Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybėse triumfavo INTER futbolininkai

Kovo 3-ąją, penktadienio vakarą, finišavo 2022-2023 m sezono beveik tris mėnesius trukusios Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės. Dar gruodžio mėnesį prie starto linijos stojo šešios Suvalkijos regiono komandos: Marijampolės „Niekur nežaidę“, INTER, Kazlų Rūdos „Savi“, Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“, Marijampolės r. „Liūtai“ ir Kalvarijos „Kofas“. Jos sužaidė tarpusavyje dviejų ratų sistema ir po to keturios pajėgiausios ekipos dar kartą stojo į lemiamas kovas finaluose, kovodamos dėl trečios vietos ir dėl čempiono titulo. Šis salės futbolo sezonas taip jau susiklostė, kad „ant ledo“ liko praėjusių metų pirmenybių vicečempionai Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ futbolininkai, kurie atsidūrė ketvertuko užribyje.

Rungtynės dėl trečios vietos vyko tarp kitos Kazlų Rūdos komandos „Savi“ ir paskutiniuosiuose turuose į ketvertuko traukinį sugebėjusiais įšokti Kalvarijos „Kofo“ komandų. Reguliariajame sezone kazlųrūdiečiai varžovus buvo įveikę abu kartus. Dvikovos tuomet baigėsi rezultatu 5:2 ir 8:6. Neįkandama varžovams „Savi“ komanda buvo ir šįkart. Nors dar 4-ąją rungtynių minutę, po L.Videikos perdavimo, K.Kardokas išvedė „Kofo“ futbolininkus priekin, netrukus pirminis džiaugsmas Kalvarijos komandos futbolininkų veiduose išnyko, kuomet 6-ąją minutę rezultatą išlygino, po A.Kairiūkščio perdavimo, A.Blaškevičius, o po minutės tas pats futbolininkas išvedė kazlųrūdiečius jau priekin – 2:1. Kur kas solidžiau rungtyniavę „Savi“ futbolininkai dar pirmame kėlinyje įgijo ir poros įvarčių pranašumą. 15-ąją minutę kamuolį į N.Kardoko vartų tinklą pasiuntė vėl A.Blaškevičius – 3:1.

Antrame kėlinyje toliau daugiau dominavo Kazlų Rūdos komanda. „Kofo“ futbolininkai tokio žaidimo, kokį pavykdavo jiems pademonstruoti kai kuriose rungtynėse sezone, nerodė. Varžovams buvo paprasčiau „užsidirbti“ geltonas korteles, nei mušti įvarčius. „Kofo“ galimybės pamėginti išplėšti lygiąsias ir keliauti prie baudinių serijos subliuško 36-ąją minutę, kuomet po K.Besarabovo perdavimo, „Savi“ atakų lyderis A.Blaškevičius mušė jau ketvirtąjį įvartį rungtynėse, na o penktąkart Kalvarijos vartininkas iš tinklo kamuolį traukė, kai šį ten paliko K.Kleiva. Kalvarijos futbolininkai tegalėjo guostis paskutinę rungtynių minutę muštu įvarčiu. Tuomet pasižymėjo A.Ručys. Na, o pergalę rezultatu 5:2 šventė ir trečiąją vietą galutinėje įskaitoje iškovojo Kazlų Rūdos „Savi“ futbolininkai.

Didžiajame finale, kovoje dėl čempiono titulo, ietis sukryžiavo reguliaraus sezono nugalėtojai INTER futbolininkai ir ilgą laiką sezone pirmavę, tik antroje jo pusėje slystelėję į antrą poziciją Marijampolės „Niekur nežaidę“. Sezono metu tarpusavio kovose abi komandos pasidalino po pergalę. Pirmąjį mačą rezultatu 7:3 buvo laimėję Marijampolės futbolininkai, na o antrame su kaupu 10:3 atsirevanšavo INTER ekipa. Tai reiškė, kad finalas turėtų būti išties įdomus ir nenuspėjamas… Taip ir nutiko. Svarbiausios rungtynės dėl Marijampolės apskrities salės futbolo karaliaus titulo pateisino savo vardą. Atkaklios kovos, įtampos, emocijų pliūpsnio, po mušamų įvarčių į vienus ar kitus vartus, išties netrūko. Gana gausiai susirinkusiems futbolo gerbėjams tai buvo tikra futbolo šventė. Pirmi džiaugsmo bangą 5-ąją rungtynių minutę patyrė INTER futbolininkai, kai po M.Minevičiaus perdavimo, kamuolį į „Niekur nežaidę“ vartus pasiuntė A.Spelman – 1:0. Čia pat 7-ąją minutę, po T.Janušausko perdavimo, rezultatą išlygino E.Galeckas  – 1:1 ir toliau vyko lygiavertė varžovų dvikova. Pirmam kėliniui keliaujant link pabaigos, vėl būseną, patirtą rungtynių pradžioje, savai komandai sugrąžino, po R.Karsoko perdavimo, A.Spelman – 2:1, tačiau antro kėlinio pradžioje rezultatą Marijampolės futbolininkai vėl išlygino. 25-ąją minutę pasižymėjo D.Kazlauskas, kuris džiaugsmą išreikšti nukūrė net iki salės prieigose komandą palaikiusių sirgalių – 2:2. Abi komandos ir toliau kovėsi dėl kiekvieno salės centimetro, tačiau lemiamos iniciatyvos nei viena iš jų neturėjo. Kaip ir įprasta tokio kalibro rungtynėse, neapsieita ir be aštrių emocijų, kurias kortelėmis teko prigesinti ir rungtynių teisėjams. Maksimali įtampa buvo iki pat rungtynių pabaigos. Dauguma stebėjusių rungtynes ko gero jau tikėjosi ir baudinių serijos, tačiau 39-ąją minutę kamuolį į vartų tinklą pasiųsti sugebėjo INTER futbolininkai. Po A.Spelman perdavimo, tai padarė tiksliu smūgiu E.Bajorinas – 3:2. Gelbėtis iš padėties marijampoliškiai turėjo kiek daugiau nei minutę, tačiau INTER atsilaikė ir tapo Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių čempionais.

Komandą nugalėtoją, prizininkes apdovanojo Marijampolės apskrities futbolo federacijos atstovas Mantas Babianskas. Nepamiršti buvo ir individualiai pasižymėję futbolininkai. Geriausiu pirmenybių vartininku buvo pripažintas Ernestas Bernota (INTER). Daugiausia įvarčių šiame sezone mušė Marijampolės ‚Nieku nežaidę“ futbolininkas Paulius Kuconis. Jo sąskaitoje buvo 21 įvartis. Na, o geriausio pirmenybių futbolininko nominacija atiteko INTER komandos nariui Mindaugui Minevičiui.