Marijampolės apskrities futsal pirmenybių starte – praėjusių metų finalininkų ir Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ pergalės

Nauji metai, nauji ratai… Sausio septintąją Kazlų Rūdos sporto centro salėje startavo Marijampolės apskrities futsal pirmenybės, kuriose šįmet dėl čempionų titulo kaunasi septynios komandos iš penkių/šešių regiono savivaldybių. Sezonas neturėtų būti nuobodus, nes komandų dalyvių sąraše ir pirmenybių senbuviai, ir naujokai. Ko gero pirmąkart šiose pirmenybėse startuoja Kybartų „Jaunystės“ futbolininkai, taipogi matysime Prienų rajono „Ringis“ komandą, kuri, mūsų žiniomis, rungtyniaudavo lig šiol Alytaus regiono futsal pirmenybėse. Sporto centro salėje čempiono titulą gina INTER ekipa, kurios gretose yra keletos miestų futbolininkai (Alytaus, Marijampolės, Kauno). Jose dalyvauja ir praėjusių metų finalininkai Marijampolės „Niekur nežaidę“, taipogi antruosius metus šiose pirmenybėse skaičiuojantis FK „KOFAS“, kurios nemažą dalį sudaro Kalvarijos futbolininkai. Na ir kaip pirmenybės be šeimininkų, Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ futbolininkų. Prie starto linijos šįmet stojo dvi jos komandos: „Kazlų Rūda“ ir „Kazlų Rūda B“. Pagal pirmenybių nuostatus, komandos sužais vieno rato sistema ir antrame etape didžiajame finale dėl čempiono titulo susikaus geriausios dvi reguliaraus sezono komandos, o kovoje dėl trečios vietos rungtyniaus trečią ir ketvirtą vietą po rato varžybų etapo iškovojusios ekipos.

Sekmadienį sporto centre įvyko ir pirmieji susitikimai. Pirmasis turas pasižymėjo gana korektišku žaidimu. Per trejas rungtynes nebuvo parodyta nei vienos geltonos/raudonos kortelės. Apskritai pražangų kiekis visuose mačuose nebuvo ženklus. Nei vienai iš komandų neteko eiti prie 10 m baudinio atžymos. Tiesa, antra vertus ir dominuojančios komandos be didesnių problemų įveikė savo varžovus.

2024 m MAFF futsal pirmenybių atidarymo rungtynės buvo tarp praėjusio sezono čempionų INTER futbolininkų ir „naujokų“ Kybartų „Jaunystės“. INTER futbolininkai nedaugžodžiavo ir jau 3-ąją minutę, po M.Minevičiaus tikslaus smūgio, išsiveržė į priekį 1:0. Vos po minutės pranašumą padvigubino A.Spelman, o kėlinio viduryje E.Bajorinas ir M.Minevičius be gailesčio toliau tiksliai atakavo kamuoliu kybartiškių vartų tinklą neleidžiant abejoti, kuri komanda yra šių rungtynių lyderė – 4:0. Po pirmo kėlinio INTER pirmavo sausu rezultatu 5:0. Antrajame varžovams atseikėjo dar keturis įvarčius. Rungtynės būtų taip ir pasibaigusios sausu rezultatu 9:0, jeigu ne paskutinę dvikovos sekundę „Jaunystės“ futbolininko P.Valucko pelnytas paguodos įvartis. Taigi, galutinis rezultatas 9:1 ir pirmasis tritaškis praėjusio sezono čempionų kraityje.

Antrame pirmo turo mače susikibo Marijampolės „Niekur nežaidę“ ir Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda B“ komandos. Pastarojoje komandoje buvo ne vienas dar labai jaunas futbolininkas, kuriam teko „apsišaudyti“ suaugusiųjų futbole. Kazlų Rūdos komandos gretose maloniai nustebino 2009 m.g. S.Laukaitis, kuriam nė motais, kad tenka rungtyniauti su gerokai vyresniais varžovais. Perspektyvus kazlųrūdietis rungtynėse su marijampoliškiais judesių arsenale turėjo ką pasiūlyti ir sugebėjo šiame mače netgi du kartus pasižymėti. Tiesa, gana akivaizdūs dvikovos favoritai buvo „Niekur nežaidę“ futbolininkai. Tačiau triuškinimo, kaip buvo galima tikėtis nuo pat pirmų dvikovos minučių nebuvo. Pirmajame kėlinyje Marijampolės ekipa pasižymėjo tik du kartus. Ne viename epizode sėkmingai Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda B“ vartus gynė Dominykas Besarabovas. Antrajame kėlinyje „Niekur nežaidę“ futbolininkams įmušus trečią įvartį ir pirmavus 3:0, pora įvarčių atgalios įmušė mūsų jau minėtas S.Laukaitis ir rungtynės įgavo intrigos pavidalą – 3:2. Joms keliaujant prie pabaigos, 35-ąją minutę marijampoliškis T.Janušauskas padidino vėl savo komandos pranašumą – 4:2. Tačiau netrukus Kazlų Rūdos ekipa galėjo vėl sugrąžinti intrigą į savas vėžes, kuomet net du jos futbolininkai atsidūrė su kamuoliu vieni prieš varžovų vartininką. Deja, pasižymėti nepavyko, ir čia pat aikštės šeimininkai sulaukė Marijampolės ekipos atsako, kuomet varžovų persvarą 38-ąją minutę padidino P.Kuconis – 5:2. Na, o per likusį laiką, pabirus kazlųrūdiečių žaidimui, „Niekur nežaidę“ dar pora kartų pasižymėjo ir laimėjo dvikovą 7:2.

Didžiausios turo intrigos tikėtasi rungtynėse tarp Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ ir FK „KOFAS“ komandų. Juolab, kad kazlųrūdiečių gretose nebuvo vieno iš lyderių I.Raštučio, tačiau komandoje visus taškus ant „i“ buvo kam dėlioti. Rungtynių metu daugiausia matomas Kazlų Rūdos ekipoje buvo ko gero Augustas Blaškevičius, kuris štampavo įvarčius į varžovų vartus vieną po kito. Jau 2-ąją minutę pasižymėjus šiam futbolininkui, FK „KOFAS“ vartininkas pirmąkart, bet toli gražu ne paskutinį traukė kamuolį iš savų vartų tinklo – 1:0. Dar neįpusėjus kėliniui „Kazlų Rūda“ gretose pasižymėjo K.Kleiva, po jo vėl A.Blaškevičius ir aikštės šeimininkų persvara grėsmingai augo – 3:0. Antroje pirmo kėlinio pusėje Kazlų Rūdos komanda atseikėjo dar keturis įvarčius, į savuosius praleisdami vieną ir po pirmos dvikovos dalies jau pirmavo 7:1. Didesnių viražų mače nenusimatė ir antroje dalyje. Kazlųrūdiečiai toliau „skalbė“ varžovų vartų tinklą mušdami dar keturis įvarčius. Laimėdami rungtynes 11:2, po pirmo turo „Kazlų Rūda“, turėdama geriausią įvarčių skirtumą, įsitaisė pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Komandos lyderis A.Blaškevičius šiose rungtynėse į varžovų vartus mušė penkis įvarčius.