Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybėse „Kazlų Rūdos“ dūris INTER, „Ringio“ išsigelbėjimas ir antra „Jaunystės“ pergalė

Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės artėja prie pabaigos. Iki finalų lieka dar du turai. Po sekmadienį vykusių penktojo turo susitikimų, paaiškėjo, kad šįmet matysime naujuosius čempionus. Panašu, jog Didžiojo finalo užribyje šįmet lieka praėjusių metų čempionai INTER futbolininkai, kurie penktame ture patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės. Juos sekmadienį kaip reikiant „skriaudė“ Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“. Pirmame tos dienos mače kazlųrūdiečiai, rungtyniaudami be lyderio I.Raštučio, susikoncentravo ir smogė INTER‘ui nukaudami juos rezultatu 7:1 (2:1). Kazlų Rūdos komandos dominavimas buvo jaučiamas jau pirmajame kėlinyje. Aikštės šeimininkai buvo aštresni puolime ir INTER vartus gynusiam E.Bernotai ne kartą teko neutralizuoti pavojus prie savų vartų. Visgi kėlinio viduryje vartininko klaida brangiai kainavo, kuomet iš jo, kontroliavusio kamuolį aikštės viduryje, jį perėmė A.Blaškevičius ir segęs kamuolį į vartų tinklą išvedė Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0. Tiesa, džiaugsmo bangelė greitai nuslūgo, nes rezultatą INTER gretose išlygino A.Zulonas – 1:1. Kazlųrūdiečiai netruko pranašumą atstatyti, kai 15-ąją minutę vėl vien pergales šiame sezone skinančią „Kazlų Rūda“ priekin išvedė T.Kvietkauskas – 2:1.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai koncentracijos ir užsivedimo toliau nestokojo. Jau kėlinio pradžioje, 22-ąją minutę kazlųrūdiečių pranašumą iki poros įvarčių padidino baudos smūgį realizavęs D.Plečkaitis – 3:1. INTER futbolininkai buvo priversti išplėsti puolimą į atakas jungiantis „penktajam“ žaidėjui. Tokia rizika, kaip parodė tolimesnė įvykių raida, nepasiteisino. Puikia uosle perimant kamuolius pasižymėjo A.Blaškevičius, kuris 28-ąją minutę nukūręs su kamuoliu Kazlų Rūdos komandos pranašumą padidino dar vienu įvarčiu – 4:1. INTER futbolininkams taip ir nepavyko atsigauti. Į jų vartus iki rungtynių pabaigos skriejo dar trys įvarčiai ir Kazlų Rūda iškovojo daugiau nei užtikrintą pergalę 7:1.

Įdomūs viražai vyko ir antrame turo mače tarp FK KOFAS ir Prienų r. „Ringio“ futbolininkų. Pastaroji ekipa sezone dar buvo tuščiomis kišenėmis, o FK KOFAS jau žinojo pergalės skonį. Tiesa, „Ringiui“ pirmuosiuose turuose teko rungtyniauti iš esmės su praėjusio sezono lyderiais, todėl nestebina faktas, kad ekipa taškų neiškovojo, nors žvelgiant į jų rungtyniavimo turinį, lig tol „Ringis“ demonstravo išties neblogą futbolą. Visgi sportas yra toks dalykas, kad visa tai reikia įrodyti tiesiog pasiekiamu rezultatu – mušamais įvarčiais. Pirmajame kėlinyje „Ringis“ atrodė ganėtinai bejėgis. Jau per pirmas keturias dvikovos minutes į jų vartus sukrito trys įvarčiai – 0:3. „Ringį“ prie sienos presavo N.Radzevičius, K.Kardokas, A.Rūčys. Nors Prienų rajono komanda 7-ąją minutę mėgino demonstruoti atsitiesimo požymius, kuomet rezultatą sušvelnino L.Adamavičius – 3:1, čia pat Prienų rajono ekipa vėl sulaukdavo atsako ir po pirmo kėlinio FK KOFAS susikrovė 4 įvarčių persvarą – 7:3.

Pasirodo šio pranašumo komandai neužteko… Antrame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Ringis“, artėjant kėlinio viduriui, pradėjo mažinti varžovų pranašumą. FK KOFAS vos per pora minučių „pasidarė“ du 6 m baudinius. Juos realizavo L.Adamavičius ir rezultatas tapo 7:5. FK KOFAS žaidimas sustojo, o „Ringio“ futbolininkai buvo vis azartiškesni. Per paskutines penkias rungtynių minutes, jie ne tik spėjo išlyginti rezultatą, bet ir įgyti poros įvarčių pranašumą. Prienų rajono futbolininkai išsiveržė priekin 38-ąją minutę, kuomet pasižymėjo L.Gusas. Na, o paskutinį tašką padėjo 40-ąją minutę galutinai varžovus į neviltį įvaręs R.Balnanosis. Galutinis rezultatas 9:7 ir pirmoji „Ringio“ pergalė.

Paskutinės turo trilogijos rungtynės buvo tarp Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda B“ jaunimo ir Kybartų „Jaunystė“. Nors jaunimas šiame sezone taškų neturėjo, komanda nei vienose rungtynėse nesileido varžovų lengvai sumindoma. Taip buvo ir šįkart. „Kazlų Rūdos B“ ekipa priešinosi jau vieną pergalę praėjusiame ture iškovojusiai „Jaunystei“ pusantro kėlinio. Kazlų Rūdos komandos varžovai iki 31-osios minutės turėjo minimalią persvarą, kuomet 14-ąją minutę kybartiškius priekin išvedė D.Ryckis. Tik antroje antro kėlinio pusėje „Jaunystė“ galėjo atsikvėpti kiek lengviau, kuomet 31-ąją, 33-ąją ir 34-ąją minutę R.Paulauskas surado su kamuoliu „Kazlų Rūda B“ vartų tinklą ir pirmavo 4:0. Posūkių po šios atkarpos vargu bau ar buvo galima tikėtis kitokių. Rungtynes kybartiškiai laimėjo rezultatu 5:1. Kazlų Rūdos komandai paguodos įvartį pelnė jau paskutinėmis dvikovos sekundėmis pasižymėjęs vartininkas D.Besarabovas.