Search
Close this search box.

Nostra.lt-RKL  „A“ lygos 2024/2025 m. sezoną Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija pradėjo solidžia pergale

Penktadienio vakarą išvykoje prie starto linijos naujame 2024/2025 m. Nostra.lt-RKL „A“ lygos krepšinio sezone stojo atnaujinusi gretas Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija komanda. Ketvirtąjį sezoną šioje lygoje skaičiuojanti Tomo Bietkio treniruojama kariauna jėgas tikrinosi su Vilniaus „Rytas-MRU“ ekipa. Sezono startinės rungtynės švelniai tariant nenuvylė, atakiečiai smogė kaip reikiant, įveikdami varžovus jų pačių tvirtovėje 31 taško skirtumu – 78:47 (25:17, 19:11, 14:7, 20:12). Tai didžiausias užfiksuotas šio savaitgalio visų lygos rungtynių taškų skirtumas.

Pirmose sezono rungtynėse, kuomet neretai gali pasitaikyti visko, Kazlų Rūdos komandai reikalai palankiai klostėsi jau pirmajame kėlinuke. Nors pirmi rungtynėse tritaškiu atsidarė varžovai, čia pat rezultatą išlygino sėkmingai ataką užbaigęs ir išprovokavęs pražangą bei realizavęs baudos metimą „Ataka“-Kauno Kolegija vidurio puolėjas M.Gelčius – 3:3. Pirmoje pirmo kėlinuko pusėje vis į priekį mėginant išsiveržti vilniečiams, Kazlų Rūdos komanda iškart atstatydavo pusiausvyrą, pražangas renkant varžovams ir baudų metimus realizuojant prie Kazlų Rūdos komandos gretų šįmet prisijungusiam T.Sebežiovui. Persvaros svarstyklės pradėjo krypti į Kazlų Rūdos komandos pusę, kuomet atsidarė tolimoji artilerija: tritaškį švystelėjo J.Davniukas, vėliau G.Asačiovas, smogiamosios jėgos atakose pridėjus ir komandos draugams, antroje pirmos atkarpos pusėje atakiečiai susikrovė 8 taškų persvarą – 25:17.

Po tokios dešimties minučių įžangos „Ataka“-Kauno Kolegija daugiau iniciatyvos rungtynėse nebepaleido. Atakiečiai išvengė mače didesnių duobių, komandai būdingas buvo vos progai pasitaikius greitas puolimas, aštrūs prasiveržimai po krepšiu, kuriems šeimininkai nelabai ką ir turėjo priešpastatyti.

Antrą atkarpą taikliu metimu pradėjo K.Šarukas, čia pat pora žaibiškų reidų surengė A.Krūminis, po kurio prasiveržimų Kazlų Rūdos komandos pranašumas pradėjo dar labiau augti – 31:17. Nors aikštės šeimininkams dar buvo pavykę sumažinti šią persvarą kėlinio viduryje iki 10 taškų – 36:26, kaip mat reikalus pataisė J.Davniuko pora išrašytų tritaškių ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 44:28.

Trečio kėlinuko pradžioje atakiečiai dar labiau rėmė vilniečius prie sienos. Per pirmą jo pusę Kazlų Rūdos komanda surinko 9 be atsako taškus, išaugindami persvarą iki 25 taškų – 53:28. „Rytas-MRU“ sugebėjo pelnyti pirmuosius taškus tik prasidėjus 7 kėlinuko minutei, bet iki jo pabaigos pernelyg nepriartėjo, „Ataka“ -Kauno Kolegija paskutinį ketvirtį pasitiko gana užtikrintai – 58:35.

Didesnių posūkių neįvyko ir paskutinio kėlinuko metu. Rungtynes pilnai kontroliavo Kazlų Rūdos komanda. Puolimą išjudino tuomet pora tritaškių iš eilės smeigęs K.Šarukas. Vėliau šią gražią tradiciją pratęsė taškus prie varžovų krepšio rinkęs T.Sebežiovas, M.Makauskas, L.Stoškevičius. Tokiu būdu rungtynių pabaigoje atirado galimybė aikštėje pasirodyti ir įgyti neįkainojamos varžybinės patirties, pajusti varžybų atmosferą Kazlų Rūdos sporto centro jaunimui – E.Paliokui, J.Rutkauskui. Rungtynes atakiečiai baigė nemažindami apsukų – 78:47.

Šiose rungtynėse net penki „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai pelnė daugiau nei 10 taškų: 13 jų varžovams atseikėjo K.Šarukas, po 11 taškų pelnė T.Sebežiovas, J.Davniukas, L.Stoškevičius, A.Krūminis. 9 kamuolius po krepšiu atkovojo K.Šarukas, 6 rezultatyvius perdavimus atliko A.Krūminis. Po 5 varžovų pražangas išprovokavo T.Sebežiovas ir K.Šarukas.

Žvelgiant į komandinę statistiką, Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (47 vs 35), atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (23 vs 9), perėmė daugiau kamuolių (9 vs 2), tiksliau atakavo krepšį tiek nuo 2 taškų (20/37 (54 proc) vs 19/38 (50 proc)), tiek nuo 3 taškų (8/27 (29 proc) vs (2/17 (11 proc)) zonos.