas. Net 5 rezultatyvius perdavimus atliko D.Karpavičius. „Bruklino“ futbolininkai kaip ir „Kazlų Rūda“ kol kas rungtyniauja taipogi be taškų praradimo.

Visai kitoks vaizdas aikštėje intrigų, emocijų, įtampos atžvilgiu buvo trečiajame penktojo turo mače tarp Kybartų „Sveikatos“ ir Marijampolės „Šešupės“ futbolininkų. Marijampoliečiai pamėgino kibti varžovams į atlapus jau nuo pat pirmų dvikovos sekundžių. Neatlaikydami gana didelio „Šešupės“ spaudimo, jau per pirmas tris minutes Kybartų futbolininkams buvo parodytos net trys geltonos kortelės, tačiau pirmoji Marijampolės spaudimo banga nei vienu įvarčiu nevirto.

Tuo tarpu atlaikiusi varžovų puolimą Kybartų komanda pati rado vis daugiau galimybių rengti atakas. „Sveikatos“ futbolininkai pralaužė ledus pirmam kėliniui einant į pabaigą. 18-ąją minutę savus gerbėjus ant kojų sukėlė Kybartų komandą į priekį išvedęs A.Simanavičius, o po minutės 10 m baudinį, „Šešupei“ surinkus 6 komandines pražangas, realizavo padvigubindamas pranašumą A.Stanaitis – 2:0.

Antrame kėlinyje įtampa neslūgo, marijampoliečiai žūtbūt mėgino lyginti rezultatą, tačiau susikurtų progų neišnaudojo. Tuo tarpu solidžiau rungtyniavę „Sveikatos“ futbolininkai, po 35-ąją E.Rašimo tiksliai užbaigtos atakos, pirmavo jau 3:0 ir nors netrukus marijampoliečiai rezultatą sušvelnino, tačiau tašką dvikovoje 39-ąją minutę padėjo A.Stanaitis – 4:1. Tai buvo pirmoji kybartiškių pergalė šiose pirmenybėse per ketverias rungtynes.

Paskutinėse tos dienos ne ką mažiau intriguojančiose rungtynėse Kazlų Rūdos „Artistai“ ietis sukryžiavo su Marijampolės „Maradonomis“. Rungtynės buvo ir atkaklios, ir rezultatyvios. Jose madas demonstravo „Artistai“. Marijampoliečiams teko ne kartą lyginti rezultatą, o vėliau – beliko besivejančios komandos vaidmuo, tačiau taip jie savo varžovo ir nepavijo.

5-ąją minutę „Artistus“ priekin išvedė T.Janušauskas – 1:0. Marijampolės komandai teko gerokai paplušėti siekiant išlyginti rezultatą. Tai padarė 17-ąją minutę L.Videika – 1:1. Džiaugsmas „Maradonų“ stovykloje truko neilgai, nes kone paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis spėjo pasižymėti E.Burdziliauskas, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą vėl į priekį 2:1.

Antrojo kėlinio pirmomis minutėmis „Maradonoms“ dar kartą rezultatą išlygino O.Šarauskas, tačiau į savo vartus netrukus marijampoliečiai sulaukė poros įvarčių – 4:2. O rungtyniauti buvo likę bemaž pusė kėlinio. Įtampa neslūgo. Vos tik Marijampolės futbolininkai mažindavo varžovų pranašumą iki įvarčio, „Artistai“ taipogi atšaudavo tiksliu smūgiu. Tokia komandų kelionė vyko iki pat paskutinių dvikovos minučių, kol galutinį tašką mače 40-ąją minutę padėjo E.Burdziliauskas, užtvirtinęs „Artistų“ pergalę rezultatu 6:4.

E.Burdziliauskas Kazlų Rūdos komandoje pasižymėjo hetriku, pora įvarčių – T.Janušausko sąskaitoje.