Nuotolinėse fizinio aktyvumo varžybose triumfavo P.Dovydaičio ir K.Griniaus ugdymo įstaigų moksleiviai

Kazlų Rūdos savivaldybės mokyklų nuotolinėse fizinio aktyvumo varžybose sporto centro taurei laimėti jau įvardinti nugalėtojai bei prizininkai skirtingose amžiaus grupėse.

 

Beliko viena – paskelbti absoliučius šių varžybų čempionus bei aktyviausias mūsų savivaldybės mokyklas.

 

Norime pažymėti, kad šios varžybos sulaukė ne tokio jau ir menko dėmesio. Iš viso jose sudalyvavo beveik 90 savivaldybės įvairaus amžiaus moksleivių.

 

Keturias savaites trukusiose varžytuvėse permainingų ir atkaklių kovų netrūko. Buvo šuolių lipant turnyrinės lentelės laiptais aukštyn, buvo ir „užmigimo ant laurų“ elementų, kainavusių ir svarbias pozicijas toje pačioje lentelėje šiose varžybose.

 

Sportas tuo ir įdomus, kad jame kaip Senekos posakyje – „kiek daug tikėtinų dalykų neįvyksta, kiek daug netikėtumų pasitaiko…“

 

Taigi, grįžtant į varžybų apibendrinimus reikėtų pažymėti, kad ypač atkakli kova buvo vaikinų grupėje.

 

Bent pora savaičių šioje grupėje lyderio pozicijas ganėtinai tvirtai laikė K.Griniaus gimnazistas Dainius Dumbliauskas, tačiau antroje varžybų maratono pusėje vaizdas turnyrinėje lentelėje keitėsi.

 

Galutinėje įskaitoje jį sugebėjo įveikti atkakliai siekęs didžiojo tikslo Nidas Žitkus. P.Dovydaičio mokyklos moksleivis varžovą aplenkė vienu tašku (1161,5 vs 1160,5) ir tapo šių varžybų nugalėtoju.

 

Į prizininkų trejetą, po pastarųjų dviejų savaičių įspūdingų pasirodymų, liuogtelėjo Elmos mokyklos moksleivis Jonas Dambrauskas.

 

Dar po pirmos savaitės nuo tuometinio lyderio Dainiaus Dumbliausko atsilikinėjęs beveik 20 taškų, J.Dambrauskas iki varžybų ciklo pabaigos, lyginant su nugalėtoju atotrūkį sumažino iki trijų taškų. Elmos mokyklos moksleivio bendras taškų kiekis sudarė 1158,5 taško.

 

Kiek kitokiu scenarijumi vyko varžybų maratonas merginų grupėje. Čia lyderystės pozicijas visų keturių savaičių cikle išlaikė K.Griniaus gimnazistė Barbora Arminaitė. Ji ir tapo šių varžybų absoliučia nugalėtoja.

 

Mergina iš viso surinko 1179,5 taško. Antroji vieta atiteko taip pat nuosekliai, kruopščiai ir atkakliai siekusiai tikslo Kazlų Rūdos pradinės mokyklos moksleivei Atėnei Senkutei, surinkusiai 1168,5 taško.

 

Prizininkų trejeto gretose įsitvirtino Plutiškių gimnazistė Eglė Margevičiūtė. Jos sąskaitoje užfiksuoti 1162 taškai.

 

Mokyklų aktyvumo įskaitoje gausiausia varžybų dalyviais buvo Kazlų Rūdos Saulės mokyklos komanda. Iš viso šiai įstaigai atstovavo net 41 moksleivis.

 

Nieko keisto, kad ši ugdymo įstaiga ir rinko liūto dalį taškų. Kazlų Rūdos sporto centro didžiosios taurės savininkė finišavo turėdama 20415 taškų, artimiausią persekiotoją aplenkusi daugiau nei dvigubai.

 

Antrąją vietą iškovojo Kazlų Rūdos Elmos mokykla. Jos sąskaitoje – 9123 taškai. Trečioje pozicijoje finišavo Kazlų Rūdos pradinė mokykla (8179 taškai).

 

Pažymėtina, kad į šių varžybų sūkurį įsiliejo aštuonių Kazlų Rūdos savivaldybės mokyklų moksleiviai.

 

Tikimės, kad pirmąkart organizuotos tokio pobūdžio varžybos nepraras aktualumo ir turės tęsinį. Galbūt tai bus veiksminga priemonė, skatinsianti Kazlų Rūdos savivaldybės moksleivių fizinio aktyvumo formavimo įpročius.


Fizinio aktyvumo varžybų protokolas – 4 savaičių suvestinė

2 Comments

  1. O mokytojai gali pateikti savo ėjimo rezultatus

    1. Laba diena, žvelgiant į ateitį mėginsime ir mokytojus įtraukti į varžybų sūkurį… 🙂

Comments are closed.